کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / فوبیای سفر و انواع ترس در سفر

فوبیای سفر و انواع ترس در سفر

فوبیای سفر و انواع ترس در سفر

فوبیای سفر برای خیلی از مسافران قبل انجام سفرهای زمینی یا هوایی رخ می دهد، ترسی الکی که شما منتقل می شود که شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که هنگام سفر و یا روزهای قبل از شروع سفر، دچار استرس و اضطراب می شوید، استرس از آماده شدن برای سفر و نگرانی ازینکه همه وسایل مورد نیاز را همراه داشته باشید و وسیله ضروری خاصی را فراموش نکنید، تا استرس سوار شدن به هواپیما و یا حتی ماشین و جاده های طولانی!

ما می خواهیم در اینجا چند راهکار مناسب دور کردن استرس و فوبیای سفر، را به شما ارائه دهیم، پس همراه ما باشید و قبل از آن بدانید که جز شما افراد زیادی هستند که دچار اینگونه اضطراب سفر می شوند.

فوبیا چیست؟

فوبیا چیست؟اول توضیح کوچکی راجع به فوبیا دهیم؛ فوبیا همان ترس و اضطرابی است که مدت طولانی همراه انسان می ماند و فرد در هنگام مواجه با علت ترس و فوبیای خود، هیچگونه کنترلی بر ترس و نگرانی خود ندارد، تا جاییکه ممکن است بعضی افراد را دچار تپش قلب، سردرد، یا حمله عصبی و از هوش رفتن کند، و بعضی افراد دیگر به گریه بکشاند.

افراد مختلفی هستند که هرکدام ممکن است در مقابل موقعیت یا چیز خاصی فوبیا داشته باشند، بعضی در مقابل حشرات و حیوانات، بعضی در مقابل شرایط خاص و یا موقعیت های خاصی دچار ترس و استرس می شوند.

راهکارهای مقابله با انواع فوبیای سفر

راهکارهای مقابله با انواع فوبیای سفرافرادی که دچار فوبیای سفر هستند، باید به خود کمک کنند تا حداقل میزان ترس خود از سفر را کتر کرده تا بتوانند از سفر خود استفاده کرده و لذت ببرند.

فوبیای قبل از سفر

فوبیای قبل از سفر آن دسته افرادی که استرس قبل از سفر را دارند می توانند تایم قبل از سفر خود را با گذراندن در کنار خانواده و دوستان خود و قرار گرفتن در فضای شاد، پر کنند تا فرصتی برای فکر کردن و استرس و اضطراب نداشته باشند.

فوبیای بیمار شدن

فوبیای بیمار شدن افرادی که نگران بیمار شدن در سفر هستند و نگران ازینکه در طول سفر دچار بیماری شوند که نتوانند به کارهای خود و تفریح در سفر بپردازند، خوب است قبل از سفر با ورزش و تغذیه مناسب و استفاده از مکمل های های تغذیه ای، شرایط بدنی خود را برای سفری آسوده، محیا سازند.

فوبیای وسایل حمل و نقل

فوبیای وسایل حمل و نقلبرای آن دسته از افرادی که دچار اضطراب قرار گرفتن در هواپیما، قطار و یا ماشین هستند، پیشنهاد می شود زمانی را که در طول سفر و استفاده ازین وسایل نقلیه هستند، خود را به مطالعه و خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی، حل جدول و یا حتی بازی و سرگرمی های فکری، مشغول کنند تا بتوانند استرس و ترس خود را کنترل کنند.

روش های مقابل با ترس از سفرهای خارجی

 

برخی افراد که برای اولین بار قرار است به سفر خارج از کشور بروند دچار استرس مواجه شدن با افراد غریبه و غیر همزبان می شوند و نگران از قرار گرفتن در محیطی با فرهنگ و رسوم مختلف:

  • بهتر است به زبا بین المللی مسلط باشیم.
  • اگر زبان بین المللی و یا زبان رسمی کشور مقصد را تسلط نداشته باشیم، خوب است در کشور مقصد از تورهای گروهی مسافرتی استفاده کنیم.
  • راه حل دیگر این است با کمی مطالعه و تحقیق راجع به نوع فرهنگ و رسوم و موقعیت ها و شرایط و مکان مقصد، سطح آگاهی خود را بالا ببریم.
    اگر حتی در کشور خود نگران مواجه با افراد و قومیت های مختلف هستید، می توانید بجای اجاره خانه و ویلاهای شخصی، مقصد سفر خود را تفرجگاهای عمومی و اقامتگاههای بومی قرار دهید که در آن افراد گوناگونی از نقاط مختلف کشور حضور دارند و از نزدیک با آنها برخورد داشته باشید و به این موضوع پی ببرید این خود ما هستیم که با نوع برخورد و شخصیت برونگرای خود می توانیم با افراد غریبه چگونه برخورد و رفتاری داشته باشیم.
  • از دیگر راههای مقابله با فوبیای سفر، استراحت و خواب کافی قبل از سفر، تماس با مشاوره تلفنی برای جذب آرامش و دور کردن استرس از خود، انجام ورزش های کششی ملایم برای سلامت بدن و آرامش ذهن، روزهای قبل از سفر لیستی از وسایل مورد نیاز خود برای مسافرت را تهیه کرده و چمدان خود را با آرامش و بدون استرس آماده کنید.
  • اگر نگران کمبود بودجه در سفر هستید، بهتر است از قبل هرروز یا هرماه مبلغی را برای خرج سفر خود پس انداز کنید تا با خیال راحت از نظر مالی مسافرت خود را آغاز کنید.

سخن پایانی

شما با روش هایی که در بالا پیشنهاد داده شد، شرایط سفر خود را محیا کنید و در آخر سفر خود را آغاز کنید و بر ترس خود غلبه کنید، خواهید دید که همه این اضطراب ها پوچ و بی معنی بودند، آنگاه در سفرهای بعدی خود کم کم این حس به شما دست خواهد داد که استرس را از خود دور کنید زیرا که هیچ چیز به اندازه لذت بردن از سفر، دلچسب تر نمی باشد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73537

رضوان فارق

مطالب مرتبط
قوانین همراه داشتن سیگار در فرودگاه
بهنام خیریه
0 دیدگاه
جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
داروخانه شبانه روزی رامسر
شهره مقصودی
1 دیدگاه
تحصیل در کانادا بهتر است یا آمریکا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
نمایندگی اپل در قطر
مهسا مطهری
0 دیدگاه
واحد پول قطر
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :

نقشه بزودی ...

توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس