ezgif-1-ff200d5a3d

بهترین شهرهای گردشگری ایران کدامند ؟

شهرهای گردشگری ایران
ezgif-1-eca2962dc6

وقتی میگیم بهترین شهرهای گردشگری ایران کدامند موارد و استاندارهای توریستی تعیین کننده آن خواهند بود، شاید شهرهای توریستی ایران از دید عموم مردم باید دارای جاذبه های تاریخی، تفریحی و غیره باشند، اما اگر شهری در ایران چندین اثر تاریخی دارا باشد و در نقطه مقابل فاقد امکانات رفاهی و توریستی قطعا جایی در این لیست نخواهند داشت، استاندارهای مورد نیاز در کنوانسیون های بین المللی یونسکو در زمینه گردشگری برای یک شهر گردشگری ایده آل این موارد می باشند :

  • وجود مراکز اقامتی مناسب در همه نقاط شهر
  • وجود کافه رستوران با منوهای گوناگون و تنوع قیمتی
  • وجود مراکز خرید برای همه اقشار
  • وجود سرویس های بهداشتی در نقاط مختلف شهر
  • وجود سیستم حمل و نقل متنوع برای جا به جایی گردشگر
  • وجود پلیس گردشگری برای رفع امور اورژانسی مسافران
  • دسترسی به خدمات اینترنتی ایده آل
  • تعبیه شدن انواع تفریحات برای همه سنین

حال شما باید در نظر بگیرید کدام یک از شهرهای گردشگری ایران این موارد را دارا هستند ؟ از منظر بین المللی تقریبا هیچکدام این موراد را دارا نیستند، به عنوان مثال در همین تهران برای گردشگر خارجی سرویس بهداشتی فرنگی به سختی یافت می شود! گاهی برای آن باید چنین منطقه را طی کنید تا به سرویس بهداشتی دست پیدا کنید! در هر صورت اگر بخواهیم در زمینه ضعف سیستم گردشگری در داخل کشور صحبت کنیم از حوصله این مقاله خارج است، پس بدون اتلاف وقت با لیست شهرهای گردشگری ایران آشنا خواهید شد.

شهرهای گردشگری ایران

شهر تهران

بله درست مطالع کردید، شهر تهران در رده نخست بهترین شهرهای گردشگری ایران قرار دارد که علت اون نه تنها جاذبه های تاریخی و اماکن دیدنی اون بلکه امکانات توریستی ایده آل درون شهری می باشد، وجود خطوط متروی عالی به اکثر مناطق چندگانه، هتل هایی برای همه بودجه ها، کافه رستوران های متنوع، تفریحات زمستانی ایده آل در پیست توچال و جاذبه های تابستانی از دلایل این انتخاب می باشد، کافیست به بخش جاذبه های گردشگری تهران مراجعه کنید تا متوجه این موضوع شوید!

شهرهای گردشگری ایران

شهر مشهد

رتبه دوم قطعا به شهر مشهد مقدس پایتخت معنوی ایران در استان خراسان رضوی بر می گردد، مقبره فردوسی، نادرشاه و کمال الملک در یک سو، مناطق نمونه گردشگری طرقبه و شاندیز در سویی دیگر، وجود ۲ سوم هتل های ایران در مشهد، خطوط متروی فوق پیشرفته در مناطق مهم درون شهری، بهترین شهر در زمینه راهنمای مسافرین و تعبیه دیدن تمهیدات ویژه گردشگران با هر بودجه ای از دلایل این رتبه هستند، وقتی به لیست جاذبه های گردشگری مشهد نگاه می کنیم براحتی متوجه رتبه این شهر می شویم!

شهرهای گردشگری ایران

شهر شیراز

بیشترین آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو در شهر شیراز می باشد! شاید برای این موضوع فقط دو مورد حافظیه و مقبره کوروش در بخش جذب گردشگر کفایت می کنند، اما احداث خط متروی این شهر در کنار بی آر تی منظم، پذیرایی فوق العاده از مسافرین داخلی و خارجی و قدمت چندین هزار ساله منطقه در کنار هتل های ایده آل در مکان های گوناگون از دلایل قرار گیری این شهر رد رده سوم بهترین شهرهای گردشگری ایران می باشد.

شهرهای گردشگری ایران

شهر تبریز

در لیست شهرهای گردشگری ایران نام تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی به چشم می خورد، شهری که همه با دریاچه ائل گلی آن را می شناسیم و برخی با آرامگاه مقبره الشعرا دارای تعداد زیادی اثر ملیست، هتل های عادی تا لاکچری در کنار تله کابین عینالی با استاندارهای جهانی و پذیرایی با بهترین شیوه از مسافرین داخلی و خارجی این شهر را در این لیست جای می دهد.

شهرهای گردشگری ایران

شهر کیش

کیش تنها شهر ایران بدون وسیله نقلیه موتوری می باشد که در سالهای اخیر با ایجاد هتل های خارق العاده همچون هتل دریایی ترنج روی آب و هتل داریوش در کنار بزرگترین دلفیناریوم خاورمیانه و نخستین پارک آبی روباز ایران در زمینه جذب مسافر بسیار قدرتمند عمل کرده است، فرودگاه بین المللی کیش دسترسی خوبی به کشورهای امارات و عمان در اختیار گردشگران خارجی قرار می دهد و در مسیرهای داخلی به خیلی از مراکز استان از جمله تهران، مشهد، شیراز، بندرعباس، ساری، رشت، گرگان، تبریز، کرمان، یزد، کرمانشاه، اهواز، بیرجند و همدان متصل شده است.

شهرهای گردشگری ایران

شهر یزد

در لیست شهرهای گردشگری ایران به شهر یزد می رسیم، منطقه ای که نیمی از آن به ثبت میراث جهانی یونسکو در آمده است و در آن انواع و اقسام جاذبه های تاریخی از قبیل کاخ، عمارت، باغ و خانه های تاریخی دیده می شود، کوچه های دیدنی این شهر با معماری قدیمی در کنار هتل هایی که در اماکن ملی دایر شده اند و از همه مهمتر بومیانی که با بهرتین نحو ممکن از گردشگران پذیرایی می کنند! در آخر باید بدانید شهر یزد رده دوم جذب گردشگران خارجی در ایران را داراست!

شهرهای گردشگری ایران

سخن پایانی

در بین شهرهای گردشگری ایران خبری از شهرهای اصفهان، کرمان، قشم، چابهار، سرعین، اردبیل، کاشان و اردکان نیست، این مناطق هم دارای جاهای دیدنی بیشماری هستند که متاسفانه فاقد استاندارهای لازم توریستی می باشند، در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را از این شهر ها بیان کنید.

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=43059

آیدا قوام

اگر عطش دنیا شما رو از زندگی انداخته سفر کنید ، مهم نیست کجا ، دور یا نزدیک ، ارزون یا گرون ، با هتل یا بی هتل فقط سفر کنید.

مطالب مرتبط
بازار بزرگ اصفهان
مهری شاپوری
2 دیدگاه
تیمچه ملک التجار بازار اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
شهر کتاب اصفهان اردیبهشت
مهری شاپوری
3 دیدگاه
موزه ملی هنرهای اصفهان
مهری شاپوری
2 دیدگاه
پارک هشت بهشت اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
موزه تاریخ طبیعی اصفهان
ترلان کمیلی
2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس