کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / بقعه سادات بابلکانی بهشهر

بقعه سادات بابلکانی بهشهر

بقعه سادات بابلکانی

بقعه سادات بابلکانی از جاهای دیدنی بهشهر واقع در روستای کوهستان در نزدیک آسیابسر که خود دهکده ای تاریخی در استان مازندران است قرار دارد، بقعه‌ دو تن از سادات بابلکانی به نام‌های سید امیر کمال‌الدین و امیر سید شمس‌الدین قرار دارد. در آن دوران هرگاه شیعیان نامدار با حکومت مرکزی دچار مشکل می‌شدند، راه ایران را پیش‌گرفته و سرزمین طبرستان را مأمن امن خود قرار می‌دادند.

مقبره سادات بابلکانی

به گفته کارشناسان قدمت این بنای تاریخی مربوط به قرن نهم قمری می باشد که با استفاده از مصالحی همچون آجرهای خشتی، گچ و آهک بنا شده است، گنبدی زیبا در این محل قرار داشته که بر اثر شلیک توپ های جنگی از بین رفته و امروزه یک گنبد نیم دایره به روی آ« مشاهده می شود ، بعد از حمله وحشیانه اعراب به ایران و طبرستان، اکثر حاکمان این منطقه سادات بودند، شمس الدین که طی یک عملیات تروریستی شهید شد که در کنار سید کمال الدین دو تن از فرماندها مازندران قدیم بعد از فوت و شهادت در این محل به خاک سپرده شده اند.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=66886

فاطمه سادات حسینی

مطالب مرتبط
امامزاده زید تهران
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
تکیه میرفندرسکی اصفهان
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
دخمه زرتشتیان اله آباد
فاطمه سادات حسینی
1 دیدگاه
آرامگاه سیبویه شیراز
شهره مقصودی
3 دیدگاه
آرامگاه وصال شیرازی
شهره مقصودی
0 دیدگاه
امامزاده ابراهیم دربند در پس قلعه
پروانه ماندگار
4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس