دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

توصیه های سفر به سنگاپور با دانستنی های لازم

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

سفر به سنگاپور نیازمند دانستن یک سری اطلاعات مهم از آداب و رسوم بومیان این کشور و همچنین قوانین عجیب و غریب این منطقه می باشد ، سنگاپور با سبک سیاسی سکولار یکی از کشورهای آزاد قاره آسیا در سالهای اخیر رشد فزاینده ای در جذب گردشگران خارجی داشته است ، جاذبه های گردشگری سنگاپور را در بلاگ جهانگردی به طور کامل معرفی کردیم ، حال در این مقاله کمی با فرهنگ و توصیه های سفر به سنگاپور اشنا خواهید شد ، همراه این تودی باشید .

آشغال ریزی ممنوع

اشغال ریزی به هر نحو با هر ابعاد و اندازه ای در این کشور ممنوع است ، شاید با خود فکر کنید ریختن یک رسید بانکی کوچک اشکالی ندارد ، دقیقا اگر مسوولین این مورد را مشاهده کنند در همان لحظه شخص خاطی را هزار دلار سنگاپور جریمه خواهند کرد تا درس عبرتی شود برای سایر گردشگران .

قوانین سر و پا 

در سفر به سنگاپور همانند تایلند پا یک نماد از کثیفی محسوب می شود که اگر شما پای خودتان را روی مبل ، میز و صندلی ها قرار دهید با برخورد قاطی مسوولین روبرو خواهید شد ، همچنین دست زدن به سر هر شخصی در این کشور ممنوع بوده و علت آن مقدس بودن سر هر انسان است .

توصیه های سفر به سنگاپور

استعمال دخانیات ممنوع

استعمال دخانیات را در سفر به سنگاپور و در اماکن عمومی و تقریبا اکثر جاهای دیدنی سنگاپور ممنوع بوده که در صورت مشاهده بالغ بر دویست دلار سنگاپور جریمه خواهید شد .

اتصال به اینترنت ممنوع

بله درسته ، اتصال به مودم های اینترنتی که رمزی برای ورود خود تعریف نکرده اند کاملا ممنوع بوده و در صورت مشاهده 2 هزار دلار سنگاپوری جریمه خواهید شد ، بهتر است قبل از اتصال اطمینان پیدا کنید که آن محل برای عموم مردم اینترنت را عرضه کرده است .

خرید و خوردن آدامس ممنوع

خرید و خوردن آدامس در ملاع عام کاملا ممنوع است ، جریمه این مورد امروزه 500 دلار سنگاپوریست که صدای خیلی از گردشگران خارجی را در آورده است ، اگر معتاد آدامس هستید بهتر است در هتل محل اقامت خود این کار را انجام و یا کلا قید خوردن آن را بزنید.

توصیه های سفر به سنگاپور

سیفون رو فراموش نکن

اگر به توالت های عمومی و یا خصوصی هر مکانی مراجعه می کنید ، حتما سیفون دستشویی را بکشید که در غیر اینصورت با جریمه سیصد دلاری روبرو خواهید شد .

توصیه های سفر به سنگاپور

تا جای ممکن تاکسی نگیر

تا جای ممکن تاکسی نگیرید و این به آن علت است که سنگاپور پیشرفته ترین وسایل حمل و نقل عمومی از قبیل ، مترو ، تراموا ، اتوبوس و قطارهای شهری را با بهترین نرخ داراست ، واقعا یک اشتباه مهلک برای ایرانیان تهیه تاکسی های گران قیمت در این شهر می باشد که بهتر است قید آن را بزنید.

با انگشت اشاره نکن

با انگشت اشاره نکن به معنای این است که به هیچ عنوان با انگشت خودتان به شخصی یا چیزی در این کشور اشاره نکنید ، بومیان سنگاپریو یخیل روی این مورد حساس هستند و در صورت مشاهده هیچ جنسی به شما نمی فروشند .

خوراکی نخورید

در ادامه توصیه های سفر به سنگاپور می توان به خوردن و آشامیدن در وسایل حمل و نقل عمومی اشاره کرد که به طور کلی ممنوع بوده ، این کار با جریمه ای 300 دلاری برای فرد خاطی روبرو خواهد شد .

حرف دینی و سیاسی نزن

هیچگونه صحبی در رابطه با دین و سیاست با هیچ شخصی در این کشور انجام ندهید ، این کشور دارای جمعیتی از همه ادیان با همه عقاید است که این قانون را برای جلوگیری از درگیری های نژادی وضع کرده است .

سخن پایانی

این بود توصیه های سفر به سنگاپور ، شاید با خود فکر کنید این موارد ریز را کسی در این کشور مشاهده نخواهد کرد ، اما بهتر است بدانید در جای جای این شهر مامورین لباس شخصی منتظر یک تخلف از سوی گردشگران هتسند تا به استقبال آنها بروند ، شما می توانید نظرات ، سوالات و تجربیات سفر خود را در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا