aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

آبشار برنجه شول آباد

آبشار برنجه شول آباد لرستان
ezgif-1-eca2962dc6

آبشار برنجه شول آباد از زیباترین جاذبه های طبیعی استان لرستان در روستایی با همین نام می باشد که امروزه با شروع فصل گرما میزبان علاقه مندان به طبیعت گردی و عکاسی می شود، برا دانستن اینکه آبشار برنجه کجاست و بتوانید عکس آبشار برنجه را مشاهده کنید در کنار نقشه ماهواره ای آن همراه من در این تودی باشید.

آبشار برنجه شول آباد

اگر تاریخ سفر شما در ماه اردیبهشت باشد می توانید از دشت لاله های واژگون نزدیک آبشار بازدید کنید، همچنین یکی از زیباترین روستاهای الیگودرز با نام روستای پیر امام در حوالی منطقه وجود دارد که می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، برخی بومیان این محل را با نام آبشار تاف خطاب می کنند که مقصود همان آبشار برنجه شول آباد می باشد، اینجا یکی از آبشارهای فصلی ایران زمین در ارتفاع سه هزار و پانصد متری از سطح دریا می باشد که به گفته برخی دوازدهمین آبشار بلند جهان محسوب می شود!

دشت لاله های واژگون شول آباد

آبشار برنجه

آبشار برنجه کجاست

ارتفاع آن در بلندترین نقطه هشتصد متر می باشد! رودخانه دائمی زز آبی که از بالا پرتاب می شود را به نقاط مختلف جنوب استان منتقل می کند، گونه های نادر گیاهی از جمله انجیر وحشی، گردو و انگور کوهی در کنار گونه های جانوری نظیر عقاب دم سفید، لینگ سوسیلینگ، زاغ، بلبل، خرس و گرگ در این منطقه زندگی می کنند، از جمله تفریحات آبشار برنجه شول آباد می توان به آب تنی در هوای داغ تابستان، پیک نیک، عکاسی، طبیعت گردی وکوهنوردی و اقامت شبانه با دارا بودن تجهیزات ایده آل اشاره کرد.

روستای پیر امام

متاسفانه در حوالی برنجه هیچگونه امکانات رفاهی دیده نمی شود شما باید همه لوازم را با خود به منطقه ببرید، تنظیم باد خودروی سواری، تجهیزات مناسب ، آشنایی با جاده های فرعی و خاکی از نکات مهم این سفر خواهند بود، برای مسیریابی از نقشه این تودی در بخش بالا کمک بگیرید و در بخش زیر نظراتتان را برای ما و سایر کاربران بنویسید.

مسیر آبشار برنجه


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=52832
banner1

امیر رضا شاهرخی

مطالب مرتبط
آبشار چال مگس
آیدا قوام
3 دیدگاه
آبشار تالون
الهه شاکردوست
3 دیدگاه
آبشار هنزک لواسان
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
آبشار برگ جهان
مهری شاپوری
0 دیدگاه
آبشار افجه
مریم عبداللهی
3 دیدگاه
آبشار جلسنگ لفور
مهری شاپوری
0 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس