کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / موزه اسناد باغ موزه قصر

موزه اسناد باغ موزه قصر

موزه اسناد باغ موزه قصر

موزه اسناد باغ موزه قصر یکی از جذاب ترین قسمت های این باغ موزه است، این بخش بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می گیرد. آنچه را که در این برگه ها و تابلوها می بینید، واقعیات و حقایقی هستند که اتفاق افتادند. وقایعی که متاسفانه در بیشتر موارد تلخی آنها بسیار بسیار بیشتر از شیرینی آنهاست.

مطالعه ی این اسناد برای نسلی که امروز در جامعه زندگی می کند و نسلی که در آینده در این کشور رشد خواهد کرد، بسیار ضروری و مهم است.

ویژگی ها

اما علاوه بر  جذابیت مدارک و اسناد، شکل و ساختار موزه ی اسناد هم جالب به نظر می رسد. این موزه یکی از جاذبه های باغ موزه قصر محسوب می شود. دو دیوار نیم دایره‌ ای که بر روی آنها، اسناد معتبر تاریخی با نظم و ترتیب خاص نصب شد‌ند، در واقع همان موزه اسناد است.

اسناد و دست ‌نوشته‌ها با دستخط‌ های قدیمی با مهرها و امضاهایی که زیرشان خورده، همگی در این بند قابل مشاهده هستند. تمامی این اسناد قابل ‌مطالعه و بررسی می‌باشند، این اسناد زمانی یکی از سرنوشت ‌سازترین اسناد موجود در زندان بوده ‌اند که توسط اشخاص مختلف امضا شدند.

موزه اسناد باغ موزه قصر

امروز می‌دانیم که فقط نوشته‌ ها سند نیستند نقشه‌ ها، تصاویر، فیلم‌ ها و صدا ها هم به‌عنوان سند مطرح می‌شوند. به‌عنوان مثال در یکی از بندها گوشی‌های تلفن قدیمی از سقف آویزان گردیده و از گوشی‌ها صدای مظفرالدین شاه شنیده می‌شود که فرمانی را قرائت می‌کند.

در سلول‌های انتهایی زندان چند ماشین تحریر، مهر و جا قلمی، که روزی متعلق به کارمندان این زندان بودند را می توانید ببینید. همچنین در سلول بعدی پرچم ایران در سال‌ های مختلف به نمایش در آمده است. اما شما در سلول دیگری، اشیایی زندانیان ساختند که شما می توانید آنها را ببینید، این اشیاء متعلق به صنایع دستی بنیاد تعاون زندانیان می‌باشد. موزه ی اسناد باغ موزه قصر یکی از ارزشمند ترین بخش های این موزه به لحاظ تاریخی است.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=70891

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
باغ رستوران لرد
آیدا قوام
5 دیدگاه
موزه شهاب سنگ ایران
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
امامزاده زید تهران
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
پاساژ امجد تهران
مهدی خانی
9 دیدگاه
پاساژ عباسیان تهران
مهدی خانی
7 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس