کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / انواع قطارهای ایران برای سفر

انواع قطارهای ایران برای سفر

انواع قطارهای ایران برای سفر از عادی تا لوکس

خوب است بدانید که انواع قطار ها نیز همانند هتل ها با ستاره امتیاز بندی شده اند و با توجه به تعداد ستاره می توان از کیفیت و خدمات آن قطار اطلاع پیدا کرد. پس اگر قصد سفر با قطار و مسیر زیبای ریلی را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با انواع قطار و خدمات آنها در ایران آشنا کنیم که بتوانید با آگاهی بیشتری بلیط خود را تهیه کنید.

لوکس ترین قطارهای ایران

از لحاظ کیفیت و ارائه خدمات قطار ها به دسته های ۵ستاره، ۴ستاره و همینطور رو به پایین،قطار های معمولی تر تقسیم می شود.

قطار ۵ستاره فدک

قطار 5ستاره فدک
قطار ۵ستاره فدک

قطارهای ۴تخته و لوکس فدک در دسته ی قطار های ۵ستاره می باشند که با امکانات کاملی چون لوازم خواب، مانیتور و سیستم های نمایشی برای استفاده در طول سفر، سیستم های گرمایشی- سرمایشی بی نقص و همچنین سرو غذاهای با کیفیت و نوشیدنی در طول مسیر، یکی از بهترین نوع قطار ها می باشد.

قطارهای ۵ستاره زندگی

قطارهای 5ستاره زندگی
قطارهای ۵ستاره زندگی

قطارهای زندگی که با نام قطار سبز نیز شناخته شده اند با امکاناتی چون هدفون- سیستم پیجینگ مرکزی و… جزو قطارهای لوکس پرطرفدار است. که این نوع قطار ها نیز مانند قطار های فدک دارای کوپه های ۴تخته می باشد.

قطارهای ۵ستاره نورالرضا

قطارهای 5ستاره نورالرضا
قطارهای ۵ستاره نورالرضا

قطارهای نورالرضا نیز از دسته قطارهای لوکس و مجلل است که با کوپه های تمیز و شیک ۴تخته ، دارای خدماتی چون کتابخانه- پریز برق- سیستم های گرمایشی-سرمایشی و مانیتورهای مجزا در هر کوپه است.

قطارهای ۴ ستاره با امکانات

قطار 4 ستاره با کوپه های 4تخته غزال
قطار ۴ ستاره با کوپه های ۴تخته غزال

قطار ۴ ستاره با کوپه های ۴تخته غزال

قطار های ۴ستاره غزال نیز از دیگر قطار های مجهز و کامل می باشد که بازهم می توان آن را جزو دسته ی قطار های لوکس بشمار آورد.

قطارهای غزال نیز دارای سیستم های نمایشی و همچنین سیستم های سرمایشی-گرمایشی و دیگر خدماتی است که یک قطار می تواند داشته باشد.

قطار ۴ ستاره سیمرغ

قطار 4 ستاره سیمرغ
قطار ۴ ستاره سیمرغ

سیمرغ از قطارهای آلمانی است که بازسازی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این قطار ها نیز دارای سیستم نمایشی و پخش تلویزون- پریز برق و سیستم های تهویه هوا سرمایشی و گرمایشی است. از دیگر خدمات قطارهای سیمرغ داشتن رستوران غذا خوری و اتاق بازی مجهز به کنسول های بازی است که البته برای استفاده ازین خدمات باید هزینه ای جداگانه پرداخت شود.

قطارهای اتریشی لوکس ۴ ستاره سبز رجا

قطارهای اتریشی لوکس 4 ستاره سبز رجا
قطارهای اتریشی لوکس ۴ ستاره سبز رجا

این قطارها نیز همانند دیگر قطارهای لوکس دارای مبلمان راحت- سیستم های پخش تلویزیون- و دیگر خدمات است، که با داشتن ۲سرویس بهداشتی در هر واگن باعث ایجاد راحتی بیشتر برای مسافران شده است.

قطارهای ۴ ستاره پلور سبز

قطارهای 4 ستاره پلور سبز
قطارهای ۴ ستاره پلور سبز

این قطار های ۴ تخته نیز از دیگر قطار های با کیفیت درجه۱ است که جزو قطار های محکم و با استقامت بالایی است که یکی از ویژگی های عالی آن لرزش کم هنگام حرکت و داشتن عایق صدا برای جلوگیری از وارد شدن صداهای مزاحم به درون واگن و کوپه هاست که با ظاهری زیبا و شیک و ارائه خدمات کامل، قطاری مناسب برای تجربه سفر و آرامش در کنار خانواده است.

قطارهای ۴ ستاره سریر

قطارهای 4 ستاره سریر
قطارهای ۴ ستاره سریر

قطار سریر از لحاظ کیفیت و خدمات در حد قطارهای ۵ستاره نیست اما بازهم با امکاناتی که دارد می توان آن را جزو قطارهای نیمه لوکس شرکت رجا به حساب آورد.

قطار ۴ستاره پردیس ( ترن ست اتوبوسی)

قطار 4ستاره پردیس ( ترن ست اتوبوسی)
قطار ۴ستاره پردیس ( ترن ست اتوبوسی)

قطارهای اتوبوسی پردیس که از دسته قطارهای شرکت رجا می باشند و با دارا بودن صندلی های راحت- سیستم های خنک کننده و گرمایشی- عایق صدا- پذیرایی رایگان و دیگر خدمات مطلوب یک قطار و همچنین ویژگی برتری که دارد سرعت بالا و البته امن آن است. سرعت قطار پردیس حدود۱۶۰کیلومتر بر ساعت می باشد.

قطارهای ۴ستاره اتوبوسی صبا

قطارهای 4ستاره اتوبوسی صبا
قطارهای ۴ستاره اتوبوسی صبا

این قطارهای ۲ طبقه نیز از دیگر قطار های مناسبی است دارای سیستم تهویه هوا و صندلی های راحت و عایق صدا، که با لرزش کم و امنیت بالا شما را به مقصد خواهد رساند.

قطار های ۳ستاره از دسته قطارهایی است که با توجه به خدمات کمتر از هزینه کمتری نیز برخوردار است که در پایین به معرفی این قطار ها خواهیم پرداخت.

قطار ۳ ستاره البرز

قطار 3 ستاره البرز
قطار ۳ ستاره البرز

قطارهای البرز به خاطر تمیزی کوپه ها و راحتی صندلی و امکانات درون کوپه ها، با قطارهای ۴ستاره برابری می کند.

قطارهای ۳ستاره خلیج فارس

قطارهای 3ستاره خلیج فارس
قطارهای ۳ستاره خلیج فارس

این قطار ها نیز از قطارهای آلمانی است که بازسازی شده و مورد استفاده قرار می گیرد و همانند دیگر قطار ها امکانات قابل قبولی دارد.

قطار ۳ ستاره طوس

قطار 3 ستاره طوس
قطار ۳ ستاره طوس

قطار های طوس نیز همانند دیگر قطارها دارای امکاناتی چون سیستم تهویه هوا و پریز برق برای استفاده مسافرین و ارائه غذای کنسرو شده در طول مسیر است که با توجه به خدمات آن، هزینه مناسبی دارد.

قطار ۳ تاره سهند

قطار 3 تاره سهند
قطار ۳ تاره سهند

این قطار نیز از قطارهای اسپانیایی است که مورد استفاده است و کلیه امکانات رفاهی لازم در آن وجود دارد.

قطار ۳ ستاره مهتاب

قطار 3 ستاره مهتاب
قطار ۳ ستاره مهتاب

قطارهای مهتاب ۶تخته هستند که این می تواند شرایط خوب باشد برای کسانی که تعداد نفراتشان در سفر بیشتر است.و خدماتی چون ارائه کتاب- مجله و سیستم تهویه و سرویس پذیرایی در آن صورت می پذیرد. قطار مهتاب از قطارهای شرکت سفیر است.

قطارهای ۳ ستاره پارسی

قطارهای 3 ستاره پارسی
قطارهای ۳ ستاره پارسی

این قطار نیز دارای کوپه های ۶تخته است و از مجموعه قطارهای شرکت رجا می باشد. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و سیستم تهویه هوا و… از خدمات قطار های پارسی می باشد.

قطارهای ۳ستاره میلاد

قطارهای 3ستاره میلاد
قطارهای ۳ستاره میلاد

قطار های ۶تخته میلاد از گروه قطار های دارای امکانات رفاهی لازم همچون لوازم خواب و سیستم تهویه هوا و …است.

ریل باس ۳ستاره ارم

ریل باس 3ستاره ارم
ریل باس ۳ستاره ارم

این قطار ها با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است که با امنیت بالا و ارائه خدمات مناسب، اکثر مواقع در مسیرهای کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد.

و جمله پایانی اینکه اگر قصد مسافرت با خانواده و عزیزانتان را دارید، با توجه به هزینه ی بالای هواپیما، شما می توانید از قطار برای سفرهای دسته جمعی دوستانه و خانوادگی استفاده کنید.

سخن پایانی

مسیرهای ریلی و گذراندن وقت در قطار برای رسیدن به مقصد، یکی از پرطرفدارترین مسیرهای جابه جایی مسافران می باشد زیرا قطار از مسیر کوهستانی و جنگلی و بیابان ها و حتی کنار شهرها عبور می کند که با توجه به امنیت و رفاه و خدمات آن می تواند گزینه مناسبی برا انتخاب نوع وسیله نقیله سفر باشد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73879

رضوان فارق

مطالب مرتبط
قوانین همراه داشتن سیگار در فرودگاه
بهنام خیریه
0 دیدگاه
جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
داروخانه شبانه روزی رامسر
شهره مقصودی
1 دیدگاه
تحصیل در کانادا بهتر است یا آمریکا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
نمایندگی اپل در قطر
مهسا مطهری
0 دیدگاه
واحد پول قطر
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس