جاذبه های گردشگری ترکیهراهنمای سفر

راهنمای خرید سیم کارت ترکیه

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

در راهنمای خرید سیم کارت ترکیه شما با چگونگی خرید سیم کارت توریستی ترکیه، خرید سیم کارت ترکیه در فرودگاه، انواع اپراتورهای موبایل ترکیه و قیمت سیم کارت های ترکیه در دو نوع دائمی و اعتباری آشنا خواهید شد، از آنجایی که امروزه هزاران ایرانی روزانه به ترکیه سفر می کنند، خرید سیم کارت تکیه در اولویت امور گردش شما خواهد بود که این مورد نیاز به دانستن برخی اطلاعات مهم دارد که در ادامه برای شما عزیزان درج کرده ایم، در این راهنمای سفر همراه من در این تودی باشید تا با راهنمای خرید سیم کارت ترکیه به طور جامع آشنا شوید.

سیم کارت توریستی ترکیه

سیم کارت توریستی ترکیهاگر مسافر کشور ترکیه هستید و قصد خرید سیمکارت این کشور را دارید، می توانید هم از طریق آنلاین در خود ایران و هم پس از ورود به فرودگاه ترکیه، با ارائه پاسپورت، سیم کارت یکی از اپراتورهای ترک را خریداری کنید.

اپراتورهای موبایل ترکیه

اپراتورهای موبایل ترکیهاپراتورهای ترکسل – ترک تلکوم و دافون، اپراتورهای کشور ترکیه هستند، که بعضی از آنها اعتباری و بعضی دیگر دائمی می باشند.

خرید سیم کارت ترکیه در فرودگاه

خرید سیم کارت ترکیه در فرودگاههمانطور که گفته شد با ورود به فرودگاه های کشور ترکیه، از طریق فروشگاهی درون فرودگاه و با ارائه پاسپورت می توانید سیمکارت ترک خریداری کنید که تا 3 ماه برای شما فعال می ماند و بعد از آن به مدت 3 ماه یکطرفه و بعداز آن قطع می شود. اما با ارائه کارت کیمیلیک ترکیه می توانید مهلت استفاده از این سیم کارت را تمدید نمایید.

خرید سیم کارت ترکیه با کیملیک

کارت کیمیلیک همان کارت هویت است است که در صورت درخواست مقیم کشور ترکیه شدن، شما با ارائه مدارک لازم و پذیرش آن از سمت دولت ترکیه، مقیم ترکیه به حساب آمده و کارت کیمیلیک را دریافت می کنید.

خرید سیم کارت ترکسل ترکیه

برای خرید سیم کارت تلفن همراه، در کشور ترکیه اگر قصد افتتاح حساب بانکی دارید و همچنین از نظر پوشش آنتن دهی و اینترنت، ما خرید سیمکارت ترکسل را به شما پیشنهاد می دهیم. در ضمن سیم کارت ترکسل در ایران نیز آنتن دهی دارد.

چرا سیم کارت ودافون بخریم؟

واگر هدف از خرید سیم کارت، تنها استفاده آن در سفر و برقراری ارتباط با خانواده را دارید سیم کارت اپراتور ودافون مناسب و مقرون به صرفه است با قیمت 310 لیر که پس از خرید و راه اندازی سیم کارت ، بسته های اینترنت و مکالمه نامحدود از طرف شرکت ارائه می شود.

قیمت سیم کارت های ترکیه

قیمت سیم کارت های ترکیهاما سیم کارت های ترکسل و ترک تلکوم با قیمت 370 لیر و 330 لیر قیمت بیشتری نسبت به ودافون دارند. شما می توانید سیم کارت اعتباری خود را به دائمی نیز تغییر دهید.

خرید سیم کارت دائمی ترکیه از تلکام

در ترکیه نیز مانند ایران هم سیم کارت دائمی وجود دارد و هم سیم کارت اعتباری، که اگر فقط برای مدتی کوتاه در این کشور هستید می توانید از سیم کارت های توریستی اعتباری استفاده کنید ولی اگر قصد ماندن مدت طولانی و خرید سیم کارت دائمی را دارید بدانید که تنها اپراتور ترک تلکام است که سیم کارت دائمی به مسافران و گردشگران می فروشد. اما آنتن دهی این سیم کارت بجز در شهرهای بزرگ، کم و ضعیف می باشد.

رجسیتر گوشی موبایل ایرانی در ترکیه

نکته دیگر اینکه اگر قصد ماندن به مدت طولانی در ترکیه را دارید باید بدانید که فقط تا 4 ماه، سیم کارت های ترک در گوشی شما آنتن دهی دارد. و اگر قصد استفاده بیشتر دارید باید یا از خود کشور ترکیه گوشی خریداری کنید یا اینکه هزینه ریجستر کردن گوشی در آنجا را پرداخت کنید.

نکته مهم درباره خرید سیم کارت ترکیه

نکته مهم درباره خرید سیم کارت ترکیهتوجه داشته باشید که اگر می خواهید سیم کارت ترکیه را به صورت انلاین و از سایت های متفرقه خریداری کنید، باید از اعتبار آن مطمئن باشید بخاطر اینکه سیم کارت به اسم شما ثبت می شود و ممکن است جرمی که با سیم کارت صورت گرفته در کشور ترکیه به اسم شما نوشته شود.
و در آخر به این نکته هم اشاره شود که هرچند خرید سیم کارت از فرودگاه آسان تر است اما در فرودگاه هم با قیمت بیشتری به فروش می رسد و هم اگر سیم کارت مشکلی داشته باشد شما مجبور هستید تا خود فرودگاه دوباره این مسیر را طی کنید، پس بهتر است سیم کارت مورد استفاده را از مغازه های مرکز شهری که در آن اقامت دارید خریداری کنید، منتظر سوالات و تجربیات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا