aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

فکربازیا باغ کتاب

Fekrbazia
سرزمین فکربازیا باغ کتاب
ezgif-1-eca2962dc6

فکربازیا یکی از بهترین شهر مشاغل تهران و یکی از بهترین جاهای دیدنی و تفریحی تهران برای کودکان است، شهربازی فکربازیا شباهت زیادی به کاربازیا برج میلاد دارد، این مجموعه که مناسب سنین ۵ تا ۱۳ سال بوده داخل ساختمان باغ کتاب قرار دارد و همه روزه از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰.۳۰ دایر می‌شود، قیمت بلیط شهر مشاغل فکربازیا در سال جاری به ازای هر کودک ۵ تا ۱۴ سال ۶۰ هزار بوده که می‌توانید از طریق سایت شهربازی فکربازیا باغ کتاب که در بخش جزئیات مطلب درج شده می‌توانید به صورت آنلاین خریداری نمایئد.

فکربازیا کجاست؟

فکربازیا یکی از جاهای دیدنی و تفریحات باغ کتاب و یکی از جاهای دیدنی اطراف میدان ونک در شرق پل طبیعت، پارک طالقانی و نزدیک باغ غذا تهران، باغ علم نوجوان و باغ علم کودک قرار دارد، با خودروی سواری می‌توانید نقشه شهر مشاغل فکربازیا در ابتدای مطلب را لمس کنید تا این مجموعه هیجانی را از طریق گوگل مپ براحتی مسیریابی کنید.

  • آدرس فکربازیا تهران: منطقه ۳، بزرگراه همت شرق به غرب، بعد از خروجی حقانی، ورودی باغ کتاب
  • شماره تلفن شهر مشاغل فکربازیا باغ کتاب: ۰۲۱۸۸۶۵۷۲۴۳

نزدیک‌ترین مترو به فکربازیا

بهترین روش مراجعه به شهربازی فکربازیا باغ کتاب استفاده از مترو تهران در خط ۱ و پیاده شدن در ایستگاه مترو شهید حقانی است، این ایستگاه در نزدیکی باغ‌موزه دفاع مقدس و جمعه بازار پروانه و فاصله ۹۰۰ متری فکربازیا واقع شده می‌باشد. نزدیک‌ترین ایستگاه‌های اتوبوس به فکربازیا هم پایانه شهید حقانی در شمال غرب باغ کتاب و ایستگاه بی آر تی همت شرق به غرب در جنوب غرب و نزدیک زیپ لاین کماندو است.

بلیط شهربازی فکربازیا چقدر است؟

هزینه ورودی و قیمت بلیط شهر مشاغل فکربازیا باغ کتاب در حال حاضر به ازای هر کودک ۶۰ هزار تومان بوده که چنانچه قصد بازدید گروهی در قالب تورهای تفریحی مدارس دارید، باید قبل از مراجعه با شماره تلفن شهر مشاغل فکربازیا جهت انجام امور هماهنگی تماس بگیرید، همچنین برای خرید اینترنتی بلیط فکربازیا هم می‌توانید از سایت‌های اینترنتی تخفیف دارد استفاده کنید.

فکربازیا

سرزمین فکر‌بازیا مجموعه‌ای تفریحی و آموزشی برای کودکان ۳ تا ۱۴ سال است که با تکیه بر نظریه هوش هشت‌گانه گاردنر روان‌شناس شناخته شده طراحی شده است. گاردنر هشت هوش مختلف را معرفی کرده و معتقد است هرکدام از این هوش‌ها می‌تواند نشان‌دهنده وجود توانایی متفاوتی درون هر فرد و هدایت‌کننده افراد به سمت مشاغل مختلف باشد. با تکیه بر همین نظریه، فکر‌بازیا تنها جایی برای بازی نیست. در فکر‌بازیا مسئله آموزش از طریق بازی، پررنگ‌تر و باارزش‌تر از هر چیز دیگری است.

شناخت توانیی کودکان در فکر‌بازیا

این مجموعه تلاش ویژه‌ای بر انجام خدمات مشاوره‌ای و استعداد‌یابی دارد. با ورود به مجموعه فکر‌بازیا اولین اتاقی که می‌بینید «من و ببین» نام دارد. این اتاق جایی است که مشاوران مجموعه فکر‌بازیا حضور دارند. تیم مشاوره فکر‌بازیا فعالیت کودکان را در بدو ورود تجزیه و تحلیل می‌کنند. سپس کودک و خانواده او را به سمت بازی‌هایی که کودک در آن استعداد و مهارت بیشتری دارد هدایت می‌کند تا فرایند شناخت از کودک در حین بازی کامل‌تر شود.

قسمت‌های تفریحی شهربازی فکر‌بازیا 

فکربازیا از پنج بخش کلی تشکیل شده است: «طبیعت‌بازیا»، «راز‌بازیا»، «تلاش‌بازیا»، «ساخت‌بازیا»، «صدا‌بازیا». هر‌کدام از این قسمت‌ها سرگرمی و ماجرای منحصر‌به‌فرد خود را دارد که در مجموع شامل ۲۶ اتاق یا بازی می‌شود. هر‌ قسمت‌ با تکیه بر «هوش‌»های مختلفی طراحی و ساخته شده‌ است. هر‌کدام از بازی‌ها توانایی و استعداد متفاوتی را شناسایی می‌کنند و مورد سنجش قرار می‌دهند.

۱- طبیعت‌بازیا

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های مجموعه فکر‌بازیا است. این مجموعه که با هدف افزایش حس کاوش، کنجکاوی و مسئولیت پذیری در بچه‌ها طراحی شده است به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا نسبت به محیط پیرامون خود آگاه شده، خوب ببیند، بشنود و برای محیط زیست ارزش قائل شده و نسبت به آن احساس مسئولیت کند. طبیعت‌بازیا دارای پنج بازی مختلف است که تلاش می‌کند تا هوش طبیعت‌گرای کودکان و نوجوانان را تقویت کند. مزرعه چهار‌فصل، مزرعه من، رنگ بازیا جورچین حیوانات، شن بازی و گذر بدن از بازی‌های قسمت طبیعت‌بازیا هستند.

۲- راز‌بازیا

سرزمین فکر‌بازیا در قسمت «رازبازیا» فضایی برای ماجرا‌جویی فراهم کرده است تا در کنار آموزش، حس خلاقیت را در کودکان و نوجوانان را تقویت کند. «راز‌بازیا» بازی‌هایی معما‌گونه و مبهم با محوریت توانمند کردن کودکان و نوجوانان در زمینه هوش منطق و ریاضی، هوش درون فردی و هوش میان فردی دارد. «راز‌بازیا» دو بازی دارد: «نوش‌داروی سحرآمیز» و «گذر بدن».

۳- تلاش‌بازیا

قسمت «تلاش‌بازیا» در مجموعه فکر‌بازیا بر هوش بدنی، جنبشی و میان فردی در کودکان متمرکز است. تلاش‌بازیا از پنج قسمت جیم بازیا، باغ بازیا، صخره‌ نوردی، لیزر ماز و مسابقه ماشین تشکیل شده است که هر بخش به صورت متفاوتی تلاش می‌کند تا توانایی جنبشی و بدنی کودکان و نوجوانان را به چالش بکشد.

۴- ساخت‌بازیا

شاید به گوشتان خورده باشد که افرادی که درک فضایی خوبی دارند یا اینکه هوش ریاضی و محاسباتی بالایی دارند، می‌توانند معمار، مهندس یا حتی هنرمند خوبی شوند. در نظریه گاردنر به این دو، هوش ریاضی – منطقی و هوش تجسمی – فضایی می‌گویند. «ساخت‌بازیا» با طراحی چهار بازی مهندس ساختمان، خوشمغزه بازیا، مهندس برق، آشپزی خلاق بر همین مسئله متمرکز شده است.

۵- صدا‌بازیا

قسمت «صدا‌بازیا» تلاش کرده است تا بازی‌هایی مبتنی بر هوش موسیقایی و هوش زبانی دارد. تقویت هوش زبانی می‌تواند مسائل مربوط به خجالتی بودن افراد را برطرف کرده و به تقویت توانایی سخنوری، خوب نوشتن و خوب خواندن کمک کند. صدا‌بازیا شش بازی گزارشگری، استودیو رادیویی، استودیو تلویزیونی، نمایش، نور و صدا و پیانو دارد و هرکدام از این بازی‌ها بر ابعاد مختلفی از هوش موسیقایی و هوش زبانی تأکید می‌کند.

یک گزارش کامل

پس‌ازاینکه کودک وارد هر یک از اتاق‌ها (بر اساس تشخیص روان‌شناس یا بر اساس خواست خود) شد، روان‌شناس مجموعه فکر‌بازیا می‌تواند به کمک دوربین‌هایی که در هر اتاق وجود دارد تمام فرایند بازی، واکنش، ارتباط و فعالیت کودک را مشاهده و یادداشت کرده تا در ارزیابی نهایی خود از آن استفاده کند.

روان‌شناس مجموعه فکر‌بازیا از مجموع صحبت‌ها و بررسی اولیه خود، گزارش و مشاهدات کارشناس هر بازی و مشاهدات خود در حین بازی بچه‌ها گزارشی از عملکرد، استعداد و توانایی‌های هر کودک ارائه می‌کند. این‌که بدانند کودک آن‌ها در چه زمینه‌ای استعداد بیشتری از خود نشان داده یا کدام‌یک از ابعاد هوش او قوی‌تر از بخش‌های دیگر عمل چیزی است که در گزارش نهایی روان‌شناس مجموعه فکر‌بازیا می‌توان به آن رسید.

نظرات سرزمین فکربازیا

مرکز تفریح کودکان فکربازیا یا شهر مشاغل باغ کتاب یکی از بهترین مکان‌های تفریحی و علمی برای خردسالان بوده که در کنار انجام بازی‌های تفریحی کمی در شناخت خود، علایق خود در زمینه انتخاب شغل در بزرگسالی و پیدا کردن استعداد فرزندانتان ایده آل خواهد بود، در پایان می‌توانید امتیاز و نظرات خود را درباره شهر مشاغل فکربازیا در باغ کتاب کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=86953
banner1

ترلان کمیلی

بسیار سفر باید کرد تا پخته شود خامی

مطالب مرتبط
آبشار چال مگس
آیدا قوام
3 دیدگاه
آبشار هنزک لواسان
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
باغ موزه مینیاتور تهران
ترلان کمیلی
3 دیدگاه
مجموعه تفریحی ورزشی هودین و هورام تهران
الهه شاکردوست
11 دیدگاه
راندولا پارک شکلاتی مشهد
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
پارک آبی سوپارک
الناز ایل بیگی
6 دیدگاه

3 پاسخ

  1. در طبقه دوم ساختمان باغ کتاب تهران مجموعه ی فکر بازیا قرار دارد که از قسمت‌های متنوع و جذابی جهت گذراندن اوقات فراغت کودکان تشکیل ش.ده است.و ایجاد تجربه های جدید و ناب برای آنان را فراهم می آورد

  2. اینجا در اصل محل بازی نیست و محل استعداد یابی هستش و شاید برای بچه های شما جذاب نباشه ولی بسیار کاربردی هست که استعداد بچه ها رو پیدا کنید . بسیار توصیه میکنم حتی اگر بزرگسال هستید یک سر به اینجا بزنید و برایتان جالب خواهد بود که هر شغلی نیاز به چه نوع هوش ای دارد و در اینجا تمام شغل ها ارائه میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
مدت بازدید : 2 ساعت
ساعت دسترسی : 09:00 تا 21:00
هزینه ورودی : 60.000 تومان
ثبت شده در : از بهترین شهر مشاغل تهران
قدمت این مکان : 1400 خورشیدی
نوع کاربری : شهر مشاغل، سرزمین بازی کودکان ویژه سنین 5 تا 14 سال
توضیحات بیشتر
موارد تفریحی : شهربازی
امکانات رفاهی : اطلاعات، سرویس بهداشتی، خودپرداز، پارکینگ، کافه، رستوران، راهنما، آنتن دهی موبایل، دسترسی به اینترنت، فضای سبز، لابی، گالری
ملزومات سفر : موبایل، کارت بانکی
اطلاعات تماس
آدرس : استان تهران، تهران، منطقه3، بزرگراه همت شرق به غرب، بعد از بزرگراه حقانی، خروجی باغ کتاب، باغ کتاب، طبقه اول، بلوک A
شماره تماس : 02188657243
وب سایت : https://bagheketab.com/places/ID/281/%D9%81%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D8%A7