جاذبه های گردشگری بوشهر

جاهای دیدنی بوشهر در بهار

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

جاهای دیدنی بوشهر در بهار و جاهای دیدنی بوشهر در عید یکی از خوش آب و هواترین شهرهای توریستی ایران مورد توجه گردشگران قرار می گیرد، استان بوشهر و در مجموع شهر بندر بوشهر از طبیعی ترین و بومی ترین شهرهای ایران می باشد که همیشه در بین 10 منطقه توریستی جنوب نامش دیده می شود، برخی برای خرید سوغاتی های بوشهر همچون گلیم، گبه، خرما و صنایع دستی چوبی راهی بندر می شوند و عده ای دیگر برای تماشای سواحل بوشهر و بازدید از شهرهای بکرش همچون بندر گناوه و دلوار راهی می شوند، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری ایران و در این مطلب با بهترین جاهای دیدنی بوشهر در بهار آشنا خواهید شد، همراه من در این تودی باشید.

قبر جنرال بوشهر

قبر جنرال بوشهر

از مشهورترین جاهای دیدنی بوشهر در بهار یا عید که مورد توجه مسافران قرار می گیرد همین قبر جنرال است، این قبر مربوط به یکی از جنرال های وحشی انگلیسی می باشد که توسط مردم بومی بوشهر از بین رفت و این تندیس که امروزه در مرکز پارکی واقع شده نمادیست برای انگلیسی ها تا دیگر هوس استعمار شهرهای ایران را نکنند، خیابان سنگی ، کوچه شبنم سوم میزبان این جاذبه تاریخی است.

اسکله جفره از جاهای دیدنی بوشهر در بهار

اسکله جفره

از بومی ترین اسکله های بندر بوشهر همین اسکله جفره است که نامش در بین محبوب ترین جاهای دیدنی بوشهر در بهار قرار دارد، این اسکه در ایم عید نوروز مملو از جمعیت می شود ، تفریحات آبی، قایق سواری، شنا و امکان برپایی چادر از ویژگی های این محل می باشد، میدان رئیس علی دلواری در اوایل خیابان ساحلی میزبان این ساحل می باشد.

نوشته های مشابه

آب انبار قوام در بوشهر

آب انبار قوام

در بخش جاذبه های تاریخی ایران نام آب انبار قوام در میراث ملی مشاهده می شود، این مکان دیدنی از پر بازدید ترین جاهای دیدنی بوشهر در بهار می باشد که امروزه با تغییر کاربری به یک سفره خانه سنتی امکان میل غذاهای اصیل ایرانی در دو وعده ناهار یا شام را برای گردشگران فراهم آورده است، در خیابان ساحلی با عبور از اداره تربیت بدنی با این جاذبه روبرو خواهید شد.

عمارت حاج رئیس از جاهای دیدنی بوشهر در بهار

عمارت حاج رئیس

یکی از زیباترین عمارت های قجری ایران زمین در شهر بندر بوشهر با نام عمارت حاج رئیس می باشد که در بلندای کوهی به راحتی قابل رویت است، حاج رئیس از بیزنس من های قجری منطقه بود که این محل را با لوکس ترین مصالح ساختمانی آن دوران ایجاد کرد، بازدید از این محل در بین ساعات 9 صبح الی 14 امکان پذیر می باشد که در خیابان گمرک قرار دارد.

مدرسه گلستان از جاذبه های دیدنی بوشهر

مدرسه گلستان

در بافت قدیم بوشهر یکی از زیباترین جاهای دیدنی بوشهر در بهار با نام مدرسه گلستان به چشم می خورد که در زمان قاجارها بدست انگلیس ها ساخته شد، پس از اخراج این سربازان وحشی از بوشهر، اینجا به اداره پست و تلگراف سابق تغییر کاربری داد تا سرانجام در اوایل سال 1320 خورشیدی به مدرسه تبدیل گردید تا نوجوانان بوشهری برای سواد آموزی از این محل استفاده کنند، این جاذبه تاریخی در خیابان گمرک پس از ساختمان گمرک قرار دارد و در ساعات 9 الی 14 قابل بازدید می شود.

مدرسه سعادت بوشهر

مدرسه سعادت بوشهر

حال که بحث اماکن تاریخی و آن هم مکتب خانه یا مدارس قدیمی شد به معرفی مادر مدرسه های جنوب ایران یعنی مدرسه سعادت می پردازیم، از بهترین جاهای دیدنی بوشهر در عید همین مدرسه می باشد که در زمان سلطنت احمد شاه قاجار یاجاد شد، این سازه دیدنی در خیابان نماز جمعه پس از اداره تامین اجتماعی رویت می شود و در بین ساعات 8 الی 14 قابل بازدید است.

عمارت ملک بوشهر

عمارت ملک بوشهر

وقتی به فهرست میراث ملی ایران نگاه می کنیم نام عمارت ملک به چشم می خورد که در سالهای حکومت پهلوی دوم به این فهرست اضافه شده است، ملک در واقع یکی از مشهورترین تاجرین بوشهری در زمان قاجارها بود که این محل را برای زندگی و کسب و کار خود با استفاده از معمارین فرانسوی ایجاد کرد، البته این سازه امروزه دست نوادگان می باشد که بازدید از آن با هماهنگی شدنیست ( تقریبا نمی توان از آن دیدن کرد و از بیرون می توانید تزئینات دیدنی آن را ببینید).

مسجد شیخ سعدون در بوشهر

مسجد شیخ سعدون

هوش و نبوغ سبک معماری مردم بوشهر هنوز هم زبانزد خیلی از محققیت حوزه تاریخ دنیاست، شیخ سعدون از اشخاص برجسته و البته مذهبی بوشهر در دوران حکومت قاجارها بود که تصمیم به ساخت مسجدی در خور شان این شهر گرفت ، از همین با ساخت این مکان مذهبی از آن قرن ها تا به امروز نمازهای جماعت با شکوهی در آن برگزار می شود، با توجه به اینکه این محل در فهرست میراث ملی ایران به ثبت رسیده است ( میدان شهید کوتی – کوچه شبنم سوم ).

پارک تی وی از جاهای دیدنی بوشهر در بهار

پارک تی وی

پارک تی وی که به پارک ساحلی سیادت شهرت دارد یکی از جاهای دیدنی بوشهر در ایام نوروز می باشد که در آن امکان برپایی چادرهای مسافرتی و آب تنی وجود دارد، این بوستان ساحلی برای پیاده روی و شکار تصاویر سفرتان انتخاب خوبی محسوب می شود که در جوار حسینیه کوهدشتی واقع شده است.

کوه پردیس در جم

کوه پردیس در جم

کمی از شهر بوشهر دور شوید یکی از مهم ترین جاهای دیدنی بوشهر در بهار با نام کوه پردیس در جم به چشم می خورد، این کوه یک منطقه باستانی می باشد که در قرن های دورتر زمان هخامنشیان و ساسانیان عبادتگاهی زرتشتی بوده و امروزه گردشگران در اطراف آن پیک نیک برپا می کنند، جاده جم به سیراف میزبان این پدیده فوق تاریخیست.

مسجد جامع بردستان

مسجد جامع بردستان

یک شبستان هفتصد متر مربعی و دلنواز در ورودی مسجد وجود دارد که کل سازه از بالا به شکل مستطیل ساخته شده است، از نکات قابل توجه معماری این سازه تعبیه شدن یک بادگیر برای ورود هوای خنک به درون مسجد می باشد که در کمتر جای دیگری دیده می شود، اینجا در سال 1377 شمسی به فهرست میراث ملی ایران اضافه گردید تا در بین اماکن دیدنی شهرستان بردستان نامش بیشتر دیده شود ( شهر دیر – بردستان ).

گور دختر از جاهای دیدنی بوشهر در فصل بهار

گور دختر

تا به امروز به طور قطعی مشخص نشده که در این گور چه فردی دفن شده است، برخی بومیان عقیده دارند که آتوسا دختر کوروش یا ماندانا همسر این پادشاه بزرگ در این مکان آرمیده است، همانطور که در عکس ها تماشا می کنید این مکان به روی سکویی بنا گردیده که با بلوک های سنگی تزئین شده تا سقف آن به صورت شیروانی تعبیه شده تا در مقابل برف و باران در امان بماند ( شهرستان دشتستان، تنگ ارم )

عمارت گلشن بوشهر

عمارت گلشن بوشهر

به طور کلی این عمارت در زمینی با مساحت 1235 متر مربع طراحی و پیاده سازی شد و دارای بخش های دیدنی نظیر حمام، آب انبار تعداد زیادی اتاق و بخش شاه نشین می شود که بدور یک حیاط مستطیل شکل قرار دارند، بیشتر تزئینات درب و پنجره این کاخ قجری با چوب ساج و پندل که مخصوص ساخت و سازهای جنوبی است، ساخته شده اند، نکته قابل توجه این مکان این است که تعداد درب و پنجره های آن نسبت به سایر عمارت ها بیشتر بوده که به گفته محققین علت ورود و خروج هوای خنگ به داخل می باشد ( خیابان خلیج فارس ).

موزه رئیسعلی دلواری بوشهر

موزه رئیسعلی دلواری بوشهر

این جاذبه دیدنی در شهرستان تنگستان از توابع استان بوشهر واقع شده است و در شهر دلوار که به محل دلاوران شهرت دارد قرار دارد، خود این عمارت قجری محل زندگی این شخصیت بزرگ تاریخ ایران زمین است که در دهه هفتاد شمسی به میراث فرهنگی بخت واگذار گردید تا نسل جدید امروزی با این حماسه بزرگ بیشتر آشنا شوند ( شهر دلوار ).

موزه دریانوردی خلیج فارس

موزه دریانوردی خلیج فارس

در ابتدای سال 1388 شمسی بود که مسوولین استان بوشهر با انتقال بیش از چهل دستگاه زیردریایی و کشتی به این ساختمان موزه را برای عموم مردم بازگشایی کردند، با ورود به این محل می توانید از اولین ناو جنگی ایران با نام پرسپولیس که یک هدیه راییگان از سوی دولت بخت آلمان ها به ناصرالدین شاه بود دیدن کنید ( جاده سبزآباد ).

امامزاده عبدالمهیمن

امامزاده عبدالمهیمن

در زمان سلسله قاجاریه بود که این محل به یک امامزاده خوب تبدیل شد تا مردم بومی بتوانند برای راز و نیاز به آن سفر کنند، یکی از شخصیت های مهم مذهبی با نام مرتضی علم الهدی اهرمی در محیط بیرونی این مکان دفن می باشد، امروزه برای رفاه بیشتر زائرین در این محل یک زائر سرا با مکانی برای استراحت مسافرین تعبیه شده است و با توجه به اهمیت سازه ، در سال 1382 خورشیدی به فهرست میراث ملی ایران اضافه شد ( کوی عبد المهیمن ).

جاهای دیدنی بوشهر در بهار جاهای دیدنی بوشهر در بهار

سخن پایانی

حال که با جاهای دیدنی بوشهر در بهار آشنا شدید باید بدانید شرایط جوی این استان اجازه بازدید مسافران تا اواخر اردیبهشت هر سال را می دهد، پس از آن تا اواخر شهریور آب و هوای شرجی و داغی در شهر حاکم می شود که تاب آوردن آن از عهده هر  انسانی خارج می باشد، بافت قدیمی بوشهر خود همچون بافت تاریخی یزد از جاهای دیدنی بوشهر محسوب می شود که محل لوکیشن عکاسی و فیلم برداری افراد مختلف می شود.

تعدادی هتل های یک تا سه ستاره در بندر بوشهر دایر شده که شما می توانید برای اقامت از آنها استفاده نمایید، سفره خانه های سنتی بوشهر خود از جاذبه های گردشگری بوشهر محسوب می شوند که خوشمزه ترین غذاهای محلی ایران در آن ها سرو می شود، بوشهر از مسیر زمینی با همه شهرهای ایران راه دارد و از تهران 1228 کیلومتر فاصله دارد، بلیط هواپیما بوشهر از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز و تبریز قابل رزرو می باشد.

تجربه شما از جاهای دیدنی بوشهر در بهار چگونه بوده است ؟ آیا تا به حال به این شهر بندری خارق العاده سفر داشته اید ؟در بخش زیر منتظر سوالات و نظرات شما خواهیم بود.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

منبع
تالیف: این تودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا