جاذبه های گردشگری تهرانموزه

موزه اسناد باغ موزه قصر

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
ایران، تهران
نکات ضروری
:
فصل سفر : سختی مسیر : نیاز به پیاده روی : مسیر خاکی : مجوز برای بازدید : خطرات :
موقعیت روی نقشه گوگل
:

موزه اسناد باغ موزه قصر یکی از جذاب ترین قسمت های این باغ موزه است، این بخش بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می گیرد. آنچه را که در این برگه ها و تابلوها می بینید، واقعیات و حقایقی هستند که اتفاق افتادند. وقایعی که متاسفانه در بیشتر موارد تلخی آنها بسیار بسیار بیشتر از شیرینی آنهاست.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

مطالعه ی این اسناد برای نسلی که امروز در جامعه زندگی می کند و نسلی که در آینده در این کشور رشد خواهد کرد، بسیار ضروری و مهم است.

ویژگی ها

اما علاوه بر  جذابیت مدارک و اسناد، شکل و ساختار موزه ی اسناد هم جالب به نظر می رسد. این موزه یکی از جاذبه های باغ موزه قصر محسوب می شود. دو دیوار نیم دایره‌ ای که بر روی آنها، اسناد معتبر تاریخی با نظم و ترتیب خاص نصب شد‌ند، در واقع همان موزه اسناد است.

اسناد و دست ‌نوشته‌ها با دستخط‌ های قدیمی با مهرها و امضاهایی که زیرشان خورده، همگی در این بند قابل مشاهده هستند. تمامی این اسناد قابل ‌مطالعه و بررسی می‌باشند، این اسناد زمانی یکی از سرنوشت ‌سازترین اسناد موجود در زندان بوده ‌اند که توسط اشخاص مختلف امضا شدند.

موزه اسناد باغ موزه قصر

نوشته های مشابه

امروز می‌دانیم که فقط نوشته‌ ها سند نیستند نقشه‌ ها، تصاویر، فیلم‌ ها و صدا ها هم به‌عنوان سند مطرح می‌شوند. به‌عنوان مثال در یکی از بندها گوشی‌های تلفن قدیمی از سقف آویزان گردیده و از گوشی‌ها صدای مظفرالدین شاه شنیده می‌شود که فرمانی را قرائت می‌کند.

در سلول‌های انتهایی زندان چند ماشین تحریر، مهر و جا قلمی، که روزی متعلق به کارمندان این زندان بودند را می توانید ببینید. همچنین در سلول بعدی پرچم ایران در سال‌ های مختلف به نمایش در آمده است. اما شما در سلول دیگری، اشیایی زندانیان ساختند که شما می توانید آنها را ببینید، این اشیاء متعلق به صنایع دستی بنیاد تعاون زندانیان می‌باشد. موزه ی اسناد باغ موزه قصر یکی از ارزشمند ترین بخش های این موزه به لحاظ تاریخی است.


بیشتر بخوانید

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا