نام شهر یا مکان
Generic filters
 
جاذبه های گردشگری گرجستانموزه

موزه استالین تفلیس مهم ترین جاذبه تاریخی گرجستان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط
رزرو هتل

موزه استالین در شهر گوری در واقع محل سکونت خود استالین در بین سال های 1901 تا 1902 میلادی بوده است که برای سامان دهی به سربازان شوروی سابق در این خانه اقامت داشته، پس از فوت شخص استالین در سال 1953 میلادی در آن دوره محل سوکن وی در شهر گوری را تبدیل به موزه استالین کردند .

همچنین در میدان مرکزی این شهر مجسمه این رهبر شوری سابق برفراز بود تا اینکه کشور شوری سابق از هم گسیخت و کشورهای زیادی اعلام استقلال کردند همچون گرجستان، در سال 1990 به دستور دولت بخت گرجستان موزه استالین به کل بسته شد و همچنین در سال 2009 میلادی مجسمه استالین رهبری که مردم این کشور را به قتل می رساند از میدان مرکزی شهر گوری برداشته شد.

  • آدرس موزه استالین : گرجستان، گوری، میدان مرکزی(میدان استالین)، موزه استالین
  • ساعات بازدید : 8 تا 18
  • هزینه بازدید  : در حال حضار رایگان
  • فاصله تا تفلیس : 69 کیلومتر
  • آنتن دهی موبایل : دارد
  • آنتن دهی اینترنت : دارد
  • قدمت موزه استالین : 69 سال
  • مدت زمان پیشنهادی  : 4 ساعت
  • امکانات رفاهی  : کافی شاپ – ترانسفر – رستوران – هایپرمارکت – فروشگاه – سرویس بهداشتی

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

موزه استالین

استالین یکی از مشهورترین شخصیت های جنگ جهانی و رهبر کشور اتحاد جماهیر شوروی سابق در آن دوره اصلیتی گرجستانی داشته است، با وجود اینکه استالین خود گرجی تبار بود اما مردم کشور گرجستان یا استان گرجستان آن دوره را به خاک و خون کشید و در بین اذعان عمومی گرجی ها از این شخصیت سیاسی به هیچ وجه دل خوشی ندارند، به طوری که در میدان مرکزی همین شهر گوری واقع در 69 کیلومتر شهر تفلیس در استان باتومی، مجسمه استالین که تا سال 2010 میلادی نصب بود را به دستور دولت گرجستان و طی کی نظرسنجی عمومی برداشتند.

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

لوازم موجود در موزه استالین چیست ؟

در سال 2014 میلادی برای جذب بیشتر گردشگران خارجی دوباره موزه استالین بازگشایی گردید، در باتدای ورود به منزل یا موزه استالین شما با سه سالن روبرو خواهید شد در سالن اول نقاشی ها و دست نوشته هایی از دوران کودکی استالین به چشم میخورد که بسیار زیباست.

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

در سالن دوم موزه استالین اشیا، لباس ها و عکس هایی سیاه و سفید مرتبط با دوره قدرت این شخص در حزب کمونیست شوری وجود دارد و در سومین سالن شما با لباس ها، نقاشی ها، لوازم شخصی استالین و تصاویری از دوره ریاست ارتش سرخ شوری سابق در جنگ جهانی دوم به چشم بازدید کننده میخورد.

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

یک اتاق دیگر در موزه استالین وجود دارد که با تم سیاه و سفید طراحی شده است و تصاویری از استالین در زمان پیروزی بر آلمان های نازی و هیتلر در جنگ جهانی دوم می باشد و همچنین هدایایی که استالین از شخصیت های دیگر سیاسی و اجتماعی آن دوره در شوروی و گرجستان دریافت کرده بود.

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

در انتهای موزه شما وارد یک سالن بزرگ خواهید شد و با دست آوردها، نقاشی ها، عکس ها، پالتو و لباس های شخصی استالین بزرگ به همراه هدایایی که از حزب کمونیست شوروی دریافت کرده بود روبرو خواهید شد.

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

چگونه به موزه استالین برویم ؟

خوب قطعا شما در شهر تفلیس هستید، از هر کجای تفلیس و هر هتلی میتونید بلیت تور بازدید از موزه رو تهیه کنید و همراه با سایر توریست ها به بازدید از این موزه بروید و یا اینکه با استفاده از اتوبوس های موجود در جاده تفلیس به باتومی خودتون رو به شهر گوری برسونید و یا از همه راحت تر با صرف هزینه اندک ترانسفر تاکسی از هر کجای تفلیس شما رو به موزه خواهد برد.

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

سخن پایانی

این موزه جز یکی از برترین جاذبه های گردشگری کشور گرجستان در کنار مجسمه مادر تفلیس، پل صلح تفلیس، مرکز خرید مرانی مال تفلیس، حمام های سولفور، دریاچه لیسی و مرکز خرید تفلیس مال قرار دارد و اگر عاشق تاریخ و موزه هستید بازدید از موزه رو در سفرتون به تفلیس از دست ندهید.

موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان موزه استالین گرجستان

بیشتر بخوانید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا