معرفی دره ستاره ها قشم به همراه آدرس و تصاویر

در ابتدای ورود به دره ستاره ها شاید یاد سریال های مشهور امریکایی از جمله بازی تاج و تخت و یا اسپارتاکوس بیوفتید، کوه ها و تندیس هایی تراشیده شده توسط دست انسان اون در جزیره ای در کشور خودمون جایی که فکر کمتر گردشگری به آن می رسد، این دره جز برترین جاذبه های توریستی قشم می باشد و در بین گردشگران خارجی از شهرت خاصی برخوردار است.

 • آدرس دره ستاره های قشم : ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، روستای برکه خلف، دره ستاره ها
 • هزینه ورودی به دره ستاره های قشم : هر نفر 3 هزار تومان
 • ساعات بازدید از دره ستاره ها قشم : 8 تا 18
 • سختی مسیر : آسان
 • آنتن گوشی همراه : همراه اول و ایرانسل فول
 • مدت پیشنهادی بازدید از دره ستاره ها : 2 ساعت
 • نزدیکترین پمپ بنزین به دره ستاره ها : 20 کیلومتر
 • امتیاز در این تودی : 4.5 از 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی ها : راهنمای گردشگری، پارکینگ، غرفه صنایع دستی ، طبیعت بکر
 • نکات منفی بازدید : عدم وجود امکانات مناسب رفاهی
 • لوازم مورد نیاز بازدید : وجه نقد، کارت بانکی، کفش مناسب کوهنوردی، آب آشامیدنی، خوراکی، لباس بادگیر، عینک آفتابی، موبایل، مونوپاد، دوربین عکاسی

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

دره ستاره ها

جزیره زیبای قشم از مناطق بومی کشور ایران می باشد که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله کویر، غار، جنگل های استوایی و مراکز خرید بسیار ارزان قیمت است، یکی از زیباترین مناطق و جاهای دیدنی طبیعی در جزیره قشم دره ستاره های این جزیره جنوبی کشورمون می باشد که اگر برای اولین مرتبه به آن منطقه در روستای برکه خلف سفر کنید مات و متحیر خواهید ماند، همراه این تودی باشید تا در ادامه شما را با دره ستاره ها آشنا کنیم.

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

پس از عبور از روستای برکه خلف و طی کردن مسافت یک کیلومتر به ورودی دره ستاره ها خواهید رسید و از همان ابتدا مجسمه ها و تندیس هایی را خواهید دید که از هر زاویه یک تصویر زیبا را به شما نمایش می دهند، همچنین جالبه بدونید که دره ستاره های قشم جز میراث تاریخی یونسکو ثبت شده است و جز افتخارات گردشگری کشورمون می باشد.

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

در مجموع دره ستاره های قشم اثری زیبا از حرکات زمین شناسی است و تنها ژئو پارک در منطقه خاورمیانه می باشد که در سطح بین الملی بسیار مشهور است، همانند دره ستاره های قشم فقط در کشور امریکا به چشم میخورد و مجموعه ای از عوارض طبیعی و انسانی به صورتی متحیر کننده وجود دارد.

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

دلیل نام گذاری دره ستاره ها

علت آن در داستان ها و روایات بسیار قدیمی این است که در گذشته های دور یک شهاب سنگ بزرگ به این منطقه برخودر کرده و باعث بوجود آمدن این تندیس ها و کوه های زیبا شده است، همچنین بومیان قشم بر این باورند که این دره پر از روح های سرگردان می باشد و در شب ها صداهای فراوانی شنیده می شود که همین دلیلی شده است تا کسی پس از تاریکی هوا در دره ستاره ها اقامت نداشته باشد.

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

تاریخچه دره ستاره های قشم

به گفته کارشناسان دره ستاره های قشم قدمتی بالای دو میلیون سال دارد و به مرور زمان پس از بارش باران و وزش باد این تندیس های زیبا به تدریج شکل گرفته است.

یکی از فیلم های مشهور تاریخ سینمای ایران در سالیان گذشته به نام اژدها وارد می شود در دره ستاره ای قشم فیلم برداری شد  که یکی از داستان های مستند این دره را به تصویر کشید.

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

سخن پایانی

در دره ستاره می توانید عکس هایی تاریخی و شاتر استوکی بگیرید و برای این امر باید به عمق این دره مراجعه کنید البته نگران گم کردن راه خودتون نباشید چون مسیر ورودی و خروجی این دره توسط سنگ ها مشخص شده است و با خیالی راحت می توانید به فیلم برداری و عکسبرداری خودتون بپردازید، همچنین به دلیل اینکه جزیره قشم به عنوان تنها ژئو پارک ایران و خاورمیانه در دنیا ثبت رسمی شده است در همین دره موزه ای کوچک به اسم موزه سنگ های دره ستاره ها برپاست که بازدید از آن هم خالی از لطف نمی باشد.

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

همچنین فروشگاه های محلی کوچکی در دره ستاره پابرجاست که می توانید از آنها سوغاتی و صنایع دستی و هنری بومیان قشم را خریداری کنید، شما در آخر می توانید از همان روستای برکه خلف هم که جز زیباترین روستاهای جزیره قشم است دیدن نمایید، همچنین در همین روستا می توانید ار فروشگاه لباس های محلی قشم لباسی محلی اجاره و یا خریداری کنید و با آن عکس های زیباتری تهیه کنید.

دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم دره ستاره های قشم

منبع : این تودی بلیط هواپیما
دره ستاره ها از زیباترین جاذبه های گردشگری قشم | بلاگ ایرانگردی | این تودی
5 (100%) 1 vote
اشتراک گذاری