نام شهر یا مکان
Generic filters
 
جاذبه های گردشگری فرانسهمجسمه

طاق پیروزی پاریس با آدرس | تصاویر و راهنمای بازدید

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

طاق پیروزی پاریس امروزه به یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری فرانسه در بین مسافران خارجی این کشور اروپایی می باشد ، این دیدنی همچنین با عنوان بزرگ ترین بنای یادبود جهان شناخته می شود که سالانه سه میلیون گردشگر از آن بازدید به عمل می آورند، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری خارجی و در این مقاله با تاریخچه ، آدرس ، تصاویر و راهنمای بازدید طاق پیروزی پاریس آشنا خواهید شد ، همراه این تودی باشید.

 • آدرس طاق پیروزی : کره زمین، قاره اروپا، فرانسه، پاریس، میدان شارل دو گل
 • ساعات بازدید : همه روزه از 10 الی 22
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 الی 3 ساعت
 • ویژگی های بارز : بزرگ ترین بنای یادبود جهان
 • قدمت : 1806 – 1836 میلادی
 • سبک معماری : نئو کلاسیسم
 • قیمت بلیط : 12 یورو
 • وب سایت رسمی : لمس کنید
 • شماره تماس : +33155377377
 • امتیاز در این تودی : 4.8 ا 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی ها : موزه جنگ و صلح، مقبره شهدای گمنام، معماری بی نظیر، مجسمه های تاریخی، کتیبه هایی از شهدای فرانسوی، فضای سبز، پارکینگ، راهنمای گردشگری، سرویس بهداشتی، غرفه های صنایع دستی، بازار در نزدیکی، کافه رستوران ، اطلاعات و انتظامات
 • نکات منفی : ازدحام همیشگی جمعیت
 • لوازم مورد نیاز بازدید : وجه نقد، کارت بانکی، لباس مناسب، عینک آفتابی در روز، موبایل
 • دیدنی های نزدیک : موزه اورسی، برج ایفل ، خیابان شانزلیزه
 • Address : Place Charles de Gaulle, 75008 Paris, France

تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه

طاق پیروزی پاریس

سازه طاق پیروزی بیشتر برای یادبود سربازان فرانسوی بود که در دوره حکومت ناپلئون جان خود را در جنگ های متعدد از دست دادند، نمونه این یادواره را در ایران و کشور امریکا مشاهده خواهید کرد، در نزدیکی میدان شارل دوگل طاق زیبایی که خود فرانسوی ها آن را آرک پیروزی صدا می زنند واقع شده است.

بخوانید  دخمه مردگان پاریس ترسناک ترین جاذبه گردشگری جهان

در زبان انگلیسی طاق پیروزی یعنی استار اسکوئر که این طاق در شهر پاریس پس از برج ایفل شلوغ ترین جاذبه کشور فرانسه لقب دارد، ارتفاع آن در بالاترین نقطه به پنجاه متر می رسد که در سال 1806 میلادی به رسم یادبود شهدای فرانسوی شروع به ساخت گردید.

شما می توانید بلیت ورودی طاق را تهیه نکنید و فقط بخش های بیرونی آن را تماشا کنید که شامل طرح ها و اسامی سربازان شهید فرانسوی هستند و یا با خرید بلیت ورودی وارد بخش های داخلی آن شوید، در قسمت های داخلی طاق پیروزی چندین ارامگاه از سربازان فرانسوی به علاوه یک موزه جنگی برای گردشگران قابل بازدید می باشد.

تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه

موزه طاق پیروزی پاریس

در آخرین طبقه طاق پیروزی و به روی قوس آن موزه ای دائمی با موضوع صلح و جنگ از سال 2007 میلادی برپا شده است که می توان از آن بازدیدکرد، البته برای مراجعه به آن طبقه هیچ آسانسوری در محل دیده نمی شود باید از پلکان سنگی مجموعه استفاده کنید ، از همین رو بازدید از آن برای افرادی که دچار مشکلات زانو و پا هستند توصیه نمی شود.

مقبره شهدای گمنام طاق پیروزی

در جنگ های قبل و بعد از انقلاب فرانسه تعداد زیادی سرباز گمنام شهید شدند که امروزه اکثریت غریب به اتفاق آنها در زیر طاق و در محوطه بیرونی دفن شده اند و مردم در روزهای انتهایی هفته به یاد آنها شمع هایی در این مناطق روشن می کنند، نام برخی از آنها روی مقبره ها درج شده است که می توانید توضیحات و چگونگی شهید شدن آنها را هم مطالعه نمایید، این طاق اولین یادواره دنیا نبود بلکه اولین آن طاق تیتوس در شهر رم پایتخت کشور زیبای ایتالیا ساخته شد که طاق پیروزی پاریس به الگو برداری از آن به بزرگ ترین آنها مبدل شد، در ادامه با تاریخچه این دیدنی جذاب آشنا می شوید.

بخوانید  مجسمه شیر سنگی همدان یادبود هفایستیون

تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه

تاریخچه طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی در سال 1806 شروع به ساخت شد با دستور مستقیم ناپلئون ، اما معمار این بنا در سال 1810 دار فانی را وداع گفت و از همین رو ساخت آن تا سال 1806 میلادی به طول انجامید، پس از آن تا دوره جنگ جهانی اول به زیباترین شکل ممکن مردم از آن بازدید به عمل می آورند تا اینکه تبعات جنگ دامن این سازه تاریخی را هم گرفت ، به طوری که یک سوم از آن تخریب شد.

پس از اتمام جنگ جهانی مسوولین بخت پاریس شروع به مرمت این یادواره کردند و در جشنی یک خلبان ماهر فرانسوی از زیر آن با یک هواپیمای ملخی عبور کرد تا دوباره نام سربازان کشته شده در راه وطن زنده شود، همچنین در سال 1995 میلادی گروهکی تروریستی با یک حمله انتحاری در همین منطقه باعث از بین رفتن بخش های زیرین طاق شدند که دوباره پس از آرام شدن اوضاع شهری ، شهرداری پاریس بهترین عملیات بازسازی را روی طاق پیروزی انجام داد.

تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه

سبک معماری طاق پیروزی

یکی از مشهورترین معمارین بخت فرانسوی به نام اقای ژان فرانسوا ترز که خود مبدع سبک معماری نئوکلاسیسم در اروپا بود ، به عنوان مهندس ارشد طاق پیروزی پاریس از سوی ناپلئون انتخاب شد ، این بنا به طور که از 4 پایه به علاوه یک قوس زیبا تشکیل شده است و نکته قابل توجه درباره ساخت آن این است که برای پیاده سازی این مکان تعداد زیادی هنرمند مجسمه ساز و خطاط شرکت داشتند تا چنین جاذبه زیبایی بوجود اید.

امروزه اگر با دقت به پایه های طاق بنگرید اسامی تعداد زیادی از سربازان و سیاسیون تاثیر گذار در انقلاب فرانسه را مشاهده خواهید کرد که هر کدام به نحوی در تاریخ این کشور سهیم بوده اند، همچنین بخشی از این طاق که شامل یک مجسمه از نماد کشور فرانسه بود امروزه از بین رفته است و به غیر از ان همه قسمت های دیگر پس از گذشت بیش از 2 قرن سالم باقی مانده اند.

بخوانید  موزه خون آشام پاریس از افسانه تا واقعیت

تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه تصاویر طاق پیروزی پاریس فرانسه

دیدنی های طاق پیروزی فرانسه

طاق پیروزی دارای بخش های دیدنی متعددیست که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نقش برجسته جنرال مارکو
 • نقش برجسته جنگ تن به تن ناپلئون به عثمانی ها
 • نقش برجسته جنگ فرانسه با کشور استرالیا
 • نقش برجسته جنگ استرلیتز
 • مجسمه سنگی الهه پیروزی
 • مجسمه مشهور صلح
 • مجسمه سرود ملی فرانسه

امکانات رفاهی طاق پیروزی

برای رفاه حال مسافران داخلی و خارجی و گردشگران این جای دیدنی در شهر پاریس امکاناتی از قبیل پارکینگ خودروهای سواری، سرویس های بهداشتی، راهنمای گردشگری، فروشگاه های صنایع دستی و گردشگری فرانسه در محل فعال هستند.

چگونه به طاق پیروزی بروم

برای مراجعه به این مکان دیدنی در شهر پاریس بوسیله خطوط یک ، دو و ششم مترو در ایستگاه شلوغ شارل دوگل پیاده شوید و با کمی پیاده روزی به ورودی محل خواهید رسید، همچنین با اتوبوس های شماره های 22، 31 و 52 در همین ایستگاه از آنها پیاده شوید و در صورت دارا بودن خودروی شخصی کافیست وارد خیابان مشهور شانزلیزه شوید و آن را تا انتها ادامه دهید تا به این یادواره برسید.

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره طاق پیروزی در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا