خانه / با جاهای دیدنی طرقبه مشهد آشنا شوید

با جاهای دیدنی طرقبه مشهد آشنا شوید

جاهای دیدنی طرقبه مشهد

به این سوالات دقت نمایید : جاهای دیدنی طرقبه مشهد کجاست ؟ پارک های طرقبه کدامند ؟ سوغات طرقبه چیه ؟ لیست تفریحات طرقبه ؟ این مهم ترین و متدوال ترین سوالات گردشگران و زوارین مشهد مقدس است، همانطور که می دانید این شهر کوهستانی از مناطق توریستی مشهور خراسان رضوی می باشد و به نوعی به لواسان مشهد معروف شده است، در این مطلب به تمام چالش های سفر به طرقبه پاسخ می دهیم، همراه این تودی باشید.

جاهای دیدنی طرقبه مشهد جاهای دیدنی طرقبه مشهد

پارک های طرقبه کدام است ؟

در ابتدا باید بدانید که جاذبه های طبیعی طرقبه زبانزد خاص و عام است، آب و هوای خنک و بکر این محل در نیمه اول سال نه تنها گردشگران، بلکه بومیان مقیم مشهد را هرر روزه به خود جذب می کند، در این مکان باغ ها و مجموعه هایی ویژه برپایی پیک نیک تعبیه شده است که از همان اواسط جاده مشهد به طرقبه دیده می شوند، شما با همراه داشتن لوازم پیک نیک نظیر زیرانداز، چای و خوراکی یک بیرون شهر جذاب در دل طبیعت را تجربه خواهید کرد، البته باید بدانید برخی از پارکهای طرقبه برای ورود گردشگران هزینه هایی دریافت می کنند که در آن ها امکانات رفاهی خوبی نظیر آلاچیق، سرویس های بهداشتی و کافه رستوران هم قرار دارد.

جاهای دیدنی طرقبه مشهد

روستاهای طرقبه

در ادامه معرفی جاهای دیدنی طرقبه مشهد به روستاهای طرقبه می رسیم، این منطقه جغرافیایی خوش آب و هوا دارای بیش از هشت روستای جذاب می باشد که در هر یک از آنها جاذبه های دیدنی وجود دارد، مهم ترین آنها که در مقاله ای مفصل معرفی گردید روستای پلکانی کنگ طرقبه می باشد، همه این دهکده ها در ابتدا تا انتهای شهرواقع شده اند و با دنبال کردن تابلوهای راهنمایی براحتی به آنها دسترسی پیدا خواهید کرد، لیست دهکده ها به شرح زیر هستند :

 • روستای جاغرق
 • روستای حصار و گلستان
 • روستای مایان
 • روستای ازغد
 • روستای کلاته آهن
 • روستای ده بار
 • روستای نغندر
 • روستای کنگ

رستوران تشریفات طرقبه مشهد

سوغات طرقبه چیست ؟

وقتی وارد این شهر طبیعی و البته تفریحی شوید فروشگاه های متعدد سوغات و صنایع دستی را مشاهده خواهید کرد که هر بیننده ای را وسوسه خرید می کند، از آنجایی که این شهر در قرن های دورتر به جاده اصلی عبوری مشهد به شهر نیشابور مورد استفاده قرار می گرفته است، صنایع دستی آن رشد عجیبی داشته اند، از سبدهای دست ساز، زیراندازهای پشمی، قلیان، کاسه های کوره ساز، تزئینات منزل و محل کار ، قالیچه و البته آش رشته مهم ترین سوغاتی های طرقبه محسوب می شوند که به شما پیشنهاد می کنیم یکی از آنها را به یادگار تهیه نمایید.

مرکز خرید ویلاژتوریست طرقبه

مراکز خرید طرقبه

حال شاید با خودتان بگوئید که این صنایع دستی و سایر اجناس را از کجا تهیه کنیم ؟ خوب مهم ترین بازارها و مراکز خرید طرقبه بازار بعثت است، گلیم ، حصیر و صنایع دستی درجه یک در این مکان عرضه می شوند، اگر به دنبال مجتمع تجاری مدرنی هستید مستقیم به مرکز خرید ویلاژ توریستی طرقبه با لقب بزرگ ترین بازار این شهر مراجعه کنید، در این محل علاوه بر سوغاتی، اجناسی نظیر پوشاک، دیجیتال، ورزشی، تزئینات، آرایشی، مانتو، کیف و کفش با بهترین کیفیت ها عرضه می شوند، همچنین خیابان امام رضای این شهر مهد فروش سوغاتی بوده و به طور کلی در مسیری که از مشهد به سمت این شهر می آئید تعداد زیادی بازار، بازارچه و مرکز خرید دیگر هم دیده می شوند.

رستوران تشریفات طرقبه رستوران های طرقبه

شکم گردی در طرقبه

از مهم جاذبه های طرقبه مشهد رستوران ها، سفره خانه های سنتی و کافه های آن است، از همان ابتدای جاده شما تعداد زیادی از آنها را با خدمات متنوع مشاهده خواهید کرد که از صبح تا پاسی از شب سرویس های غذایی خودشان را ارائه می کنند، از مشهورترین رستوران های طرقبه می توان به آش کده جاغرق که اش های هیزمی سرو می کند، رستوران سید و سفره خانه سنتی تشریفات اشاره کرد، البته از این دست مراکز شکم گردی صدها نمونه دیگر هم وجود دارد که هر کدام غذاهای اصیل ایرانی همراه با نوشیدنی سرو می کنند.

جاهای دیدنی طرقبه مشهد جاهای دیدنی طرقبه مشهد

تفریحات طرقبه مشهد

در ادامه با معرفی تفریحات طرقبه در خدمت شما هستیم، در بخش های بالا با جاذبه های طبیعی، کافه رستوران ها و روستاهای دیدنی این منطقه آشنا شدید، حال زمان آن رسیده که کمی هیجان هم به سفرتان اضافه کنید، از همین رو پیشنهاد می کنیم بدون معطلی به منطقه تفریحی و توریستی چالیدره در انتهای طرقبه مراجعه کنید، در اینجا تله کابین، زیپ لاین و کشتی های تفریحی درون دریاچه هیجانی چشم انتظار شما را می کشند، همچنین در چالیدره آلاچیق برای برپایی بیرون شهر در کنار امکانات رفاهی منسب دیگر تعبیه شده است.

جاهای دیدنی طرقبه مشهد جاهای دیدنی طرقبه مشهد

ویلا شهر کجاست ؟

شاید در طول مسیر تابلوهایی با نام ویلا شهر مشاهده کنید، اینجا از مهم ترین جاهای دیدنی طرقبه مشهد می باشد که به دهکده ابی ویلاشهر شهرت دارد، علاوه بر اینکه در آن کافه رستوران های متعددی فعالیت می کنند، قایق های تندرو هیجانی در دریاچه پذیرای گردشگران است، تنها نکته ای که در مورد ویلا شهر باید بدانید ساعات کاری آن است، اینجا همه روزه از هشت صبح ایل شش عصر فعال می باشد.

هتل پارک حیات طرقبه

هتل های طرقبه

شاید افرادی که از شلوغی های مرکز شهر مشهد مقدس خوششان نمی آید و دشمن آلودگی هوا هستند به دنبال رزرو و اقامت در مکانی باشند که از شلوغی دور باشد، پیشنهاد ما به این دسته از مسافران اقامت در هتل های طرقبه است، البته شاید مسیر رفت و آمد شما در طول روز کمی دور شود، اما ارزشش را دارد که در دل بهترین طبیعت اطراف مشهد با امکانات رفاهی ایده آل اقامت کنید، از جمله بهترین هتل های طرقبه می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • هتل بزرگ پارک حیات در مرکز شهر
 • متل بام طرقبه در انتهای خیابان طرقدر
 • هتل سحاب در خیابان امامزادگان یاسر و ناصر

جاهای دیدنی طرقبه مشهد جاهای دیدنی طرقبه مشهد

رودخانه طرقبه

در این شهر رودخانه های متعددی وجود دارد که مهم ترین آن از رشته کوه های بینالود در خراسان رضوی سرچشمه می گیرد و به سمت شرق شهر در حرکت است، اگر از صدای آب و طبیعت خوشتان می آید در همان ابتدای ورودی شهر یک مکان مناسب در کنار رودخانه طرقبه برای برپایی پیک نیک پیدا کنید تا لحظات ایده آلی را تجربه کنید.

طرقبه مشهد در زمستان

شاید از خود بپرسید آب و هوای طرقبه در زمستان چگونه است، خوب با توجه به ارتفاع زیاد این منطقه از سطح آب های آزاد، باید انتظار هوای سردسیر با وزش باد شدید باشید، البته اگر قصد میل غذا در کافه رستوران ها یا میل اش رشته های مشهور اینجا را دارید بازهم در زمستان سفر کردن به آن ارزش دارد، اما اگر از سرما خوشتان نمی اید باید قید آن را تا نیمه اول هر سال بزنید.

جاهای دیدنی طرقبه مشهد جاهای دیدنی طرقبه مشهد جاهای دیدنی طرقبه مشهد

لیست جاذبه های گردشگری طرقبه

در ادامه به طور مختصر با لیست بهترین جاهای دیدین طرقبه مشهد همراه شما خواهیم بود که در صورت تمایل می توانید از آنها هم بازدید به عمل آورید :

 • پیست اتومبیل رانی
 • استادیوم هفتاد هزار نفری ثامن ( محل انجام بازی های لیگ برتری )
 • مسجد تاریخی روستای ازغد
 • درخت چنار پانصد ساله در مسجد پا چنار
 • کتیبه کمر بسته در رودخانه طرقبه
 • ارتفاعات کردینه
 • چشمه آب گرم عسل
 • روستای جزامی ها
 • پیاده راه جنگلی طرقبه
 • مرکز خرید گیلاس
 • کارتینگ و اسب سواری ارشاد
 • کتیبه خواهر و برادر

ترافیک در مسیر طرقبه

چگونه به طرقبه برویم ؟

خوب اگر دارای خودروی سواری شخصی هستید باید وارد بلوار وکیل اباد مشهد شوید، این بلوار طولانی را تا انتها ادامه دهید تا پس از مشاهده یک میدان بزرگ با دوراهی شاندیزز و طرقبه روبرو شوید، سمت راست شما را به شاندیز می برد و جاده سمت چپ به طرقبه ( اینجا جاییست که خیلی از گردشگران سردرگم می شوند دقت کنید !) ، همچنین با مترو در آخرین ایستگاه خط یک مشهد پیاده شوید، از آنجا سوار بر تاکسی های طرقبه شوید، یا با تاکسی های دربستی و اینترنتی از هر نقطه شهر بدون دردسر به طرقبه سفر کنید، باید دقت کنید بلوار وکیل از ترافیک خیز ترین خیابان های ایران است!

سخن پایانی

بستنی های طربقبه زبانزد ایرانیان است، میل آنها را در این منطقه فراموش نکنید، حال که با جاهای دیدنی طرقبه مشهد آشنا شدید می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را در بخش زیر برای ما و دیگران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=39196

آیدا قوام

اگر عطش دنیا شما رو از زندگی انداخته سفر کنید ، مهم نیست کجا ، دور یا نزدیک ، ارزون یا گرون ، با هتل یا بی هتل فقط سفر کنید.

مطالب مرتبط
باغ تمشک طرقبه
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
بازار بزرگ مرکزی فاز 1 مشهد
مهری شاپوری
5 دیدگاه
آرامگاه شیخ نخودکی مشهد
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
بام مشهد
آیدا قوام
0 دیدگاه
پارک ساحلی آفتاب مشهد
ترلان کمیلی
5 دیدگاه
پاساژ مهتاب مشهد
بهنام خیریه
6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس