کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / مهمانپذیر کجاست؟

مهمانپذیر کجاست؟

مسافرخانه کجاست

مهمانپذیر ها (مسافرخانه ها) کلمه ای است که بیشتر ما هنگام سفر به نقاط و شهرهای مختلف ایران روی سر درب و همچنین تابلوهایی بسیاری از ساختمان ها می بینیم. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که مهمانپذیر به کجا می گویند و تفاوت آن با سایر مراکز اقامتی در چیست؟

اینکه مهمانپذیر کجاست و چه تفاوتی با هتل، هتل آپارتمان، هاستل، مهمانسرا و.. دارد را نمی توان در یکی دو جمله بیان کرد. بنابراین ما در مجموعه ی این تودی بر آن شدیم تا به این سوال شما پاسخ دهیم. در این مقاله قصد دارم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهم تا شما تا حدودی با این مراکز اقامتی و ویژگی های آنها آشنا شوید.

مهمانپذیر کجاست؟

شاید برای بسیاری از شما شنیدن این مطلب جالب باشد که، ساخت این نوع مراکز اقامتی در واقع از قرن ها پیش آغاز شده است. از زمانی که کاروانسرا ها شکل گرفتند. در واقع همان کاروانسر های قدیمی امروزه تغییر شکل یافته اند و با توجه به امکانات و خدماتی که ارائه می کنند، اسامی مختلفی چون هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و… را به خود اختصاص داده اند.

در دنیای مدرن امروز هر کدام از این اسامی دارای ویژگی های خاصی هستند که، همین ویژگی ها باعث تمایز آنها از یکدیگر شده است. در واقع این تنوع در مراکز اقامتی قدرت و توانایی انتخاب را به مسافر و میهمان داده که با توجه به معیارهایی که در نظر خود دارد، دست به انتخاب یکی از این اقامتگاه ها بزند.

تعریف مهمانپذیر

در مورد تعریف کلی مهمانپذیر ها می توانم بگوییم که یک مهمانپذیر، مکانی است که در آن هر اتاق یک یا دو تخت دارد و سرویس بهداشتی و آشپزخانه در خارج از اتاق قرار دارد.

مهمانپذیر ها مراکز اقامتی هستند که علاوه بر قیمت ارزان، دارای امکانات، خدمات و فضای محدودی نیز می باشند. این مجموعه ها معمولا در مرکز شهر ها که رفت و آمد مسافران بیشتر است، ساخته می شوند.

مهمانپذیر کجاست؟

ویژگی های عمرانی مهمانپذیرها

  • حداقل متراژ برای احداث مهمانپذیر با تغییر کاربری ساختمانی به مهمانپذیر ۲۰۰ متر مربع می باشد.
  • گاهی اوقات خانه های شخصی به مهمانپذیر تبدیل می شوند.

بیشتر از ویژگی های عمرانی، برای مسافران امکانات و خدمات یک اقامتگاه اهمیت پیدا می کند و مهمانپذیر ها برای افرادی که برای سفر خود هزینه ی کمی را در نظر گرفته اند، بسیار مناسب است.

امکانات و خدمات مهمانپذیر ها

  • در مهمانپذیرها سرویس های بهداشتی، حمام و آشپزخانه مشترک می باشد.
  • وعده های غذایی در این مجموعه ها سرو نمی شود.
  • امکان پخت و پز در آشپزخانه برای مسافران فراهم است.
  • در آشپزخانه مهمانپذیر ها همه نوع وسیله ای وجود دارد.
  • مهمانپذیرها باید مقررات و ضوابط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی را رعایت کنند.
  • در اکثر مهمانپذیرها، صاحبان و مدیران آن شب در آنجا اقامت ندارند و مهمانپذیر به طور کامل در اختیار مهمانان قرار می گیرد.

مسافرخانه ها می توانند کسب و کار خانگی باشند که، کارکنان آن اعضای همان خانواده هستند و هر کدام مدیریت بخشی از این اقامتگاه را بر عهده دارند.

مهمانپذیر کجاست؟

سخن اخر

مهمانپذیر ها یا مسافرخانه ها در مقایسه با هتل ها بسیار کوچک اند و نکته ی  جالب توجه در مورد این مراکز اقامتی اینست که پایین ترین خدمات و امکانات در بین مراکز اقامتی توسط این مجموعه ها به مسافران ارائه می شود. بنابراین هزینه ی این مکان ها نسبت به سایر مراکز اقامتی بسیار پایین و ناچیز است.

با توجه به شرایط اقتصادی مردم، امروزه این اقامتگاه ها با توجه به ویژگی هایی که عنوان کردم، بیشتر از گذشته مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=72446

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
استانبول مال
سردبیر ارشد
0 دیدگاه
بازار پردیس 1 کیش
زهرا هاشم زاده
0 دیدگاه
عمارت عالی قاپو اصفهان
مهسا مطهری
7 دیدگاه
کاخ توپکاپی
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
پنجره‌های صورتی مسجد نصیرالملک
مریم عبداللهی
13 دیدگاه
کلوب تفریحات دریایی فلای بورد کیش
پروانه ماندگار
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس