تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه

برج ایفل پاریس بهترین جاذبه گردشگری فرانسه با عکس و راهنما | این تودی

معرفی برج ایفل پاریس با آدرس و دانستنی هایش

برج ایفل پاریس یکی محبوب ترین جاذبه های گردشگری اروپا و پر بازدیدترین مرکز توریستی کشور فرانسه می باشد که در سال 1889 میلادی به صورت تمام فلزی ساخته شد، در این مقاله با برج ایفل به طور اختصاصی همراه با آدرس و هر آنچه باید بدانید آشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

 • آدرس برج ایفل پاریس : اروپا، فرانسه، پاریس، خیابان پنجم آناتولی، فضای سبز میدان دان شان دو مارس، برج ایفل
 • قیمت بلیت ورودی : طبقه اول و دوم (7 یورو – خردسال 3 یورو ) طبقه انتهایی (بزرگسال 13 یورو – خردسال 8 یورو)
 • خصوصیت بارز : بزرگ ترین سازه تمام فلزی جهان – برترین جاذبه گردشگری جهان
 • ساعات بازدید : 10 صبح الی 23
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 1.30 الی 3 ساعت
 • آدرس وب سایت برج ایفل فرانسه : لمس کنید
 • تاریخ افتتاح : 1889 میلادی
 • نام مهندس معمار : گوستاو ایفل
 • ارتفاع برج ایفل : 324 متر
 • ثبت در فهرست یونسکو : 1991 میلادی
 • شماره تماس اطلاعات برج ایفل : +892701239
 • امتیاز این تودی : 4.9 از 5
 • امکانات رفاهی : رستوران – کافی شاپ – غرفه صنایع دستی – تاکسی سرویس – مترو – اتوبوس – سرویس بهداشتی – آنتن دهی موبایل و اینترنت عالی – گالری – سینما – سکوی پرش – راهنمای گردشگری – ویلچر – زمین بازی کودکان – کتابخانه – اطلاعات
 • لوازم مورد نیاز : وجه نقد – دوربین عکاسی – مونوپاد – کارت بانکی- پاسپورت – موبایل

تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه

آشنایی با برج ایفل پاریس

برج ایفل پاریس مهم ترین نماد کشور فرانسه و حتی قاره اروپا با ارتفاعی سیصد متری در قلب شهر پاریس پایتخت این کشور قرار دارد و در بین گردشگران بین المللی به یکی از برترین نمادهای عشق و دوستی شناخته می شود، با وجود اینکه از تاریخ افتتاح این برج تا به اکنون بیشتر از یک قرن گذشته است اما همچنان به عنوان چهارمین برج مرتفع کشور فرانسه و بزرگ ترین سازه فلزی دنیا شناخته می شود.

تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه

برج ایفل ثبت یونسکو

جالبه بدانید که برج ایفل پاریس همراه با تمام مناطق اطرافش در سال 1991 میلادی به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده گردید و از آن سال به بعد به عنوان برترین جاذبه گردشگری دنیا همیشه سر زبان ها بوده است، عرض این برج 128 متر است و هر چه به نقاط بالاتر آن برویم از این عرض کاسته می شود.

سبک معماری برج ایفل

اگر به امور معماری آشنایی داشته باشید خواهید دانست که بالا بردن و ساخت چنین سازه فلزی تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد اما معمار برجسته فرانسوی گوستاو ایفل این امر را محقق کرد و برای ساخت برج ایفل از تعداد 38 هزار قطعه فلزی فولادی بهره برد، همچنین وزن این سازه طبق برآورد کارشناسان 7250 تن تخمین زده شده است.

تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه

ورود به برج ایفل

پس از اینکه بلیت ورودی بازدید از برج ایفل پاریس را تهیه کردید برای بالا رفتن از آن دو روش پیش روی هر بازدید کننده است، روش ساده تر استفاده از آسانسور این برج که همیشه صف های طویلی در مقابل آن وجود دارد و در روش دوم شما می توانید از پله های برج که تعداد آن 1665 عدد است بالا بروید.

همه برج ایفل دارای سه طبقه است و ما بقی آن پله ها و آسانسور می باشد، در هر کدام از این طبقات که کف آن شیشه ای است امکانات رفاهی فراوانی برای گردشگران در نظر گرفته شده است که در ادامه با آنها اشنا خواهید شد.

تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه

تاریخچه برج ایفل پاریس

برج ایفل پاریس به مناسبت یکصدمین سال انقلاب کبیر فرانسه طراحی و اجرا شد و در مدت زمان 2 سال 5 ماه تمام مراحل آن به انجام رسید، معمار مشهور ایفل استارت این پروژه را در سال 1887 میلادی زد و در سال 1889 میلادی آن را به اتمام رساند، شاید باورتان نشود ولی این برج باعث شد که کشور فرانسه از یک کشور درجه دو اروپایی مبدل به یک کشور درجه اول گردد و تا سال 2018 میلادی تعداد 240 میلیون گردشگر خارجی فقط از این جاذبه توریستی مهم بازدید به عمل آوردند.

برج ایفل تا سال 1931 میلادی به عنوان بلندترین ساختمان جهان شناخته می شد تا اینکه برجی دیگر در نیویورک جای آن را گرفت، برای ساخت آن علاوه بر استفاده از تعداد هجد هزار تیر آهن فلزی نقره ای رنگ ، تعداد 2.5 میلیون پیچ و مهره بزرگ به کار گرفته شد تا اسکلت اصلی بنا ایجاد شود.

هزینه ساخت برج ایفل پاریس فرانسه که در ابتدا توسط شهرداری این شهر بالغ بر 5 میلیون فرانک پیش بینی شده بود با تنها با 1.5 میلیون فرانک به انتها رسید.

تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه

برج ایفل ، فعل شعرا

یکی از دلایلی که برج ایفل فرانسه نقل محافل شعر و ادب در دنیا بوده است قدمت آن می باشد، در طول بیشتر از یکصد سال هنرمندان و شاعران مختلفی از سراسر دنیا در گفتارهای رمانتیک و عاشقانه خود ، از برج ایفل یاد کرده اند و همین مورد دلیلی شده که مردم برج ایفل را با نماد عشق و دوستی یاد کنند.

یکی دیگر از مسایل حاشیه ای برج ایفل پاریس ساخت اسانسور آن بود که در آن سالها هیچ کمپانی در دنیا جرات پیاده سازی آسانسوری در میان چنین سازه فلزی درهم پیچیده و فضای باز را نداشت تا اینکه یکی از شرکت های کوچک اروپایی به نام اوتس ساخت این آسانسور را بر عهده گرفت.

ساخت اسانسور از روی زمین تا طبقه اول که امری آسان بود زیرا عرض برج در بخش های زیرین زیاد است ، در آن دوره دو آسانسور در این بخش پیاده سازی شد که ظرفیت هر کدام از آنها 25 نفر بود، در ادامه پروژه حاشیه ای ساخت آسانسور شرکتی دیگر به کمک شرکت اوتس آمد و آسانسور را تا طبقه دوم برج ادامه داد.

اسانسور انتهایی که گردشگران در طبقه دوم سوار بر آن می شدند تا به طبقه سوم مراجعه کنند با ظرفیت 65 نفر در هر واحد حجم زیادی از شلوغی طبقات را کاست و یکی از شگفت انگیزترین آسانسورهای دنیا لقب گرفت.

گوستاو ایفل کیست ؟

گوستاو ایفل معمار برج ایفل که در طول زندگی کاری خود بیش از 150 سازه فلزی علاوه بر برج ایفل را پیاده سازی کرد یکی از برجسته ترین مهندسین معمار دنیا بوده که لقب خدای فلز را در کتب مختلف معماری به وی اعطا کرده اند، از دیگر سازه های مهم ساخت این مهندس معمار ساخت مجسمه و تندیس آزادی آمریکا بود که شاهکاری در صنعت مجسمه سازی رقم خورد.

این معمار برجسته سرانجام در سال 1923 میلادی چشم از جهان فرو بست و با دیار باقی شتافت.

تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه تصاویر برج ایفل پاریس در فرانسه

معرفی دیدنی های برج ایفل پاریس

در این بخش به معرفی دیدنی های برج ایفل خواهیم پرداخت همچنان همراه ما باشید :

محوطه برج ایفل : در اطراف برج ایفل یک صحن حیات وجود دارد که در ان فضای سبزی زیبا و دلنشین وجود دارد و می توانید در آنجا تصاویری بی نظیر از خود تهیه کنید.

دیدنی های طبقه اول : طبقه اول برج ایفل پاریس تمام شیشه ای بوده همانند سایر طبقات و دارای بخش هایی نظیر » صفحه نمایش پخش فیلم های چند بعدی از شهر پاریس ، گالری نمایش فرهنگ و هنر فرانسه، سالن پخش فیلم های گردشگری همراه با چندین کافه رستوران ، زمین بازی کودکان و یک کتابخانه قدیمی اشاره کرد.

معرفی دیدنی های طبقه دوم : در طبقه دوم برج ایفل پاریس تعداد زیادی تلسکوپ وجود دارد که از آنها می توانید تمام نقاط شهر پاریس را تماشا کنید، یک سکوی پرش به علاوه مشهورترین رستوران فرانسوی در همین طبقه قرار دارد.

دیدنی های بالاترین نقطه برج : در بالاترین نقطه برج شما در واقع بر فراز ابرها قرار خواهید گرفت و تمامیت عرضی شهر پاریس را با چشمان خود خواهید دید، اکثر جوانان فرانسوی سعی می کنند که مراسم خواستگاری از همسر خود را در این نقطه از برج با ارتفاع 276 متری انجام دهند و یکی از رمانتیک ترین بخش های برج ایفل لقب دارد.

همچنین مجسمه گوستاو ایفل همراه با یک دفتر فانتزی در بالاتری قسمت برج قرار دارد که جهت بزرگداشت این معمار کبیر ایجاد شده است، از دیرگ بخش های موجود در این طبقه وجود سالنی برای برگزاری همایش ، مهمانی و جشن تولد با طرفیت 400 نفر می باشد.

مشهوترین رستوران های برج ایفل پاریس

در برج ایفل پاریس فرانسه رستوران های تاریخی وجود دارد که از جمله آنها می توان به رستوران ژول ورن با حداقل نرخ غذا برای هر نفر 20 یورو در سه وعده صبحانه ، ناهار و شام، بوفه های صحن حیات برج ایفل که غذاها و نوشیدنی هایی با قیمتی ارزان تر به گردشران عرضه می کند، رستوران مرتفع 58 متری با سرو انواع غذاهای فرانسوی و میانگین قیمت هر وعده غذایی برای هر نفر 50 دلار اشاره کرد.

ساعات کاری این رستوران ها در درون برج 10 الی 11 – 13 الی 15 – 21 الی 23 و در محوطه اصلی برج از صبح تا شب می باشد.

معرفی امکانات رفاهی برج ایفل پاریس

امکانات رفاهی موجود در برج ایفل پاریس هم که برای رفاه حال گردشگران در نظر گرفته شده است بسیار وسیع می باشد، از جمله آنها می توان به امکاناتی نظیر : غرفه فروش سوغاتی و صنایع دستی فرانسوی، بخش اطلاعات و گمشدگان، سالن آموزش و شیوه ساخت برج ایفل برای خردسالان، ویلچر برای سالمندان، استودیو عکاسی، سرویس های بهداشتی، پارکینگ خودروهای سواری،اینترنت ، فروشگاه ، تاکسی سرویس، مترو و … اشاره کرد.

چگونه به برج ایفل پاریس برویم

برای مراجعه به برج ایفل در شهر پاریس امری راحت در پیش دارید، با مترو در ایستگاه های تروکادرو و بیر حکیم پیاده شوید و از آنجا با کمی پیاده روی به ورودی برج خواهید رسید.

با اتوبوس سوار بر خطوط شماره های 82، 42 ، 69، 87 و 72 شوید و در ایستگاه برج ایفل از آنها پیاده شوید.

آدرس به زبان انگلیسی : Address: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris, France

سخن پایانی

شما می توانید تجربیات، سوالات و نظرات خود را در رابطه با برج ایفل پاریس در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گفتگوی این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

بیشتر بخوانید

1

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب