موزهرامسر

موزه ظروف چینی کاخ رامسر

موزه آوندهای تاریخی

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
ایران - مازندران - رامسر خیابان شهید رجایی، کاخ رامسر
مدت زمان بازدید
:
40 دقیقه
ساعت دسترسی
:
08:00 تا 20:00
ورودی
:
ارزان
امکانات
:
اطلاعات , سرویس بهداشتی , راهنما , آنتن دهی موبایل
اماکن نزدیک
:
کاخ رامسر 0m موزه مردم شناسی کاخ رامسر 0m- موزه حمام کاخ رامسر 16m- موزه تاریخی رامسر (باغ و عمارت رامسر) هتل آزادی رامسر 348m- هتل بزرگ پارسیان آزادی رامسر 363m- هتل نیستان 2.4km- هتل کیمیا رامسر 3km- کافه وی آی پی هتل پرشین 384m- رستوران هتل پارسیان رامسر 414m- کافه فرشتگان هتل قدیم 441m- کافه حیاط حیات 945m- فرودگاه رامسر 2.4km
تماس
:
981155225374
لوازم سفر
:
موبایل , وجه نقد , کارت بانکی , کفش راحتی
موقعیت روی نقشه گوگل
:

موزه آوندهای تاریخی یا موزه ظروف چینی کاخ رامسر از موزه های خاص شمال کشور است، در زمان ورود به کاخ در سمت راست پس از دریافت بلیط ورودی وارد موزه می شوید. سالن بزرگی در دو قسمت که دور تا دور دیوار آن را قفسه بندی کرده اند و در هر یک از قفسه ها ظروف، سرویس های چایخوری، غذا خوری و گلدان های چینی را قرار داده اند که توضیحات آنها را هم در کنارشان قرار داده اند. اکثر این ظروف متعلق به عصر قاجار و ساخته شده به سفارش بزرگان و خود پادشاهان قاجار بوده است.

آثار موزه ظروف رامسر

مثلا سفارش هایی به دستور ( فتحعلی شاه قاجار، فرخ خان امین الملک، ظل السلطان و… ) بوده است. در زمان قاجار اصولا برای غذا خوردن از ظروف مسی استفاده می کردند در این بین افرادی بودند که ظروف چینی با نقش و نگارهای زیبا و عجیب را خریداری می کردند از کشورهای دیگه و زمانیکه مهمان ویژه ای داشتند از این ظروف برای پذیرایی و در واقع فخر فروختن استفاده می کردند، در این ایرانگردی می توانید باغ بامبو چشمه و هتل قدیم رامسر در جوار موزه ظروف چینی بازدید کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا