جاذبه های گردشگری هلندموزه

موزه ون گوگ آمستردام بهترین موزه هنری جهان

مطالب مرتبط

موزه ون گوگ آمستردام که امروزه به عنوان بهترین موزه هنری جهان و همچنین یازدهمین موزه برتر دنیا در همه رشته ها شناخته می شود و هر ساله به بازدید کننده های خارجی این موزه در کشور هلند افزوده می شود، ونسان ون گوگ یکی از برجسته ترین نقاشان دنیا بود که با خلق آثاری به یادماندنی برای همیشه نام خودش را در جهان ماندگار کرد، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری هلند و در این مقاله با راهنمای سفر، بیوگرافی ون گوگ، آثار مشهور ، آدرس و تصاویر موزه ون گوگ آمستردام بیشتر آنشا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

 • آدرس موزه ون گوگ : کره زمین، قاره اروپا، هلند، آمستردام، میدان میوزیم‌پلاین 6
 • ساعات بازدید : همه روزهای هفته از 9.30 صبح الی 17.30 عصر
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 الی 3 ساعت
 • ویژگی های بارز : مهم ترین جاذبه گردشگری آمستردام ، بهتنری موزه هنری جهان
 • تاریخ ساخت موزه : 1936 – 1973 میلادی
 • تعداد آثار : 410 طراحی ، 205 نقاشی و بیش از 800 نامه شخصی
 • وب سایت رسمی  : لمس کنید
 • شماره تماس : +31205705200
 • قیمت بلیط ورودی  : بزرگسال 19 یورو و زیر 17 سال رایگان
 • امتیاز در این تودی : 4.9 از 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی ها : سرویس بهداشتی، اینترنت  پر سرعت، تاکسی سرویس، راهنمای گردشگری، رختکن، اطلاعات، کافه رستوران، کتابخانه، اتاق فیلم، سالن جشن تولد، سالن برگزاری جلسات و میهمانی، آنتن دهی خوب موبایل، کاتالوگ های راهنما، نزدیک به ایستگاه تراموا و اتوبوس
 • نکات منفی بازدید : ازدحام جمعیت و عدم اجازه برای عکس برداری
 • لوازم مورد نیاز بازدید : وجه نقد، لباس تمیز، موبایل، کارت بانکی، بلیت الکترونیکی موزه
 • جاذبه های نزدیک به موزه : موزه هنرهای معاصر هلند، موزه ملی آمستردام، پارک فوندل
 • Address : Museumplein 6, Amsterdam, Netherlands

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

موزه ون گوگ هلند

پس از مزارع گل هلند ، موزه ون گوگ بیشترین حجم گردشگران خارجی را به خود در طول سال جذب می کند، این موزه دارای دو بخش مختلف است ، یکی سالن کوروکاوا و دیگری سالن ریتولد که یکی مربوط به اثاریست که به صورت دائمی نمایش داده می شود و سالن دیگر آثار را به صورت چرخشی نمایش می دهد.

در ابتدای ورود به موزه با بیوگرافی ونسان ون گوگ از خردسالی تا بزرگسالی به زبان های انگلیسی، عربی ، امریکایی و لاتین در قالب کاتالوگ ، فیلم و تصاویر قدیمی آشنا خواهید شد، سپس به بخش نخستین نقاشی های ون گوگ وارد خواهید شد و رشد چشمگیر این هنرمند هلندی را گام به گام خواهید دید.

همانطور که در جدول بالا درج شده است در موزه ون گوگ آمستردام بیش از 200 اثر مهم این هنرمند به علاوه تعدادی نامه و طراحی های دستی وی برای عموم مردم در سالنی مجهز و زیبا قابل رویت می باشد و موزه به گونه ای طراحی شده است که در هنگام خروج و رسیدن به اثار نهایی ، دقیقا نقاشی هایی را مشاهده خواهید کرد که این شخصیت در دوره های آخر زندگی خود به اتمام رساند.

توجه داشته باشید خرید بلیط این موزه فقط غیر حضوری انجام می شود و از طریق لینک زیر باید امور رزرو آنلاین را انجام دهید :

 • لینک خرید اینترنتی بلیت موزه ون گوگ : لمس کنید

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

بیوگرافی ونسان ون گوگ

ون گوگ در خانواده ای مذهبی که پیرو دین مسیحیت ارتودکس بودن در سال سال 1853 میلادی پا به جهان هستی گذاشت، شاید هیچکس در آن دوران باورش نمی شد که پسر خردسال زمانی به عنوان بهترین نقاش جهان نامش بر سر زبان ها بچرخد، وی همچنین فرزند ارشد خانواده محسوب می شد و از همین رو پس از طی دوران راهنمایی شهر محل زندگی خود یعنی زوندرت را رها کند .

بخوانید  موزه استاد فرشچیان کاخ سعدآباد با آدرس، عکس | راهنما

ترک محل زندگی ون گوگ

شروع رشد وی به گفته خودش ترک زمانی بود که خانواده اش را ترک کرد ، ونسان ون گوگ با وجود دارا بودن نمرات عالی در تحصیلاتش ، در سال دوم دبیرستان نظام قدیم هلند تحصیل را برای همیشه ترک کرد ( همانند بیل گیتس، مارک زاگربرگ و رئیس شرکت علی بابا ) ، پس از آن به کارمندی در شرکت عمویش در زمینه خرید و فروش اثار هنری مشغول گردید.

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

کوچ های متعدد ونسان

سپس در طول چندین سال به ترتیب در شهرهای لاهه هلند، لندن انگلستان و پاریس فرانسه زندگی شخصی خودش را ادامه داد و از راه دور با خانواده و به ویژه برادر کوچکترش تئو با تلگراف و نامه در ارتباط بود، پس از آنکه ونسان در موزه های ملی بریتانیا فعالیت های زیادی انجام داد پی به علاقه شخصی اش در زمینه خلق آثار هنری برد.

در سال 1875 میلادی او به شهر پاریس سفر کرد و با تلاش های متعدد در گالری و موزه های مختلف مشغول راهنمایی و امور هنری شد و هزمان در زمینه های مذهبی مطالعات فراوانی انجام داد تا اینکه در همان دوران به یکی از مذهبی ترین شخصیت های کشور فرانسه شناخته شد.

اخراج ون گوگ

در سن 24 سالگی از کار خود در فراسنه اخراج شد و مجبور به بازگشت به هلند گردید، دوباره در مغازه عموی خود در پایتخت هلند مشغول فعالیت شد و همزمان برای ادامه تحصیل در رشته مذهبی الهیات آزمون خود را با موفقیت پشت سر گذاشت، در همین اوضاع ون گوگ با علاقه فراوان و بدون چشم داشت مالی برای مردم در روستاها و شهرهای مختلف موعظه های مسیحی را سر می داد.

با توجه به اینکه شخصیت ون گوگ تابع هیچ نظام قانون مندی نبود او نه تنها تحصیل را رها کرد ، بلکه شغل خانوادگی اش را هم رها کرد و در یک معدن در نزدیکی شهر لاهه برای معدنچیان موعظه های مذهبی خود را سر می داد تا آنجا که در برخی کتب تاریخی لقب عیسی در معدن را به وی دادند.

برادر ون گوگ

با نا امیدی فراوان ونسان دوباره هلند را به مقصد بلژیک ترک کرد تا در زمینه آموزش های هنری اطلاعات خود را افزایش دهد ، در همین سالها برادرش تئو تمامی هزینه های او را متقبل می شد و نقش بسزایی در شکوفایی ونسان داشت، دقیقا از سن 28 سالگی و در اوج نا امیدی ون گوگ با بازگشت به خانه پدرش خود و در میان حاشیه های فراوان مشغول خلق اولین اثار خود شد.

ترک دوباره محل زندگی

با فشار خانواده ون گوگ ، ونسان محل زندگی را برای مرتبه دوم ترک کرد و به شهر لاهه سفر نمود و در همان سالها عاشق دختری به نام سین هورنیک یک روسپی هلندی شد که البته پس از دو سال این رابطه به جدایی ختم شد، ولی اولین طرح های عاشق ون گوگ از چهره دوست دخترش تبدیل به برترین اثار عشقی جهان شدند.

بخوانید  مرکز خرید آکاسیا استانبول با تفریحات | برندها و راهنما

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

اولین استاد ون گوگ

استاد اصلی ونسنان ون گوگ شخصی مشهور به نام آنتون ماوه بود که در آموزش اون سهم بسزایی داشت، اولین نقاشی هایی که او به کاغذ کشید فقط با مداد سیاه بودند و از همین رو مورد توجه مردم و ثروتمندان برای خرید قرار نگرفتند، پس از فوت پدرش در سال 1885 میلادی با شرایط سخت اقتصادی ون گوگ دوباره دیار خود را به مقصد بلژیک ترک کرد و در آنجا هم بعد از چند برای همیشه به پاریس و پیش برادر کوچکترش سفر کرد.

در قرن هجدهم و نوزدهم میلادی بازار خرید و فروش و گالری های نقاشی در اروپا بسیار داغ بود و این شغل از پردرامدترین شغل های آن سالها بشمار می رفت، ونسان با کمک بردارش وارد تجارت نقاشی شد و با ارتقای نقاشی های خودش از سیاه و سفید به رنگ روغن اولین اثر حرفه ای خودش را یعنی تپه مون را با بهترین شیوه و ضربات کوتاه قلم مو خلق کرد.

با استقبال از نقاشی های ونسان ، او برای آرامش و خلق تعداد بیشتری اثر هنری به روستایی در جنوب کشور زیبای فرانسه سفر کرد، وی ایده ای جذاب را در آن محل پیاده سازی کرد و خانه ای را به هزینه خود و برادرش اجاره کرد تا در آن هر هنرمندی بتواند مشغول نقاشی از طبیعت در مرکز آرامش شود .

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

شهرت ون گوگ

با فشار کاری زیاد به ونسان ون گوگ او دچار بیماری های عصبی شد و کار به جایی رسید که او به مدت 4 ماه در بیمارستانی روانی تحت درمان قرار گرفت و البته پس از ان به خلق آثار هنری اش پرداخت، وی دوران با شکوهش را با ثبت نقاشی شکوفه های بادام که پیشکشی به برادرش تئو بود را آغاز کرد و سال به سال به شهرت و افزایش تعداد خریداران آثار وی در کشورهای اروپایی افزوده می شد.

خودکشی ون گوگ

وی با توجه به اینکه آن درآمد مورد نیاز خودش را در نزدیک سن 40 سالگی کسب نکرده بود ، دوباره دچار بیماری های عصبی شد و برادرش او را به بیمارستانی در نزدیکی پاریس فرستاد، در آن بیمارستان ونسان تقریبا در هر روز یک نقاشی بی نظیر خلق می کرد و برای برادرش در پاریس ارسال می کرد .

پس از آنکه ونسان از بیمارستان مرخص شد و با شرایط اجتماعی جدید روبرو شد ، تحمل زندگی مدرنیته را بدست نیاورد و در سال 1890 میلادی و در روز 27 جولای در یک دشت زیبا با تپانچه به زندگی اش پایان داد و اینگونه بود که یکی از بهترین نقاشان جهان دار فانی را وداع گرفت.

تئو ون گوگ

برادر ونسان ، تئو به قدری او را دوست داشت که 6 ماه پس از خودکشی دچار بیماری صعب العلاجی شد و در بیمارستانی در شهر پاریس جان به جان آفرین تسلیم گفت و طبق وصیت نامه اش جسد تئو در کنار مزار برادرش ون سان به خاک سپرده شد تا این گونه پرونده خانوادگی این دو برادر برای همیشه بسته شود.

در طول زندگی ون گوگ بیش از 210 اثر هنری را به رشته نقاشی درآورد و همچنین نامه دوستانه او به برادرش امروزه از پربازدیدترین نامه های جهان هستند، همچنین بیش از 800 نقاشی ژاپنی در برحه ای از زندگی اش خلق کرد، سبک هایی در نقاشی که وی ایجاد کرد باعث شد تا نقاشان مطرح دیگری با الگو برداری از وی کارشان را به جهانیان معرفی کنند، نقاشانی نظیر پیتر دوگ، فرانک آرباخ، فرانسیس بیکن از مهم ترین آنها هستند.

بخوانید  موزه جیبلی ویژه شخصیت های انیمیشنی ژاپنی

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

نقاشی های موزه ون گوگ آمستردام

در موزه ون گوگ آمستردام باید کمی به اصول هنری وی و در کل رشته نقاشی اشنایی داشته باشید ، بخش های دیدنی موزه به شرح زیر هستند :

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

سالن مناظر طبیعی

ونسان عاشق منظار طبیعی بود و از همین رو بیشترین تعداد اثر وی به مزارع کشاورزی، دشت ها، باغ ها، روستاها و کلبه ها تعلق دارد ، در این بخش از موزه بیش از 148 اثر از مناظر مختلفی که او با دستان خودش آنها را به تصویر کشیده است را می توانید مشاهده کنید.

سالن پرتره

پرتره در واقع سبکی از نقاشی می باشد که در آن بیشتر احساسات و حالات روحی اشخاص به تصویر کشیده می شوند ، اکثر این طرح ها با قلم مو با ضربات متعدد و سریع دست کشیده شده اند و ونسان ون گوگ خود خالق این سبک نقاشی در دنیاست و امروزه در دانشگاه های مطرح جهان به دانشجوهای علاقه مند تدریس می گردد.

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

سالن خودنگاره

با توجه به شرایط سخت مالی ون گوگ در طول زندگی اش ، وی نمی توانست همانند رقبایش مدل برای نقاشی هایش استخدام کند، از همین رو مجبور شد که سالهای زیادی را مشغول کشیدن تصاویری از چهره خودش کند که با مقایسه آنها می توانید حالات روحی این هنرمند را درک کنید.

سالن درخت سرو

در این سالن شما با 14 اثر نقاشی از درختان سرو که توسط ون گوگ با رنگ روغن نقش بسته اند را از نزدیک تماشا خواهید کرد.

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

سالن گل

بر خلاف اکثر نقاشی های وی که تمی نا امید کننده را به بیننده القا می کنند، این سالن دارای نقاشی هایی از گل های مختلف و فصول بهار و تابستان می باشند که همگی با تمی ژاپنی به رسم قلم نقش بسته اند، تعداد اثرهای این قسمت 13 عدد هستند .

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

نقاشی های مشهور ونسان ون گوگ

ون سان ون گوگ دارای نقاشی هایی می باشد که نام آنها را خیلی از مردم دنیا شنیده اند ، در این بخش بهترین و معروف ترین آنها را به شما معرفی خواهیم کرد ، همچنان همراه ما باشید :

 • نقاشی شکوفه های بادام در سال 1890 ( رنگ روغن – سایز 92*73 سانتیمتر)
 • نقاشی آفتابگردانها در سال 1889 ( رنگ روغن – سایز 95*73 سانتیمتر)
 • نقاشی زنبق ها در سال 1890 ( رنگ روغن – سایز 92*73 سانتیمتر)
 • نقاشی خورندگان سیب زمینی در سال 1885 ( رنگ روغن – سایز 114*82 سانتیمتر)
 • نقاشی زوج های عاشق پیشه در باغ ، میدان سن پیر در سال 1887 ( رنگ روغن – 113*75 سانتیمتر)
 • نقاشی نقاش در سال 1888 میلادی ( رنگ روغن – سایز 50*65 سانتیمتر)
 • نقاشی خانه زرد در سال 1888 میلادی ( رنگ روغن – سایز 91*72 سانتیمتر)
 • نقاشی اتاق خواب در سال 1888 میلادی ( رنگ روغن – سایز 91*72 سانتیمتر)
 • نقاشی مزرعه کلاغ و گندم در سال 1890 میلادی ( رنگ روغن – سایز 92*73 سانتیمتر)
بخوانید  موزه کتاب های مینیاتوری باکو رکوردار گینس | آدرس

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

کافه رستوران له تامبورین

یکی از زیباترین کافه رستوران های شهر آمستردام به نام له تامبورین در داخل موزه سرویس های بی نظیر خود را به گردشگران عرضه می کند و شما می توانید در بین ساعات کاری موزه به ان مراجعه کنید، انواع نوشیدنی های سرد و گرم و غذاهای هلندی با بهترین کیفیت در این محل عرضه می شود.

کتابخانه موزه ون گوگ

37 هزار جلد کتاب از بهترین نویسنده های دنیا در همه رمینه ها در کتابخانه موزه قابل مطالعه هستند ، البته این کتابخانه در خارج موزه ون گوگ برقرار می باشد که ورود به آن کاملا رایگان بوده ، آدرس کتابخانه در ادامه درج شده است :

 • هلند، آمستردام، میدان میوزیم‌پلی 6، خیابان گابریل متسوسترات هشتم
 • از ساعت 10 الی 13 و 15 الی 17 همه روزه

تصاویر موزه ون گوگ آمستردام هلند

امکانات رفاهی موزه ون گوگ

برای رفاه حال گردشگران در موزه ون گوگ امکانات رفاهی نظیر سرویس های بهداشتی، راهنمای گردشگری، فروشگاه و غرفه فروش صنایع دستی هلند، سالن فیلم زندگی ون گوگ، برنامه دیجیتالی قابل نصب روی تلفن های همراه، اطلاعات، رختکن ، اینترنت و تاکسی سرویس تعبیه شده است.

خدمات ویژه موزه

این موزه برای افرادناتوان ، کم توان ، ورود ویلچر، نابینایان و کم بینایان خدمات ارزنده ای را ارائه می دهد که در زمره معدود جاذبه های گردشگری جهان می باشد که دارای چنین خدماتیست، همچنین در اکثر هتل های شهر آمستردام و مراکز گردشگری بلیت تورهای بازدید گروهی موزه ون گوگ با قیمت 30 الی 60 یورو به فروش می رسد.

سالن جشن تولد

یکی دیگر از خدمات این موزه سالن برگزاری جشن تولد خردسالان می باشد که هدف آن اشنایی کودکان با هنر نقاشی است، این جشن ها با هماهنگی قبلی و نرخ بین 100 الی 1500 یورو به علاقه مندان ارائه می شوند و در پلن های دیگر می توانید جلسات کاری و میهمانی ها دوستانه خود را همراه با تورلیدر اختصاصی موزه و صرف شام در محل موزه برگزار کنید.

چگونه به موره ون گوگ بروم

برای مراجعه به این جاذبه توریستی بی نظیر در شهر آمستردام با تراموا خطوط 2 و 5 در ایستگاه ون برلستات پیاده شوید و یا اتوبوس های شماره 357 و 347 در ایستگاه میوزیم پلاین از آنها پیاده شده تا با درب ورودی موزه روبرو شوید.

Center map

سخن پایانی

شما می توانید در ابتدای ورود قوانین بازدید را کاملا مطالعه کنید و سپس وارد محیط آن شوید، همچنین سوالات ، نظرات و تجربیات خود را درباره این موزه ون گوگ آمستردام در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

9.3
نقد و بررسی این تودی

بررسی شده توسط کوروش ابریشمی

ارزش تاریخی

8.9

ارزش هنری

9.8

امکانات رفاهی

9.7

مسیر و دسترسی

9.4

نسبت هزینه به لذت

8.6
مزایا

 • شلوغ ترین موزه هلند
 • امکانات رفاهی ایده آل
معایب

 • ندارد

1

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن