ezgif-1-ff200d5a3d

پارک جنگلی بنفشه ( بام الیگودرز )

پارک جنگلی دست کاشت بنفشه الیگودرز
ezgif-1-eca2962dc6

پارک جنگلی دست کاشت بنفشه یا بام الیگوئرز، از جاهای دیدنی الیگودرز در استان لرستان می باشد که در جنوب شهر و بر روی تپه یال قرار گرفته است که به همین دلیل به پارک جنگلی تپه یال هم در بین بومیان معروف شده. بر فرار این پارک، کل شهر زیر پای شما خواهد بود. اگر قصد تفریح و پیکنیک یک روزه داشته باشید، آلاچیق های این پارک جنگلی و ویوی زیبای آنها، گزینه مناسبی برای شماست. دست کاشت بودن این جنگل بیانگر این موضوع است که با کمک علم جنگلداری و هنر طراحی فضا، طبیعت های آسیب دیده را بازسازی و تقویت می کنند.

بام الیگودرز

برای اینکار تامین آب، خاک حاصلخیز، و دسترسی به گونه های گیاهی مناسب و متنوع، از ضرورات است. جاده ورودی پارک سربالایی تندی دارد که در یکی از پیچ ها، جاده پهن می شود و می توان چند دقیقه ای توقف کرد. وقتی به شهر نگاه می کنید منظره کم نظیری رو می بینید، دوری از شلوغی و آلودگی شهر به انسان حس آرامش خوبی می دهد، منتظر نظرات شما درباره پارک جنگلی بنفشه الیگودرز هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=67396

شیما محمدیان

تو بازار مترجمی زبان بودم و تقریبا هیچ درآمدی نداشتم ، وقتی با مدیر گروه این تودی آشنا شدم مسیر زندگی من تغییر کرد و تونستم از رشته مترجمی خودم استفاده کنم در بخش توریستی .

مطالب مرتبط
پارک هشت بهشت اصفهان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
پارک جنگلی تلو
مهری شاپوری
5 دیدگاه
پارک جنگلی لتیان
مهری شاپوری
2 دیدگاه
پارک ساحلی لافت قشم
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
بوستان پردیس تخت جمشید
شیما محمدیان
0 دیدگاه
پارک چهل بازه مشهد
آیدا قوام
3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس