نام شهر یا مکان
Generic filters
ایرانگردی

جاهای دیدنی بندرعباس

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

لیست جاهای دیدنی بندرعباس و جاذبه های گردشگری بندرعباس از اماکن تاریخ بندرعباس بگیرید تا اسکله تفریحی بندرعباس و نزدیکی به دو جزیره کیش و قشم ، همه و همه یک فصرت ایده آل برای مسافران جنوب کشور فراهم می آورد تا با یک تیر چند نشان بزنند، شرایط آب و هوایی شهر بندرعباس گرم و شرجی می باشد که از همین رو بیشتر حجم مسافران در نیمه دوم سال عازم این شهر دیدنی می شوند، در این مطلب و در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری ایران و با لیست جاهای دیدنی بندرعباس آشنا خواهید شد، با این  تودی همراه باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

حمام گپ از اماکن تاریخی بندرعباس

حمام گپ از اماکن تاریخی بندرعباس

حمام گپ که برخی بومیان آن را با نام حمام بزرگ می شناسند قدمتش به زمان قاجاریه بر می گردد و تا همین اواخر دهه پنجاه خورشیدی مورد استفاده عموم مردم قرار داشت تا اینکه با ساخت حمام های شخصی در منازل مسکونی کاربری خود را از دست داد و در لیست میراث ملی ایران به ثبت رسید تا گردشگران از آن دیدن کنند.

 • آدرس : خیابان امام موسی صدر
 • ساعات بازدید : 09:00 صبح الی 16:00 همه روزه

امامزاده شاه محمد تقی بندرعباس

امامزاده شاه محمد تقی

از در بخش اماکن مذهبی ، بندرعباس دارای یک امامزاده شاه محمد تقی می باشد که شیشه های رنگی دیدنی و مناره های میناکاری شدش بین گردشگران شهرت دارد، در روزهای مهم بومیان در این محل امور مذهبی را به جا می آورند.

 • آدرس : بلوار امام خمینی، خیابان شهید بهشتی
 • ساعات بازدید : شبانه روزی

قلعه فین بندرعباس

قلعه فین بندرعباس

در لیست جاهای دیدنی بندرعباس ، نام قلعه فین به چشم می خورد که در دوران پهلوی خان های مهم این شهر در آن سکونت داشتند، این اثر که در میراث ملی کشور هم ثبت شده در فصاله یکصد کیلومتری این شهر در ناحیه قین هرمزگان واقع شده است و بازدید از آن رایگان است.

 • آدرس : 100 کیلومتری بندرعباس، بخش فین

پارک ساحلی غدیر بندرعباس

پارک ساحلی غدیر

در بین سواحل بندرعباس ، پارک ساحلی غدیر ویژه برپایی چادرهای مسافرتی با امکانات توریستی خوب همچون تفریحات آبی ، دوچرخه های ساحلی، کافه رستوران و امنیت عالی از همه مناطق دیگر این شهر محبوب تر است.

 • آدرس : بلوار غدیر

خانه احمدی از جاهای دیدنی بندرعباس

خانه احمدی

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی بندرعباس ، خانه احمدی ثبت میراث ملی ایران است که متاسفانه نیمی از آن به علت عدم مراقبت از بین رفته و امروزه مالک قدیمی این مکان را از میراث ملی پس گرفته اما گردشگران علاقه مند از این محل بازدید می کنند.

 • آدرس : خیابان صدر

مسجد ناصری از جاهای دیدنی بندرعباس

مسجد ناصری

سقفی از جنس چوب صندل ( سبک معماری جنوبی ) گچ بری های دیدنی و دو مناره جذاب از خصوصیات یکی از بهترین جاهای دیدنی بندرعباس با نام مسجد ناصری می باشد که از دوران قاجاریه تا به امروز همچنان پا برجاست.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران
 • آدرس : بلوار امام موسی صدر

حمام گله داری از اماکن تاریخی بندرعباس

حمام گله داری

از زیباترین حمام های تاریخی ایران همین حمام گله داری بندرعباس می باشد که نامش همیشه در بین بهترین جاذبه های گردشگری بندرعباس می درخشد، این مکان با عدد 2003 در آثار ملی هم ثبت شده و قدمت آن به دوران قاجاریه بر می گردد.

 • آدرس : بلوار ساحلی، جوار هتل امین
 • ساعات بازدید : 09:00 صبح الی 17:00 همه روزه

امامزاده سید مظفر (ع) در بندرعباس

امامزاده سید مظفر (ع)

وقتی وارد بلوار چمران شوید مسجدی با چهار مناره دیدنی و کاشی های فیروزه ای مشاهده خواهید کرد که از شلوغ ترین مراکز مذهبی هرمزگان قلمداد می شود، امامزاده سید مظفر (ع) از جاهای دیدنی بندرعباس می باشد که با آدرس زیر قابل بازدید است.

 • آدرس : بلوار امام خمینی، مقابل بلوار چمران

دره داماش از جاذبه های طبیعی بندرعباس

دره داماش

دره داماش بندرعباس در واقع همان دره سیاهو ( نام یکی از شهرستان های هرمزگان ) می باشد که از مرتفع ترین مناطق طبیعی هرمزگان در نزدیکی روستای سیخوران است، در برخی منابع نام دره جاماش به اینجا اتلاق شده که نشانه بارزی از تاریخی بودن این منطقه است، دقیقا در مرکز دره رودخانه داماش واقع شده که با اب های خروشان چهار فصل بعد از طی چندین کیلومتر به خلیج فارس واریز می گردد.

 • آدرس : هرمزگان، جاده بندرعباس به سیرجان، کیلومتر هشتاد، شهرستان سیاهو، روستای سیخوران

چشمه آبگرم گنو در بندرعباس

چشمه آبگرم گنو

چشمه آبگرم گنو بندرعباس از بهترین جاذبه های طبیعی بندرعباس در استان هرمزگان می باشد در دامنه کوه گنو بندرعباس واقع شده است و خواص آبدرمانی آن برای امراض مختلف توسط دانشمندان تایید شده است، شاید اکثر مردم وقتی اسم چشمه آبگرم به میان میاد، تصور می کنند فقط شهرستانهای سرعین، رامسر و فردوس دارای این چشمه ها هستند، اما در بندرعباس یکی از بهترین های این نوع جاذبه وجود دارد.

 • آدرس : شمال شرقی بندرعباس، جاده سیرجان-بندرعباس، کوه گنو

بازار ماهی فروشان در بندرعباس

بازار ماهی فروشان

اینکه در بازار ماهی فروشان بندرعباس علاوه بر انواع ماهی های تازه، آبزیان دیگری همچون شاه میگو، کوسه، خرچنگ و هشت پا هم به فروش می رسد در نوع خود این مکان را به خاص ترین جاذبه گردشگری شهرستان بندرعباس در استان هرمزگان تبدیل کرده است، این بازار در زمینی با مساحت یازده هزار متر مربع به دو قسمت روباز و سرپوشیده تبدیل می شود که در هر کدام هر نوع ماهی که تصور کنید قابل خرید است.

 • آدرس : بندرعباس، ‫بلوار امام سجاد، پشت‌شهر

ساحل سورو در بندرعباس

ساحل سورو

امروزه ساحل سورو بندرعباس به عنوان یکی از بهترینس واحل بندرعباس در بین بومیان و گردشگران این شهر در استان هرمزگان شناخته می شود، تقریبا هر نوع تفریحی که مد نظر شما در بخش دریایی باشد در این مکان ارائه می گردد و در کنار پلاژ مخصوص بانوان یک گردش ایده آل را پیش پای شما قرار می دهد، تنها نکته منفی اینجا ورود خودروهای سواری به نزدیک ترین فاصله تا دریا می باشد که این مورد هم محل را کوچک کرده و هم آسیب جدی به ساحل وارد می کند.

 • آدرس : بندرعباس، سواحل غربی شهر، ساحل سورو

مرکز خرید سیتی سنتر بندرعباس

مرکز خرید سیتی سنتر بندرعباس

مرکز خرید سیتی سنتر بندرعباس یکی از بهترین مراکز خرید بندرعباس با 500 مغازه لوکس در همه زمینه ها می باشد، مجتمع تجاری یا بازار مرکزی بندرعباس از نام های دیگر این مرکز خرید وسیع است، این پاساژ در سال 1384 خورشیدی با هدف ایجاد قلب تپنده اقتصادی و سهولت خرید اجناس و کالاهای ارزان قیمت برای گردشگران استان هرمزگان بنا گردید و خیلی زو در بین مردم به شهرت رسید.

 • آدرس : میدان 17 شهریور (شهربانی)

بازار قدیم بندرعباس

بازار قدیم بندرعباس

امروزه بازار قدیم بندرعباس یا بازار سنتی بندرعباس از جمله بازارهای دیدنی بندرعباس محسوب می شود که جوش و خروش فراوانی همه روزهای هفته در آن حاکم است، فروشندگان این بازار اکثر اهل استان هرمزگان هستند و همین مووضع باعث شده تا رنگ و بوی آن به کلی جنوبی شود ! شهر بندرعباس از شهرهای توریستی کمتر دیده شده ایران می باشد که به علت اطلاع رسانی ضعیف چندان مورد توجه مردم قرار نمی گیرد !

 • آدرس :  بلوار طالقانی

پارک دولت در بندرعباس

پارک دولت

پارک دولت بندرعباس یکی از بهترین پارک های ساحلی جنوب ایران می باشد که با ویو فوق العاده رو به دریای خلیج فارس انتخاب خیلی از مسافران این شهر بندری است، از لحاظ جغرافیایی این ساحل در شرق شهر بندرعباس قرار دارد که با اضافه شدن امکانات رفاهی و توریستی ایده آل ، یکی از بهترین مناطق برپایی پیک نیک و کمپینگ مسافران می باشد، در همین محل هم امروزه یک پیست کارتینگ فوق العاده فعالیت می کند که در صورت تمایل می توانی کمی آدرنالین ترشح نمایید.

 • آدرس : گلشهر جنوبی، بلوار رسالت جنوبی

معبد هندوها در بندرعباس

معبد هندوها

معبد هندوهای بندرعباس بی شک از بهترین جاذبه های گردشگری هرمزگان با سبک معماری هندی می باشد که در دوران حکومت قاجارها در این شهر ساخته شد ، ورود به این معبد گردشگران به فضای کشور هندوستان سوق می دهد و علت آن معماری با شکوه و چشم نواز اینجاست ، البته به گفته محققین نیمی از این سازه با سبک معماری قجری ایرانی و نیم دیگر آن با شیوه هندی طراحی و پیاده سازی شده است .

 • آدرس : بندرعباس، بلوار امام خمینی

سخن پایانی

حال که با لیست جاهای دیدنی بندرعباس به طور کامل آشنا شدید در بخش زیر می توانید نظرات و سوالات خود را برای ما و دیگران کامنت کنید، در آخر باید بدانید بلیط هواپیما بندرعباس از شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز، کیش، کرمان، رشت، ساری، گرگان، تبریز، کرمانشاه برگزار می شود.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا