عکس شهر مالاکا مالزی

شهر تاریخی مالاکا با آدرس ، عکس و راهنمای سفر | این تودی

Kuala Lumpur
25°
scattered clouds
humidity: 94%
wind: 2m/s WNW
H 26 • L 26
32°
Fri
31°
Sat
34°
Sun
29°
Mon
Weather from OpenWeatherMap

جاذبه های گردشگری مالزی

معرفی شهر تاریخی مالاکا

اگر قصد سفر به کشور مالزی را دارید در این پست با یکی از برترین مناطق دیدنی مالزی شما را آشنا خواهیم کرد، یعنی شهر تاریخی مالاکا ، این شهر که زیربنای آن توسط هلندی ها ساخته شده است، دارای موزه ها و مراکز تاریخی و فرهنگی فراوانی می باشد، در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری خارجی با یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مالزی آشنا خواهید شد ، همراه این تودی باشید.

دیدنی های شهر تاریخی مالاکا

شماره 1 – موزه فرهنگی مالاکا

این موزه که ابعاد کوچک شده کاخ مشهور سلطان منصور شاه مالزی می باشد در بین سالهای 1456 تا 1477 در مالاکا فرمانروایی می کرده است و این موزه در حال حاضر صفر تا صد فرهنگ و صالت مالاکا را به گردشگران بیان می کند، در موزه فرهنگی مالاکا نزدیک به 1400 فقره از سلاح ها، تصاویر قدیمی، اجسام فلزی و هنری قدیمی و نقاشی های تاریخی کهن می باشد، طبقات موزه فرهنگی مالاکا 3 عدد می باشد، که این ساختمان دارای 8 اتاقک مجزا و 3 سالن به اسم سالن حضار، سالن ویژه مسلمانان و سالن ویژه تفریحات مالاکایی می باشد.

عکس شهر مالاکا مالزی

شماره 2 – معبد چنگ هون تنگ مالاکا

این معبد که مشهور به معبد تائوئیست می باشد و جز یکی از برترین و معروف ترین معابد کشور مالزی هم می باشد، در معبد چنگ هون تنگ مالاکا مراسمات مخصوص مذهبی ویژه چینی های مقیم مالاکا برگزار می شود کهپایه و اساس آن بر سه دین تائویسم، بودیسم و کنفوسیوس بنا نهاده شده است.

عکس شهر مالاکا مالزی

کاهنان معبد

شما در بازدید از این معبد با کاهنان روبرو خواهید شد که شبانه روزی در حال دعا و مراقبه می باشند، معبد چنگ هون تنگ مالاکا از نظر گردشگران و خود مردم مالاکا و کشور مالزی جز زیباترین معابد این کشور می باشد که در معماری آن از سبک چینی قدیم استفاده شده است.

عبادت کاهنان در معبد مالاکا

همچنین در این معبد سالن های ویژه عبادت های روزانه، نمازهای مخصوص می باشد که معروف ترین نمازخانه معبد چنگ هون تنگ مالاکا به اسم الهه رحمت می باشد و جز شلوغ ترین نمازخانه های این معبد هم است، مساحت کلی این معبد 4650 متر مربع می باشد و مکان مناسبی برای مشاهده تاریخچه اصیل آسیای شرقی و ساکنین مالاکا می باشد.

عکس شهر مالاکا مالزی

شماره 3 – موزه نیونیا بابا مالاکا

این موزه ادغامی از دو فرهنگ چینی و مالاکایی می باشد که این فرهنگ به اسم نیونیا بابا در مالاکا شهرت دارد و اسم این موزه هم به همین عنوان نام گذاری شده است، موقعیت جغرافیایی موزه نیونیا بابا مالاکا دقیقا در مرکز مالاکا می باشد و در زمان استعمار انگلستان ساکنین چینی مالزی با مهاجرت به این منطقه باعث ایجاد همچین بنایی شده اند، در زبان کهن مالایی نیونیا به معنی همسر و بابا به معنی پدر می باشد، شما در موزه نیونیا بابا مالاکا با اثرات هنری چوبی مالاکایی، مبل های قدیمی و عتیغه ی زیبا، ظروف چینی و پوشاک سنتی مالاکایی را از نزدیک خواهید دید.

عکس شهر مالاکا مالزی

شماره 4 – کلیسای سنت پیتر

یکی از برترین و مشهورترین کلیساهای نه تنها مالزی بلکه دنیا و یک اثر هنری بی نظیر به اسم سنت پیتر مالاکا می باشد و از سال 1710 میلادی کلیسای سنت پیتر دایر می باشد که ریشه بنای این کلیسا کاتولیک است، کلیسای سنت پیتر مالاکا توسط مستعمره پرتغال و سربازان کاتولیک این کشور ساخته شده است و در حال حاضر سران کاتولیک های سراسر دنیا مهمترین جلسات مذهبی خودشون رو در این کلیسا انجام می دهند.

شماره 5 – قلعه پورتا دسانتیاگو 

قلعه پورتا دسانتیاگو هم همانند کلیسای سنت پیتر توسط سربازان و مستعمره پرتغال ساخته شده است ولی به علت گذشت زمان در پی سال ها از رو به فرسودگی داشته ولی بازدید از قلعه پورتا دسانتیاگو خالی از لطف نیست، از مهمترین نکات این قلعه می توان به قطر دیوارهای آن که 3 متر می باشد اشاره کرد و همچنین یکی از بلندترین برجک های نگهبانی مالزی با ارتفاع 41 متر در قلعه پورتا دسانتیاگو وجود دارد.

شماره 6 – کلیسا مسیح مالاکا

کلیسا مسیح مالاکا جز قدیمی ترین کلیساهای مالزی می باشد همانند سایر مکان های اینجا توسط هلندی ها ساخته و ایجاد شده است که یکی از زیباترین کلیساهای مسیحیت می باشد ، مسیحیان از سراسر دنیا فرایض دینی خودشون رو در کلیسای مسیح انجام می دهند، تمامی صندلی های موجود در کلیسا مسیح دست ساز و بسیار شگفت آور می باشد همچنین تمامی ستون های این کلیسا از تنه های درختان استفاده شده است.

عکس شهر مالاکا مالزی

کتاب مقدس هلندی

این کلیسا دارای یک کتاب مقدس بسیار قدیمی و کهن می باشد که با خط قدیمی هلندی نوشته شده است که همچنین از دیگر دیدنی های کلیسای مسیح می توان به سنگ قبرهای بسیار قدیمی آن اشاره کرد،یکی دیگر از مشهورترین جاذبه های کلیسای مسیح نقاشی شام آخر می باشد که بر روی کاشی های لعاب دار ترسیم شده است و بسیار زیبا می باشد.

مساحت : 1664 کیلومتر مربع
جمعیت : 872،900 (2015)
کد منطقه: 06
آدرس : مالاكا سیتی، آیر كرو، الور گاجه، گلگنگ، بیشتر

بیشتر بخوانید

1

1

الهه شاکردوست

با هشت سال سابقه کار در آژانس های هواپیمایی متعدد تهران بیکار شدم ، از اونجایی که گردشگری از علایقم بود نا امید نشدم و با گروه این تودی آشنا شدم ، پیشنهاد می کنم چالش های زندگیتون رو با سفر کاهش بدید.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب