معرفی شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور به همراه آدرس و تصاویر

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور برترین شهربازی موضوعی در قاره آسیا لقب گرفته است و در طول سالیان اخیر مورد توجه گردشگران خارجی قرار دارد، در سالیان اخیر شهربازی های موضوعی در دنیای گردشگری بسیار محبوب شده و کشورهای مختلف سعی بر ایجاد چنین تفریگاه هایی دارند.

کشور سنگاپور دارای بهترین شهربازی موضوع قاره آسیا به اسم شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور می باشد، همراه این تودی باشید.

 • آدرس شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور : آسیا، سنگاپور، سنگاپور، جزیره سنتوسا، ورودی هشتم سنتوسا، یونیورسال استودیو سنگاپور
 • ساعات بازدید : 10 صبح الی 19
 • هزینه ورودی به یونیورسال استودیو : بزرگسال 80 دلار سنگاپور – خردسال 60 دلار سنگاپور
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 5 ساعت
 • تاریخ افتتاح یونیورسال استودیو : 2010 میلادی
 • مساحت شهربازی یونیورسال سنگاپور : 20 هکتار
 • میانگین هزینه : لاکچری – گران
 • آنتن دهی موبایل : عالی
 • آنتن دهی اینترنت : عالی
 • امکانات رفاهی : رستوران – کافی شاپ – سرویس بهداشتی – تاکسی سرویس – اتوبوس – سینما 
 • لوازم مورد نیاز : وجه نقد – دوربین عکاسی – دوربین فیلم برداری – پاسپورت برای کودکان

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور | Universal Studios Singapore

این شهربازی در سال 2010 میلادی با صرف هزینه بالغ بر 350 میلیون دلار امریکا به بهره برداری رسید و در طول سالیان گذشته بر امکانات آن افزوده شد، یونیورسال دارای 30 بازی موضوعی و هیجان انگیز است و همچنین در این شهربازی شما می توانید با تمام شخصیت های مشهور کارتونی و سینمایی تصاویر یادگاری بگیرید.

 یونیورسال استودیو سنگاپور با بیست هکتار مساحت کلی دارای هفت بخش بازی و تفریح مختلف است که به شرح زیر می باشد : 1 بخش بازی های هالیوودی ، 2 – بخش بازی های نیویورک ، 3 – بخش بازی های علمی تخیلی ، 4 – بخش بازی های مصر باستانی ، 5 – بخش بازی های جهان گمشده ، 6 – بخش بازی های شهر خیلی خیلی دور ، 7 – بخش بازی های جزیره ماداگاسکار.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

شما با ورود به هر قسمت از این شهربازی می توانید از امکانات رفاهی همان بخش نظیر رستوران، کافی شاپ و فروشگاه های آن استفاده کنید، یعنی یونیورسال استودیو سنگاپور در هر قسمت دارای امکانات رفاهی خاص خودش است که برای رفاه حال گردشگران تعبیه شده اند.

تقریبا در همه این قسمت های تفریحی برنامه تفریحی دیگری همچون برنامه های رقص بومی سنگاپوری، کنسرت های زیبا، تئاتر های موضوعی زیبا و اکران فیلم های چند بعدی برگزار می شود که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

مرتفع ترین ترن هوایی دوقلو جهان در یونیورسال استودیو سنگاپور

در شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور ترن هوایی بلندی قرار دارد که در کتاب رکوردهای گینس لقب بلندترین ترن هوایی دوقلو جهان را یدک می کشد، استفاده از این ترن هوایی برای افراد بالای 14 سال و وزن بیشتر از 50 کیلوگرم مجاز است، این ترن هوایی الگو گرفته یکی از مشهورترین سریال های علمی تخیلی به نام ناوبر فضایی می باشد که ترن های آن دقیقا شبیه به همان سریال است.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

معرفی بخش های تفریحی شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

خوب در این قسمت شما را معطل نمی کنیم و به معرفی بخش های مختلفی که در بالا نام برد خواهیم پرداخت.

شماره یک – قسمت هالیوود شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

بخش هالیوود یونیورسال استودیو دقیقا کپی برداری شده از شهر بزرگ و سینمایی هالیوود در کشور امریکا می باشد و در آن ساختمان ها و خیابان ها به همان سبک ایجاد شده اند، همچنین شما با ورود به این بخش می توانید با مشهورترین شخصیت های سینمایی دنیا و شخصیت های کارتونی عکس و فیلم بگیرید،  در همین بخش هم تئاترهای زیبا، رقص های موزیکال و انیمیشن ها و فیلم های زیبا و خاطره انگیزی بهنمایش در می اید که می توانید با تنوع انتخاب بالا هر کدام از آنها را تماشا کنید.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

برنامه های بخش هالیوود

از برنامه های ویژه ای که در قسمت هالیوود شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور اجرا می شود می توان به تئاتر کارتونی خیابان سسمی، برنامه های مختلف آتش بازی، اجرای فیلم مشهور کروزر و تام و جری اشاره کرد، همچنین شما می توانید با شخصیت هایی همانند : انیمیشن مینیون ها، داستان اسباب بازی ها و شنل قرمزی عکس و فیلم بگیرید.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

شماره دو – قسمت نیویورک پارک یونیورسال استودیو سنگاپور

در این بخش تمام ساختمان ها و بناهای مشهور شهر نیویورک با زیباترین شکل ممکن بازسازی شده اند، شما می توانید چند قدم در خیابان های مشهور نیویورک پیاده روی کنید و در آن با کلک های سینمایی مختلف آشنا شوید.

جلوه های ویژه در بخش نیویورک

در همین بخش ترفندهای ساخت فیلم های سینمایی به شما نمایش داده می شود که چگونه یک کشتی که در خشکی است را دچار طوفان می شود و فیلم های سینمایی پشت صحنه این کلک های سینمایی چه می گذرد، در بخش نیویورک قسمتی وجود دارد که در آن می توانید سوار بر یک ناو شوید و به دریای طوفانی بزنید، برترین جلوه های ویژه در آن انجام می شود و در عین حال بسیار ترسناک و جذاب است.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

شکم گردی در بخش نیویورک

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید بخش نیویورک هم دارای رستوران و کافی شاپ و همچنین شخصیت های مشهور کارتونی و هالیوودی است که با هر کدام از آنها می توانید عکس و فیلم بگیرید.

شماره سه – قسمت شهر علمی تخیلی شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

اگر اهل فیلم ها و انیمیشن های علمی تخیلی و ماورایی هستید بهترین بخش پارک شهر علمی تخیلی آن برای شماست، در این بخش شهر به طوری ساخته شده که هر سازه آن الگوبرداری شده از فیلم ها و انیمیشن های مشهور ماورایی می باشد و حتی شما می توانید در بخشی با به تن کردن لباس های فیلم جنگ ستارگان وارد جنگ با ادم های فضایی شوید و آنها به صورت چند بعدی شکست دهید.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

ترن هوایی یونیورسال استودیو

از مهم ترین بخش های تفریحی شهر علمی تخیلی ، ترن هوایی آن است که لقب مرتفع ترین ترن هوایی دوقلو جهان را دارد، در تصاویر گالری مشخصه که این ترن هوایی بسیار وحشتناک است و استفاده از آن برای افراد دارای قدی بیشتر 125 سانتیمتر و وزنی بیشتر از 50 کیلوگرم مجاز است، پس بلندترین ترن هوایی دقلوی جهان رو در شهر علمی تخیلی از دست ندید.

دیگر بازی موجود در شهر علمی تخیلی گردش چرخشی یا شتاب دهنده دورانی است، شما می توانید همراه دوستان و خانواده در این دستگاه بازی نشسته و سپس دستگاه با سرعت 40 کیلومتر به دور خودش می چرخد و پس از اتمام بازی شاید تا یک ساعت دنیا به دور سر شما در گردش باشد، استفاده از این بازی برای کودکان فقط همراه والدین امکان پذیر است.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

کلوپ شهربازی یونیورسال استودیو

یکی از زیباترین بخش های شهر علمی تخیلی بازی های چند بعدی آن است، اگر عاشق بازی های رایانه ای هستید می توانید به این بخش مراجعه کنید و با دریافت یک عینک واقعیت مجازی سوار برر سریع تری متروی دنیا شوید و در یک مسیر طولانی به دنبال خلافکاران فراری از دست قانون باشید و در سطح پشت بام ها و خیابانهای امریکا آن ها را دستگیر نمایید، استفاده از این بازی به هیچ عنوان برای افراد دارای مشکل سرع و یا سرگیجه توصیه نمی شود و عواقب استفاده از آن طبق قوانین پارک به عهده خود گردشگر می باشد.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

آدم فضایی های یونیورسال استودیو

هنوز تفریحات بخش علمی تخیلی شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور تموم نشده، دقیقا در حاشیه پارک چند بعدی، قسمتی دیگر وجود دارد که در آن شما می توانید با انسان های فضایی و روبات ها عکس و فیلم بگیرید، توضیحات بیشتر این بازی در تصاویری که در آن شخصیت های فیلم ماشین های فضایی هستند موجود است.

شماره چهار – قسمت مصر باستان شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

همانطور که از نام این بخش مشخص است و در تصاویر می بینید با ورود به شهر مصر باستان شما دقیقا با سازه های آن دوره در کشور مصر و اهرام ثلاثه مصر روبرو خواهید شد که بسیار زیبا الگوبرداری شده است، از تفریحات موجود در بخش مصر باستان می توان به عبور از تونل های وحشتی که در آن شیاطین به استقبالتان می آیند.

بخش سوار شدن بر ماشین های قدیمی و عبور از معابر سخت در کویر مصر، بازدید از فراعنه مصر باستان و شیوه زندگی آنها اشاره کرد، استفاده از تمامی این بازی ها به علت هیجان بیش از حد دارای قوانین خاص خودش است که یکی از آنها داشتن قدی بیشتر از 125 سانتیمتر می باشد.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

شماره پنج – جهان گمشده شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

دایناسورهایی که در تصاویر می بینید مربوط به همین شهر گمشده می باشد، جایی که شما در آن با دایناسورها و حیوانات میلیون ها سال قبل کره زمین از نزدیک برخورد می کنید، از بازی های جذابی که در جهان گمشده یونیورسال استودیو وجود دارند می توان به بازی عبور گروهی با یک قایق برقی از رودخانه ای خروشان که در حاشیه آن دایناسورهای متحرک و وحشتناک حضور دارند.

بازی عبور بوسیله یک ترن هوایی 4 نفره از میان درختان و حیوانات عظیم الجثه میلیون ها سال قبل، بازی سوار شدن بر حیوانات غول پیکر و دایناسورهای پرنده، بازی صخره نوردی برای علاقه مندان به صخره نوردی و فرار از دست حیوانات عصبانی بزرگ، تماشای پشت صحنه فیلم های هالیوودی و چگونگی انجام جلوه های ویژه در این فیلم ها، بازی پیاده روی در جنگل ها و آشنایی با حیوانات میلیون ها سال قبل کره زمین توسط یک راهنمای انگلیسی زبان اشاره کرد، استفاده از اکثر این بازی ها و تفریحات دارای قانون قد بیشتر از 125 سانتیمتر می باشد.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

شماره شش – قسمت خیلی خیلی دور یونیورسال استودیو

همانطور که از نام این بخش مشخص است شما به دنیایی بسیار دور از کره زمین می روید و در آن با زندگی فرشته ها و پری های دریایی آشنا می شوید، البته تفریحات بی نظیر دیگری همچون بازی ترن هوایی و سرقت تخم های طلایی و پرندگان غول پیکر، اکران فیلم در سینمای 5 بعدی و مجهز، بازی چرخ و فلک سحرآمیز ویژه خردسالان، بازی ترن هوایی شیطانی که در آن از دور تا دور یونیورسال عبور می کنید.

ملاقات با شخصیت های کارتونی همچون انیمیشن مشهور شرک، انیمیشن عصر یخبندان و غیره در بخش خیلی خیلی دور وجود دارند، محدودیت استفاده از این بازی ها و تفریحات فقط مربوط به قد شرکت کننده هاست که باید بیشتر از 100 سانتیمتر باشند.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

شماره هفت – قسمت جزیره ماداگاسکار شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

در این بخش شما می توانید همراه با شخصیت های مشهور انیمیشن ماداگاسکار مثله ملمن و گلوریا به درون جنگل های جزیره فرار کنید و از میان حیوانات درنده و وحشی عبور کنید، از برنامه های تفریحی که در بخش جزیره ماداگاسکار انجام می شود می توان به اکران تئاتر موضوعی ماداگاسکار اشاره کرد که در آن سکانس هایی همچون میهمانی جولین انجام میگرید و شما همراه با این شخصیت ها سوار بر یک ترن هوایی فضایی خواهید شد.

بازی قایق سواری در رودخانه خروشان جزیره ماداگاسکار و عبور از میان جنگل های ترسناک و تاریک دیگر بخش تفریحی موجود در این جزیره است، همچنین اگر طرفدار تئاترهای خیابانی هستید می توانید به بخش اکران این تئاترها مراجعه کنید و از تماشای آنها لذت ببرید.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

رژه خیابانی هالیوود در شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور | Universal Studios Singapore

در طول روز در شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور رژه ای زیبا از تمامی شخصیت های مشهور کارتونی و سینمایی برگزار می شود که رد بین گردشگران داخلی و خارجی این پارک موضوعی بسیار محبوب است، شما می توانید در حاشیه خیابان به تماشای این رژه زیبا بنشینید و تصاویر خاطره انگیزی بگیرید.

امکانات رفاهی شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور | Universal Studios Singapore

همانطور که در ابتدای پست خدمتتون گفتم در این شهربازی تنها بازی وجود ندارد، بلکه کلی امکانات رفاهی دیگر برای گردشگران در نظر گرفته شده است، از جمله این امکانات می توان به رستوران های مجهز و شیک با عرضه غذاهای سنگاپوری و بین المللی که در بخش های مختلف پارک قرار دارد.

کافی شاپ های متعدد در هر یک از قسمت های تفریحی پارک که در آن انواع نوشیدنی های سرد و گرم به گردشگران عرضه می شود، بستنی فروشی های بی نظیر و برند که در گوشه و کنار پارک قرار دارند، واحد های عرضه فست فودهای با کیفیت و برند روز همچون کی اف سی و مک دونالد، بخش فودکورت یونیورسال استودیو اشاره کرد که حداقل هزینه برای میل غذا در این رستوران ها برای بزرگسالان بیشتر از 50 دلار سنگاپور و خردسالان بیشتر از 30 دلار سنگاپور هزینه بردار است.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

فروشگاه های شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور | Universal Studios Singapore

این بخش خوراک کودکان، نوجوانان و جوانان علاقه مند به خرید عروسک ها و اسباب بازی است، شما می توانید در هر کدام از بخش های پارک همچون بخش هالیوود، بخش نیویورک و … که در بالا معرفی شد به خرید لوازم بازی و اسباب بازی های ویژه همان قسمت بپردازید.

به عنوان مثال در بخش فروشگاه مینیون ها می توانید شخصیت های عروسکی زیبای این کارتون را خریداری کنید و در فروشگاهی دیگر شخصیت های کارتون شرک و سمی را بخرید، همچنین فروشگاه مرکزی شهربازی یونیورسال استودیو با عرضه برترین بازی ها و اسباب بازی های فکری در رده سنین 2 تا 70 سال هم گزینه خوبی برای خرید شما از این پارک است.

فروشگاه ترانسفورمیتور

یک فروشگاه بی نظیر دیگر وجود دارد که در آن می توانید شخصیت های فیلم ترانسفورمیتور ها رو خریداری کنید، یعنی همان ضخیت هایی که آدم آهنی بودند و تبدیل به یک ماشین می شدند، شرح بیشتر در تصاویر.

در بخش فروشگاه های مصر بساتان شما می توانید سوغاتی ها و بازی ها و کتاب هایی مربوط به کشور مصر باستان را خریداری نمایید که بسیار جذاب است.

شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

فروشگاه ژوراسیک

اگر اهل خرید دایناسور هستید می توانید به فروشگاه پارک ژوراسیک سر بزنید، در این فروشگاه می توانید دایناسورها و حیوانات غول پیکر قدیمی را در ابعادی کوچک تر و همچنین تی شرت هایی با طرح ژوراسیک خریداری کنید.

فروشگاه های دیگر این پارک هم به فروش و عرضه عروسک های انیمیشن جزیره ماداگاسکار و شنل قرمزی مشغول هستند، هزینه این عرسوک ها نسبت به فروشگاه های شهری بسیار ارزانتر بوده و شما می توانید نیم بها آنها را از یونیورسال استودیو سنگاپور بخرید.

برگزاری میهمانی در شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور | Universal Studios Singapore

شما می توانید با رزرو تیکت های وی آی پی و جشن تولد و جشن نامزدی برنامه میهمانی خودتون رو در این پارک تهیه ببینید، البته بیشترین تایمی که بتونید در این پارک میهمانی خودتون رو برگزار کنید 120 دقیقه می باشد که در عین حال با عرضه برترین امکانات همچون عکس های یادگاری، فیلم و سرو غذا و نوشیدنی از سوی مسوولین پارک انجام میگیرد.

اتلیه عکاسی یونیورسال استودیو | Universal Studios Singapore

یکی دیگر از بخش های خدماتی شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور، آتلیه آن است، شما می توانید چند هفته قبل از بگزاری مراسم ازدواج خود و همسرتون با مسوولین پارک هماهنگ کنید تا در این پارک تصاویر خاطره انگیزی بگیریدف هزینه این پکیج ها از 400 دلار سنگاپور به بالا می باشد که بر حسب انتخاب شما و تنوع آن افزایش می یابد.

امکانات رفاهی یونیورسال استودیو

از دیگر خدمات این پارک به گردشگران می توان به اجاره کمدهای نگهداری وسایل قیمتی و خریدهای شما اشاره کرد که هزینه اجاره هر کمد بسته به نیاز شما از به ازای هر ساعت 10 دلار سنگاپور و به ازای یک روز تمام 20 دلار سنگاپور است.

اگر همراه شما خردسال است نگران کالسکه نباشید، می توانید از ورودی این پارک کالسکه نوزاد را تهیه کنید و با خیالی راحت در این پارک گشت بزنید.

همچنین برای افراد ناتوان و کم توان در این پارک ویلچر به رایگان عرضه می شود که باید در ورودی یونیورسال استودیو آن را تهیه کنید.

هزینه های ورودی به شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور

این پارک دارای پلن های فروشگاهی مختلفیست که به شرح زیر است :

 • بلیت تمام روز گردشگران خارجی بزرگسال 80 دلار سنگاپور – خردسال 60 دلار سنگاپور
 • بلیت تمام روز ساکنین سنگاپور بزرگسال 70 دلار سنگاپور – خردسال 50 دلار سنگاپور

چگونه به شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور بروم

خوب دسترسی به این پارک در شهر سنگاپور بسیار آسان است، شما می توانید با استفاده از تاکسی، اتوبوس و تراموا خودتون رو از هر نقطه شهر به جزیره سنتوسا برسونید و وارد پارک شوید.

سخن پایانی

شما می توانید سوالات، نظرات و تجربیات سفر خود را درباره شهربازی یونیورسال استودیو سنگاپور در بخش زیر با ما و دیگر مسافرین کامنت کنید.

 

منبع : این تودی بلیط هواپیما

سایر جاذبه های گردشگری سنگاپور

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری