راهنمای کامل گردش در خیابان استقلال استانبول به همراه تصاویر

شهر استانبول به دو قسمت آسیایی و اروپایی تقسیم شده است که در بخش اروپایی خیابان استقلال استانبول وجود دارد و بین گردشگران ایرانی مشهور می باشد.

تصاویر خیابان استقلال استانبول تصاویر خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول

خیابان سه کیلومتری استقلال استانبول دارای هر نوع جاذبه های توریستی مورد نیاز یک مسافر می باشد که از جمله آن ها می توان به کافی شاپ های متعدد، مراکز خرید، صرافی های تبدیل واحد های پولی، رستوران و … اشاره داشت.

70 درصد واحد های تجاری خیابان استقلال 24 ساعته در حال عرضه خدمات به مسافران خارجی و داخلی هستند و در ایام آخر هفته در طول روز بیش از  میلیون نفر از این خیابان بازدید به عمل می آورند که در نوع خود بسیار پرترافیک می باشد.

از مشهورترین مراکز خرید خیابان استقلال شهر استانبول پاساژ چیچک می باشد که جز قدیمی ترین مراکز خرید ترکیه هم می باشد و در سال 1876 ایجاد شده است.

تصاویر خیابان استقلال استانبول تصاویر خیابان استقلال استانبول

موقعیت جغرافیایی خیابان استقلال استانبول، در قسمت بی اوغلو استانبول قرار دارد و سبک معماری ساختمان های این خیابان عثمانی و بسیار یک شکل و باشکوه است.

یکی از رکورد های دیگر این خیابان می توان به دومین ایستگاه متروی قدیمی دنیا در بخش گالاتا اشاره داشت به اسم ایستگاه متروی تونل.

یکی از برترین دبیرستان های دنیا به اسم دبیرستان آلمانی استانبول  در خیابان استقلال وجود دارد.

تصاویر خیابان استقلال استانبول تصاویر خیابان استقلال استانبول

دیگر جاذبه های گردشگری خیابان استقلال

در خیابان استقلال جاذبه های گردشگری مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کلیسای سنت آنتونی پادوا
 • کلیسای ارامنه گریگوری
 • کلیسای کاتولیک رومی
 • کلیسای ارتودکس یونانی
 • خانه مولوی گالاتا
 • کلیسای یادبود کریمه
 • سینماهای متعدد مدرن
 • کلاب های پخش موسیقی زیبا
 • کوچه تئاتر
 • موزه رقص دراویش استانبولی
 • مجمسه استقلال در میدان تکسیم
 • گالری هنرهای پرا

میانگین بازدید از خیابان استقلال : دوستان عزیز این خیابان جر برترین مراکز توریستی استانبول می باشد و می توان گفت حتی اگر فقط در طول سفر خودتون از این خیابان بازدید نمایید چیز خاصی را از دست نداده اید و در صورت بازدید از خیابان استقلال با کیفیت 12 ساعت زمان لازم است.

آدرس : ترکیه، استانبول، تکسیم، استقلال

تصاویر خیابان استقلال استانبول

دیدنی های خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول دارای دیدنی های فراوانیست که از جمله آنها می توان به رستوران های متعدد با قیمت های گوناگون و سرو منوهای ترکیه ای و بین المللی و حتی رستوران های ایرانی، کافی شاپ های متعدد با سرو انواع نوشیدنی های سرد و گرم با نرخ های مناسب ، بازار و مراکز خرید متعدد و فروش هر نوع اجناس مورد نیاز گردشگران در نرخ های متفاوت اشاره کرد.

علاوه بر اینکه خیابان استقلال استانبول از مهم ترین و پرترافیک ترین خیابان های توریستی کشور ترکیه می باشد و دسترسی خوبی به میدان تکسیم و هتل های این منطقه دارد در بین گردشگران ایرانی از محبوبیت فراوانی برخودار است و برای گردش در طول یک روز وقت شما را خواهد گرفت.

ایستگاه های مترو، تراموا و تاکسی متعددی در نقاط مختلف این خیابان وجود دارد که شما بدون درسدر و با کمترین هزینه ها می توانید از آنها برای جا به جایی خودتان استفاده نمایید.

سخن پایانی

شما می توانید تجربیات، نظرات و سوالات خود را درباره خیابان استقلال استانبول در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری