جاذبه های گردشگری اصفهانحمام

حمامِ‌ خان کاشان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
آدرس
:
ایران، استان اصفهان، شهر کاشان
نکات ضروری
:
فصل سفر : سختی مسیر : نیاز به پیاده روی : مسیر خاکی : مجوز برای بازدید : خطرات :
موقعیت روی نقشه گوگل
:

حمام خان کاشان که در بازار کاشان قرار دارد، یکی از حمام های تاریخی ایران است که در دوران حاکمیت خاندان زندیه احداث گردید. این اثر تاریخی بی نظیر و دیدنی، چیره دستی و هنر معماران ایرانی را به نمایش می گذارد که متاسفانه به آن بی توجهی شده است.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

Bath of Kashan

تاریخچه

در دوران زندیه مردی به نام میرزا عبدالرزاق خان کاشی حاکم شهر کاشان بود. میرزا عبدالرزاق ساختمان ها و سازه های مختلفی را در این شهر بنا کرد که حمام خان یکی از آنها بود. در واقع غیاث الدین پسر عموی میرزا که به کاردانی و خوشنامی مشهور بود، عهده دار ساخت این گرمابه شد. این مکان تاریخی در سال 1153 هجری شمسی پنج سال پیش از مرگ کریم خان زند به اتمام رسید. جالبست بدانید حمام خان کاشان تا سال 1380 شمسی همچنان فعالیت می کرد و مردم برای استحمام از آن استفاده می کردند.

Bath of Kashan

اما پس از این تاریخ این گرمابه تبدیل به سفره خانه ی سنتی شد، تا گردشگران و علاقمندان به آثار تاریخی بیشتر با این مکان آشنا شوند. این میراث با ارزش در اسفند سال 1381 با شماره 3627 این حمام در فهرست آثار تاریخی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

معماری

از نظر معماری حمام خان کاشان شامل سه بخش اصلی سربینه، گرم خانه و چال حوض می باشد. سردر گرمابه با کاشی های فیروزه ای و فضای سربینه با کاشی های شش گوشه و معلقی به شکل بسیار زیبایی تزئین شدند. فضای داخل این مکان تاریخی از حوض های کوچک و بزرگ آن گرفته تا قسمت میان در و خزینه ی آن همه و همه جذاب هستند.

شاید برای شما جذاب باشد که یک نقاش فرانسوی به نام اوژن فلان از حمام خان نقاشی دیدنی کشیده است که به معنی واقعی زیبایی ها و جذابیت های این حمام را به نمایش می گذارد.

آدرس

استان اصفهان، شهر کاشان، رضا عباسی، میدان فیض

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

حمام خان کاشان

سخن آخر

شاید بازدید از حمام خان کاشان به دلیل کمبودهایی که در آن وجود دارد، به اندازه ی سایر حمام های تاریخی شما را سر ذوق نیاورد. برای جذب گردشگر باید بیش از هر زمان دیگری به فضای داخلی و نمای این میراث به جای مانده از گذشتگان مان توجه کنیم.

 

حمام خان کاشان

Bath of Kashan

Bath of Kashanحمام خان کاشان

حمام خان کاشان


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا