خانه / شهر زرنیانین (Zrenjanin)

شهر زرنیانین (Zrenjanin)

شهر زرنیانین

شهر زرنیانین، منطقه ای بسیار دیدنی با ویژگی های طبیعی بی نظیر است که بسیاری از گردشگران و توریست ها را مجذوب خود می کند. این شهر زیبا در واقع مرکز اداری ناحیه بنات در استان خود مختار وویودینا است و تقریبا در ۷۰ کیلومتری بلگراد ۵۰ کیلومتری نووی ساد قرار دارد. زرنیانین بعنوان بزرگترین شهر در منطقه ی بنات و سومین شهر بزرگ در وویودینا، پس از شهرهای نووی ساد و سوبوتیکا است. نکته ی جالب توجه در مورد این شهر، انتخاب شدن این شهر بعنوان شهر اروپایی ورزش است.

ویژگی ها

با توجه به اینکه این شهر مکان های دیدنی بسیاری دارد، زمان زیادی را شما باید برای بازدید آنها در نظر بگیرید. من چند تا از این جاذبه های گردشگری زرنیانین را برای شما انتخاب کردم که برای شما نام می برم. مکان هایی مثل تالار شهر، کلیسای جامع، میدان آزادی و خیابان پادشاه الکساندر اول از جمله ی این جاذبه ها هستند. البته قطعا مراکز توریستی و گردشگری این شهر زیبا و تاریخی یک لیست طولانی است که من تنها تعداد محدودی از آن را بیان کردم.

شاید شما مثل همه ی افرادی که علاقمند به سفر هستند و به مناطق مختلف دنیا سفر می کنند، شنیدن تاریخ و پیشینه ی یک شهر و کشور برای شما جذاب باشد. در مورد تاریخ شهر زرنیانین با توجه به کاوش هایی که در مناطق مختلف آن صورت گرفته ، هیچ شواهدی مربوط به دوره ی پارینه سنگی در این منطقه پیدا نشده است. البته یک مورد استثنا وجود دارد و آن کشف سر ماموت و استخوان های آن در سواحل رودخانه تیسا در نزدیکی نووی بچج در سال ۱۹۵۲ میلادی است.

اما در مورد تاریخ این شهر قبل از میلاد مسیح در سایتی در نزدیکی زرنیانین سرامیک هایی ظریف رنگی و زیورآلاتی کشف شده که متعلق به دوران نوسنگی است.  البته جالب است بدانید در کاوش های جدید آثاری از عصر آهن و برنز در این منطقه یافت شدند. شهر زرنیانین می توانید یک مقصد گردشگری فوق العاده برای شما و همه دوستداران سفر و گشت و گذار باشد.

شهر زرنیانین

شهر زرنیانین

شهر زرنیانین


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=68109

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه
شهر وایت هورس از شهرهای توریستی کانادا
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس