خانه / موزه ظروف چینی کاخ رامسر

موزه ظروف چینی کاخ رامسر

ورودی کاخ موزه رامسر

موزه آوندهای تاریخی یا موزه ظروف چینی کاخ رامسر از موزه های خاص شمال کشور است، در زمان ورود به کاخ در سمت راست پس از دریافت بلیط ورودی وارد موزه می شوید. سالن بزرگی در دو قسمت که دور تا دور دیوار آن را قفسه بندی کرده اند و در هر یک از قفسه ها ظروف، سرویس های چایخوری، غذا خوری و گلدان های چینی را قرار داده اند که توضیحات آنها را هم در کنارشان قرار داده اند. اکثر این ظروف متعلق به عصر قاجار و ساخته شده به سفارش بزرگان و خود پادشاهان قاجار بوده است.

آثار موزه ظروف رامسر

مثلا سفارش هایی به دستور ( فتحعلی شاه قاجار، فرخ خان امین الملک، ظل السلطان و… ) بوده است. در زمان قاجار اصولا برای غذا خوردن از ظروف مسی استفاده می کردند در این بین افرادی بودند که ظروف چینی با نقش و نگارهای زیبا و عجیب را خریداری می کردند از کشورهای دیگه و زمانیکه مهمان ویژه ای داشتند از این ظروف برای پذیرایی و در واقع فخر فروختن استفاده می کردند، در این ایرانگردی می توانید باغ بامبو چشمه و هتل قدیم رامسر در جوار موزه ظروف چینی بازدید کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=67196

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

مطالب مرتبط
اقیانوس پارک یا آکوا پارک تهران
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
موزه نظامی فارس شیراز
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
کاخ توپکاپی
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
ساحل شهربازی رامسر
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
موزه شهاب سنگ ایران
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
آبشار راشنه جواهرده
پروانه ماندگار
5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس