aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

زیباترین مناطق طبیعی ایران کدامند ؟

زیباترین مناطق طبیعی ایران
ezgif-1-eca2962dc6

زیباترین مناطق طبیعی ایران کجاست ؟ در بین ۳۱ استان ایران زیباترین جای ایران از لحاظ جاذبه های طبیعی کجا واقع شده است ؟ اگر این پست رو تا انتها مطالعه کنید پاسخ همه سوالات شما در اون گنجانده شده است، جاذبه های گردشگری ایران در نواحی مختلف پراکنده شده اند، وقتی بحث تفریح و سفر میاد همه یاد شهرهای شیراز، مشهد و کیش میوفتیم! اما وقتی بحث طبیعت گردی میاد این شهرها حرفی برای گفتن ندارند، در ادامه با لیست زیباترین مناطق طبیعی ایران آشنا خواهید شد، با من در این تودی همراه باشید.

جزیره هندورابی در هرمزگان
جزیره هندورابی در هرمزگان

جزیره هندورابی در هرمزگان

برای مراجعه به جزیره هندورابی شما می توانید از طریق شهرهای بندرعباس، بندرلنگه و نزدیکترین مسیر جزیره کیش خودتون رو به آنجا برسونید، این جزیره تقریبا به صورت کاملا مسطح بوده و شما می توانید از طریق قایق و یا لنج ها به هندورابی مراجعه کنید.

 • آدرس : ایران، هرمزگان، حد فاصل جزیره کیش و لاوان، هندورابی
اولسبلنگاه ماسال در گیلان
اولسبلنگاه ماسال در گیلان

اولسبلنگاه ماسال در گیلان

از رده دوم زیباترین مناطق طبیعی ایران نام روستای اولسبلنگاه ماسال به عنوان زیباترین و پرترافیک ترین منطقه طبیعت گردی و بوم گردی استان گیلان شناخته می شود در زمره روستاهایی قرار دارد که در آن می توان گذر ابرها را به زیر پا مشاهده کرد.

 • آدرس : ایران،گیلان، شهرستان ماسال ،۲۷ کیلومتری غرب ماسال، روستای اولسبلنگاه
کویر ریگ جن سمنان
کویر ریگ جن سمنان

کویر ریگ جن سمنان

کویر ریگ جن سمنان یکی از بزرگ ترین منطقه های کویری ایران می باشد که در بین استان های سمنان و اصفهان قرار دارد، متاسفانه به علت وسعت بالای این صحرا و همچنین جابه جایی شن های روان به صورت مداوم تا کنون افراد زیادی در این کویر جان خود را از دست داده اند و بسیاری دیگر تجربه ای نزدیک به مرگ را داشته اند، برای بازدید از این کویر نباید افراطی عمل کنید و قطعا تجهیزات یک کمپ را همراه خود داشته باشید.

 • آدرس : آسیا، ایران، سمنان، جنوب غربی دشت کویر، مرز استان های سمنان و اصفهان
ساحل درک زرآباد چابهار
ساحل درک زرآباد چابهار

ساحل درک زرآباد چابهار

روستای درک زرآباد کنارک یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی ایران می باشد که در آن کویر دقیقا درحاشیه دریا قرار گرفته است و یک تضاد بی نظیر جغرافیایی در این خطه از ایران تشکیل داده ، جایی که در مقابل شما دریای عمان و در پشت سر شما کویر زر آباد قرار گرفته ، شاید در کمتر نقطه از جهان چنین جاذبه بکری به چشم بخورد.

 • آدرس : آسیا، ایران، سیستان و بلوچستان، بندر کنارک، بخش زرآباد، دهستان زرآباد شرقی، روستای درک
باداب سورت در مازندران
باداب سورت در مازندران

باداب سورت در مازندران

چشمه های باداب سورت مازندران یکی از برترین جاذبه های طبیعی ایران می باشد، در سالیان اخیر این چشمه های رنگین کمانی مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است، این چشمه ها بی شک در بین بهترین و زیباترین مناطق طبیعی ایران جای دارند.

 • آدرس : آسیا، ایران، مازندران، ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه، روستای سورت، حدفاصل روستاهای اروست
دره خزینه پلدختر
دره خزینه پلدختر

دره خزینه پلدختر

دره خزینه پلدختر امروزه بدون رقیب یکی از بهترین جاذبه های طبیعی ایران می باشد که شباهت عجیبی به دره گرند کنیون امریکا یا همان پیچ نعل اسبی دارد، اینجا یکی از محبوب ترین مقاصد بوم گردی در بین ایرانی ها قلمداد می شه که در طول سال هزاران تور طبیعت گردی و گردشگر از آن دیدن می کنند، البته بازدید از این محل برای افراد دارای محدودیت شدنی نیست.

 • آدرس : استان لرستان، شهرستان پلدختر، بزرگراه خرم آباد- اندیمشک، روستای دره خزینه
کلوت شهداد کرمان
کلوت شهداد کرمان

کلوت شهداد کرمان

کویر شهداد کرمان به عنوان گرم ترین نقطه کره زمین در بین گردشگران شناخته می شود و امروزه با شهرت روز افزون بین الملی اش به یکی از زیباترین مناطق طبیعی ایران مبدل شده است.

 • آدرس : کره زمین، قاره اسیا، ایران، استان کرمان، ۴۰ کیلومتری شهر شهداد
ساحل و پارک جنگلی گیسوم
ساحل و پارک جنگلی گیسوم

ساحل و پارک جنگلی گیسوم

پارک جنگلی گیسوم در استان گیلان با ترکیبی از سواحل دریای خزر و جنگل از زیباترین مناظر طبیعی شمال کشور محسوب می شود که روزانه گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند، علاوه بر طبیعت بکر این منطقه دارای تفریحات آبی نظیر جت اسکی و چترسواری می باشد.

 • آدرس : ایران، گیلان، ۱۷ کیلومتری تالش
جنگل دالخالی در مازندران
جنگل دالخالی در مازندران

جنگل دالخالی در مازندران

جنگل دالخالی رامسر از بهترین جاذبه های گردشگری استان مازندران می باشد ، این جنگل روزانه میزبان هزاران مسافر داخلی و خارجی در شمال کشور است و در خود دیدنی های زیادی جای داده که با آدرس زیر در دسترس است.

 • آدرس : کره زمین، قاره آسیا، ایران،استان مازندران، ۳۰ کیلومتری جنوب شرق شهرستان رامسر، جاده ییلاق جنت رودبار، جنگل دالخانی
تنگه هایقر فیروزآباد
تنگه هایقر فیروزآباد

تنگه هایقر فیروزآباد

تنگه هایقر فیروز آباد ملقب به گرند کنیون ایران در استان فارس یکی از باستانی ترین جاذبه های طبیعی ایران زمین می باشد که در قرن های دورتر جنگ های خونینی بین سرابازن متجاوز انگلیسی با دلیر مردان قشقایی در آن رخ داده است، این دره خارق العاده با چشم انداز متحیر کننده همان ابتدای سفر چشم شما را مات خود خواهد کرد، کافیست چه چه پرنده ای رخ دهد تا صدای آن همانند اکویی بهشت گونه به گوش شما برسد، البته پیشمایش تنگه هایقر نیاز به استقامت بدنی خوب دارد و در غیر اینصورت باید به مناطق پایین دست تنگه اکتفا کنید.

 • آدرس : استان فارس، ۳۵ کیلومتری جنوب غرب فیروزآباد، جاده قیر-فیروزآباد، تنگه هایقر
آبشار مارگون سپیدان
آبشار مارگون سپیدان

آبشار مارگون سپیدان

آبشار مارگون سپیدان در استان فارس به عنوان بزرگ ترین آبشار چشمه ای قاره اسیا شناخته می شود که سالانه گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند، ارتفاع این ابشار در بلندترین نقطه به هفتاد متر می رسد و دارای انشعبات صخره ای زیادی در طول خودش می باشد.

 • آدرس : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان فارس، شهر اردکان، جاده مارگون، آبشار مارگون
جزیره هنگام
جزیره هنگام

جزیره هنگام

جزیره هنگام قشم جز جزایری است که در گذشته تحت تصرف انگلیس ها بوده است و توسط رضا شاه اول به تحت سلطه ایرانی ها و ارتش ایران بازگشت، همچنین جزیره هنگام در قشم جز مناطقیست که همچنان رنگ و بوی بومی و قدیمی خود را حفظ کرده است و از وسعت بسیار کمی هم برخوردار است و شما برای بازدید از جزیره هنگام تنها نیاز به یک برنامه سفر نیم روزه دارید تا این جزیره که در طول ۹ کیلومتر و در عرض ۶ کیلومتر است رو بتونید با کیفیت بازدید نمایید.

 • آدرس : ایران، استان هرمزگان، جزیره قشم، دو کیلومتری جنوب جزیره قشم، جزیره هنگام

زیباترین مناطق طبیعی ایران

سخن پایانی

حال که با زیباترین مناطق طبیعی ایران اشنا شدید در بخش زیر می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را بیان کنید، همچنین اگر مکانی به نظر شما در این لیست می توانست جای بگیرد را کامنت کنید تا پس از کارشناسی در آن اضافه شوند.

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=42995
banner1

شیما محمدیان

تو بازار مترجمی زبان بودم و تقریبا هیچ درآمدی نداشتم ، وقتی با مدیر گروه این تودی آشنا شدم مسیر زندگی من تغییر کرد و تونستم از رشته مترجمی خودم استفاده کنم در بخش توریستی .

مطالب مرتبط
موزه مشاهیر چهل مقام شیراز
آیدا قوام
0 دیدگاه
حمام ارگ کریم‌خان شیراز
آیدا قوام
2 دیدگاه
پارک ساحلی محسن آباد کیاشهر
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
اسکله تفریحی قدیمی کیش
آیدا قوام
3 دیدگاه
اسکله چوبی آبکنار
الناز ایل بیگی
5 دیدگاه
ساحل پارک ملی بوجاق کیاشهر
امیر رضا شاهرخی
0 دیدگاه

7 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس