کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / مسجد اولو وان

مسجد اولو وان

مسجد اولو وان

مسجد اولو یکی از اماکن مذهبی وان و جاذبه های گردشگری وان ترکیه می باشد، با معماری خاص و زیبایش بازدید کنندگان زیادی را به خود اختصاص داده که یکی از پر بازدیدترین محل های تفریحی توریستی شهر وان می باشد که قدمت آن به قرن دوازدهم و دوران سلجوقیان و دوران حکومت سلطان قرایوسف بازمی گردد و به عنوان مسجد جامع معروف است.

مسجد اولو

مسجد اولواین مسجد پس از زلزله سال ۱۸۴۴ و همچنین جنگ جهانی اول بسیار ریزش کرد و خراب شد، ولی بعدها در سال ۱۹۱۳ بازسازی شد که این مسجد دارای ۶ صحن می باشد که با نگارگری اسلیمی زیبا ساخته شده است.

سقف مسجد اولوشهر وان همانند دیگر شهرهای ترکیه جاذبه های گردشگری بسیاری دیگر هم دارد که بازدیدکنندگان و توریست های زیادی به این شهر می روند. که برای ایرانی ها به دلیل هم مرز بودن و همچنین سفری مناسبتر نسبت به مابقی سفرهای خارج از کشور محسوب می شود طوری که اکثرمردم شهرهای مرزی ترکیه حتی برای خرید های فصلی خود شهر وان ترکیه را انتخاب می کنند که هم از راه زمینی و هم هوایی راه دستیابی به این شهر ممکن است.

صحن مسجد اولولازم به ذکر است بدانید به دلیل شرایط آب و هوایی اواخر فصل بهار تا اواسط فصل پاییز از لحاظ آب و هوایی، فصل و زمانی مناسب برای سفر به وان می باشد.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73254

شهره مقصودی

مطالب مرتبط
میدان سلطان احمد استانبول
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
تکیه میرفندرسکی اصفهان
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
مسجد جامع شافعی
مهدی خانی
0 دیدگاه
کی اف سی آکسارای
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
فرودگاه وان
مهدی خانی
0 دیدگاه
مسجد جامع کتارا دوحه
مهدی خانی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس