جهانگردیدانستنی های گردشگری

بهترین پل های معلق جهان کدامند؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

بهترین پل های معلق جهان و در واقع طولانی ترین پل های جهان و شاید بتوان بگوئیم ترسناک ترین پل های معلق دنیا را در این پست مورد بررسی قرار داده ایم، وقتی به لیست معروف ترین پل های معلق جهان نگاه می کنیم از این همه عظمت و شکوه در ساخت این سازه های هیجان انگیز شوکه می شویم، دیگر دوره ساخت پل با ستون های عظیم تمام شده و امروزه در ساخت پل های معلق از کابل های عظیم هوایی برای نگهداری آنها استفاده می کنند، در ادامه با بهترین پل های معلق جهان آشنا می شوید، در این جهانگردی همراه این تودی باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

پل یونیون انگلیس قدیمی ترین پل معلق دنیا

پل یونیون انگلیس قدیمی ترین پل معلق دنیا

از قدیمی ترین پل های معلق جهان ، پل یونیون در شبه جزیره بریتانیا واقع در روستای هورنکلایف می باشد که تاریخ ساخت آن به سال 1833 میلادی بر می گردد، این سازه با یکصد و سی و هفت متر طول به روی رودخانه توئید امتداد پیدا کرده است.

پل آکاشی کایکیو ژاپن طولانی ترین پل معلق دنیا

پل آکاشی کایکیو ژاپن طولانی ترین پل معلق دنیا

در لیست بهترین پل های معلق جهان به طولانی ترین پل معلق دنیا ، پل آکاشی کایکو با طول 1991 متری این لقب را از آن خود کرده است، می رسیم، این سازه عظیم و خارق العاده در سال دو هزار و پنج میلادی افتتاح گردید که از جاذبه های تفریحی تنگه آکاشای محسوب می شود.

پل چارلز کونن سوئیس محبوب ترین پل معلق جهان

پل چارلز کونن سوئیس محبوب ترین پل معلق جهان

در بخش جاذبه های گردشگری سوئیس شما را به طور ویژه با پل معلق چارلز کونن آشنا کردیم، این سازه با طول چهارصد و شصت و پنج متر ویژه عبور کوهنوردان رشته کوه آلپ و علاقه مندان به تفریحات زمستانی در نزدیکی دو کمپ مشهور اقامتی بنا شده است، ارتفاع آن از کف حدود هشتاد بوده که در بیشتر روزهای زمستان عبور از ان ممنوع می شود!

پل حسینی پاکستان هیجانی ترین پل جهان

پل حسینی پاکستان هیجانی ترین پل جهان

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

علت اینکه پل حسینی پاکستان جز ترسناک ترین پل های معلق دنیا است را در تصاویر مشاهده می کنید، ارتباطی به طول یا ارتفاع آن ندارد بلکه شیوه ساخت آن با ساده ترین لوازم چوبی و فلزی به صورت دست ساز بوده که هیچگونه امنیت جانی در آن وجود ندارد.

پل سیدو چین ، بلندترین پل معلق دنیا

پل سیدو چین ، بلندترین پل معلق دنیا

لقب لندترین پل معلق جهان تا به امروزه که این مقاله تهیه می شود در اختیار پل سیدو چین می باشد، ارتفاع آن از سطح زمین به پانصد متر می رسد! این سازه با هزینه ساخت دویست میلیون دلاری دو کوهستان مهم منطقه را به هم متصل کرده است.

پل لیانجیانگ چین ، مرتفع ترین پل معلق شیشه ای دنیا

پل لیانجیانگ چین ، مرتفع ترین پل معلق شیشه ای دنیا

باز هم به کشور رکوردها یعنی چین می رویم، ارتفاع پانصد و بیست و شش متری این سازه از سطح رودخانه زیرین خود نامش را کتاب رکوردهای گینس ثبت کرده است، این مکان دو جاذبه ی طبیعی منطقه با نام های پارک ملی ژيانگ جیاجی و کوهستان را به هم وصل می کند.

سخن پایانی

حال که با بهترین پل های معلق جهان آشنا شدید در قسمت زیر نظرات، سوالات و تجربیات خود را برای ما و سایر کاربران در این رابطه کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
تالیف: این تودی
مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا