جاذبه های گردشگری ایتالیامجسمه

فواره تروی رم مهم ترین جاذبه تاریخی ایتالیا

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
اروپا، ایتالیا، رم، میدان تاریخی تروی
مدت زمان بازدید
:
1 ساعت
ساعت دسترسی
:
شبانه روزی
ورودی
:
رایگان
تفریحات
:
پیاده روی , آمفی تئاتر , عکاسی
امکانات
:
کافه , رستوران , آنتن دهی موبایل , دسترسی به اینترنت
اماکن نزدیک
:
کلیسای سانتا ماری این ویا در 897 متری، کلیسای چیزا دی سانتا ماریا در 659 متری، هتل در نزدیکی
ثبت ها
:
ثبت میراث جهانی یونسکو
افتخارات
:
معماری باروک اروپایی
تماس
:
39060608
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش راحتی
مطالب مرتبط

فواره تروی رم ساخته معمار نامی ایتالیایی نیکولا سالوی یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری این کشور می باشد که در میان مردم به محلی برای برآورد آرزوها شهرت دارد، این فواره تاریخی در قلب شهر رم قرار دارد و با سبک معماری بی نظیرش در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است، برای آشنایی با فواره تروی رم بیشتر آشنا شوید، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری ایتالیا با یکی از بهترین جاذبه های گردشگری رم اشنا خواهید شد ، همراه این تودی باشید.

  • نام معمار : نیکولا سالوی

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

آشنایی با فواره تروی رم

شاید در بسیاری از فیلم ها و سریال های خارجی که در کشور ایتالیا فیلمبرداری شده اند تصویر فواره ای را مشاهده کرده اید که در آن مجسمه های زیبایی به چشم میخورد، فواره تروی رم در کشور ایتالیا از بهترین مراکز تاریخی و دیدنی این کشور می باشد، این آبنما از سال 1762 میلادی تا به امروز همچنان پابرجاست.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

سبک معماری فواره تروی رم

پروژه ساخت آن 30 سال به طول انجامید و با ارتفاع 26 متری و عرض 49 متری یکی از زیباترین ابنماهای تاریخی جهان می باشد که با سنگ های تراورتن جلوه ای با شکوه به خود گرفته است، در میان این حوض بزرگ تعدادی مجسمه از خدایان افسانه ای رومی قرار دارد که هر کدام با جزئی ترین سنگ تراشی ها ، ایجاد شده اند.

نوشته های مشابه

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

ساختمان تاریخی پالازو 

اگر برای اولین مرتبه به بازدید از فواره تروی رم ایتالیا مراجعه کنید یک ساختمان تاریخی و زیبا به اسم پالازو در پشت این ابنما مشاهده می کنید که خود جلوه ای زیباتر به این جاذبه بخشیده است، این ساختمان در اواسط قرن نوزدهم میلادی بنا شد تا پادشاهان و سیاسیون ایتالیایی بتوانند در آن محل به شادی و استراحت بپردازند.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

ساخت فواره تروی رم

دستور ساخت فواره تروی رم را رئیس کاتولیک های ایتالیا در آن سالها به اسم پاپ اورابان هشتم صادر کرد و علت آن وجود چشمه ای تاریخی در دوران زندگی حضرت مسیح در ایتالیا در همین منطقه بوده که مردم از آن برای سیراب کردن خود استفاده می کردند.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

معنای نام فواره تروی رم

علت نامگذاری فواره تروی رم ، این است که تروی در واژگان ایتالیایی از تریویوم گرفته شده و معنای این کلمه سه راهی است، دقیقا این فواره در سه راهی سه خیابان اصلی رم قرار دارد و در آن سالها سه جاده مهم به این فواره ختم می شدند.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

علت پرتاب سکه در فواره تروی رم چیست

شاید در تصاویر و فیلم های خبری و توریستی مشاهده کرده اید که مردم ایتالیا و گردشگران اروپایی در حین بازدید از این فواره سکه هایی به درون آن پرتاب می کنند، علت این کار در کتب تاریخی درج شده که هر کس بتواند سه سکه در درون آب بیاندازد به مراد و عشق مورد نظرش خواهد رسید، در واقع از نظر مردم ایتالیا اولین سکه باعث می شود که دوباره به شهر زیبای رم برگردید ، سکه دوم باعث عاشق شدن شما می شود و سکه سوم باعث می شود با عشق مورد نظر خود ازدواج کنید.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

سکه های حوض تروی

شاید در نگاه اول متعجب شوید از تعداد زیاد سکه موجود در این حوضچه که به گفته کارشناسان گردشگری هر ساله به میزان 2 میلیون یورو پول سکه ای از این حوض جمع آوری می شود که صرف هزینه برای نیازمندان می گردد، البته در روزهای مختلفی از سال افراد بزهکار ایتالیایی از این حوض سکه ها را به سرقت می برند و از همین رو امروزه دوربین های نظارتی در نقاط مختلف فواره تروی رم نصب گردیده است.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

تاریخچه فواره تروی رم ایتالیا و سبک معماری

فواره تروی رم دارای داستان ها و روایت های مختلفیست ، در میان مردم ایتالیا با نام دیگری شناخته می شود، در یکی از داستان های اساطیری رومی آمده است که در زمان جنگ رومیان با یونانیان باستان سربازان رومی در حال فرار از دست قاتلان یونانی بودند که با کبود آب مواجه گردیدند.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

چشمه مقدس یا فواره تروی رم

سربازان که در حال جان دادن بودند دختری زیبا و دوشیزه ای ایتالیایی آنها را به چشمه ای هدایت می کند تا سیراب شوند و دیگر آن دختر از نظرها غیب می شود، از همین رو آب این چشمه در نظر ایتالیایی ها بسیار مقدس بوده است و در قرن های بعدی فواره تروی رم دقیقا در همان محل چشمه مقدس ساخته شد.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

آبنمای دختر دوشیزه

آبنمای دختر دوشیزه نام دیگر این فواره است که در بین مردم کهنسال رم شناخته می شود و از دیگر کاربری های آب این چشمه می توان به استفاده از آب آن در حمام تاریخی و باستانی آگریپا اشاره کرد که با برنامه های سازمان یافته این چشمه همچنان زنده می باشد.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

سبک معماری

به طور کلی این فواره و مجسمه های موجود در آن با سبک باروک ایتالیایی طراحی شده است، باروک سبکی معماری بی نظیر می باشد که در قرن های گذشته حتی در کشورهای ایتالیایی و امریکایی مورد استفاده قرار می گرفتند، اگر به سبک های مختلف معماری آشنا باشید م دانید که در آن قرن ها در ایتالیا و کشورهای دیگر سبک کلاسیک از شهرت بالایی برخودار بوده است.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

معمار اصلی فواره تروی رم

از همین رو همیشه منتقدان طفدار این دو سبک یعنی باروک و کلاسیک با یکدیگر در مخالفت بودند و علت آن عدم پیروی سبک معماری باروک از قوانین معماری می باشد، نیکولا سالوی پس از بیست سال تلاش برای ساخت ایم مجسمه ها و آبنما فوت کرد و ادامه پروژه ساخت فواره تروی رم ایتالیا به شاگردش پائولو پانینی سپرده شد.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

طولانی شدن مراحل ساخت

این معمار جوان که شهرت بسیاری در طراحی و ایجاد نقاشی های اساطیری و تاریخی داشت توانست با بهترین نحو ممکن پروژه ابنما را به اتمام برساند، علت طولانی شدن این آبنما آن بود که معماران رومی در آن قرن ها اهمیت زیادی به جزئیات می دادند و همین موضوع باعث گردید ساخت این بنای تاریخی سی سال به طول بیانجامد.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

معرفی مجسمه های فواره تروی رم

در داخل حوض این فواره مجسمه هایی به چشم میخورد که هر کدام بیانگر موضوعیست، در این بخش به معرفی این مجسمه پرداخته ایم ، همراه این تودی باشید :

  • مجسمه اوکئانوس : اوکئانوس که به معنای اقیانوس می باشد به خدا و الهه اقیانوس اشاره دارد، این مجسمه فردی غول پیکر را نشان می دهد که بر روی یک کابین و دو اسب قرار دارد ، این مجسمه نشان دهنده خدای مشهور اقیانوس و جزر و مد دریاست.
  • مجسمه راهنمایان : در کنار مجسمه خدای اکئانوس ، دو مجسمه دیگر وجود دارد که به خدایان راهنما شهرت دارند، وظیفه آنها هدایت اسب در درون آب ها بوده است.
  • مجسمه پلوتوس : پلوتوس دیگر مجسمه ایست که در سمت چپ حوض قرار دارد، خدای پلوتوس یا الهه پلوتوس به خدای پول و ثروت شهرت دارد که هدف از ساخت آن غنی شدن شهر رم بوده است.
  • مجسمه سالوبریتی : خدای سالوبریتی در داستان های اساطیری به معنای خدای سلامتی و مبارزه با بیماری ها بوده و در بخش سمت راست حوض ساخته شده است.
  • مجسمه های سربازان رومی : در بخش بالای این ابنما، مجسمه سربازان رومی قرار دارد، که سرباز شیپورچی مشهورترین آنهاست، همچنین کتیبه ای به چشم میخورد که نمایانگر پرچم کشور روم باستان می باشد.
  • مجسمه دختر دوشیزه : در بخش بالایی سمت چپ ، مجسمه دختر دوشیزه رومی به چشم میخورد که در منظر مذهبیون بسیار مقدس می باشد.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

امکانات تفریحی فواره تروی رم

اکثر گردشگران در این محل از خود و همراهانشان عکس های بی نظیری تهیه می کنند و شما می توانید در سفر به شهر رم پایتخت ایتالیا تصاویری بی نظیری از خود بگیرید، همچنین با در دست داشتن سه سکه و پرتاب آن به درون حوضچه می توانید یکی از آرزوهای خود را به کائنات ارسال کنید.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

خرید سوغاتی

آبخوری ابنمای تروی ایتالیا هم در بخش غربی قرار دارد که نوشیدن از آن آب مقدس در بین گردشگران محبوب است و شما می توانید با میل این آب مقدس کمی روح خود را تطهیر کنید، در اطراف این آبنما تعداد زیادی فروشگاه صنایع دستی و سوغات ایتالیایی قرار دارد که می توان از آنها برای خود و دوستانتان در ایران سوغاتی تهیه کنید و از محبوب ترین این صنایع دستی فروش مجسمه سربازان و خدایان رومی است.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

امکانات رفاهی 

سرویس بهداشتی ، رستوران های متعدد بین المللی و سنتی، کافی شاپ ، فروشگاه های مواد غذایی ، تاکسی سرویس به نقاط مختلف شهر رم، ایستگاه اتوبوس ، هتل های متعدد برای رفاه حال گردشگران در نظر گرفته شده است که می توانید از آنها استفاده کنید.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

چگونه به فواره تروی رم برویم

برای مراجعه به این فواره تاریخی و زیبا که بازدید از آن کاملا بدون هزینه است می توانید با متروی شهر رم در ایستگاه تروی باربینی پیاده شوید و با 400 متر پیاده روی به فواره برسید، مسیر نزدیک تر بوسیله اتوبوس می باشد که می توانید در ایستگاه تروی پیاده شوید با طی کردن مسافتی 250 متر به ابنما برسید و در مجموع با تاکسی از هر نقطه شهر رم می توانید به ابنمای تروی ایتالیا مراجعه کنید.

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

[mappress mapid=”512″]

عکس فواره تروی رم در ایتالیا

سخن پایانی

به گفته پلیس شهری ایتالیا آمار سرقت در اطراف این حضور بسیار بالاست و شما در سفر و بازدید خود از این فواره دقت لازم در حفظ پول و لوازم قیمتی خود را داشته باشید، نظرات، تجربیات و سوالات خود را درباره این فواره تاریخی در بخش زیر کامنت کنید .


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا