نام شهر یا مکان
Generic filters
جاذبه های گردشگری اصفهانجاذبه های مذهبی

جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان شامل امامزاده های اصفهان، مساجد اصفهان، آرامگاه و مقبره های اصفهان می شوند، برخی از گردشگران تمایل دارند در حین گردشگری زیارت هم بکنند، اماکن زیارتی مشهور ایران در شهرهای قم، مشهد و شیراز قرار دارند و در این بین جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان کمتر دیده شده است، از همین ررو در ادامه بخش ایرانگردی با لیست این نوع جاذبه در اصفهان آشنا خواهید شد، با من در این تودی همراه باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

امامزاده درب امام

امامزاده درب امام

یکی از مهم ترین جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان ، آستان مقدس امامزاده درب امام اصفهان می باشد که خود شامل دو مقبره یکی زین العابدین از نوادگان امام صادق (ع) و دیگری ابراهیم بطحا از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) می شوند، این مکان زیارتی شامل سه صحن دلنشین با یک کتیبه کاشی کاری شده می باشد که در دوره پهلوی اول با شماره 217 به فهرست میراث ملی ایران افزوده گردید.

  • آدرس : اصفهان، خیابان عبدالرزاق، بازارچه حاج محمد جعفر

امامزادگان جعفر و مرتضی (ع)

امامزادگان جعفر و مرتضی (ع)

دو تن از نوه های امام حسن مجتبی (ع) با نام جعفر و مرتضی (ع) در این بقعه مدفون هستند، قدمت این مکان زیارتی به قرن هفتم قمری بر می گردد و در سازه های بسیار ساده و آرامش بخش قابل بازدید هستند.

  • آدرس : خیابان هاتف

امامزاده احمد (ع)

امامزاده احمد (ع)

آستان مقدس امامزاده احمد (ع) از فرزندان ارشد حضرت محمد باقر (ع) می باشد که در محلی با معماری دوره صفویه به چشم می خورد، در همین مکان یکی از جاهای دیدنی اصفهان یعنی مقبره همدم السلطنه دختر بزرگ امیر کبیر و همسر ظل السطان در یکی از اتاق های امامزاده قرار دارد، این جاذبه مذهبی در سال 1314 با شماره 234 در آثار ملی ایران هم به ثبت رسید.

نوشته های مشابه
  • آدرس : بازارچه حسن آباد، حوالی مدرسه عربان و مسجد ساروتقی

امامزاده شاه زید (ع)

امامزاده شاه زید (ع)

آستان مقدس امامزاده شاه زید(ع) که از فرزندان امام زین العابدین (ع) که به گفته محققین ایشان در زمان خلافت شاه سلیمان صفوی به قتل رسیدند، برخی از دیوارهای این مقبره شامل تصاویری حکاکی شده از وقایع مهم تاریخی آن سالها می باشد.

  • آدرس : خیابان بزرگمهر، خیابان هشت بهشت شرقی

امامزاده محسن (ع)

امامزاده محسن (ع)

آستان مقدس امامزاده محسن (ع) از زیباترین جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان لقب دارد که به گفته تاریخ نویسان ایشان از فرزندان امام موسی کاظم (ع) هستند، پادشاهان مختلفی در زمان صفویان و قاجارها این مکان مذهبی را مورد بازسازی قرار دادند تا امروزه همچنان پا برجا باشد، رواق های چشم نواز، آیات قرآنی مینیاتوری، خطاطی و کاشی کاری های هفت رنگ از ویژگی های معماری این سازه محسوب می شود.

  • آدرس : خیابان وحید، اوایل خیابان رودکی

امامزاده شاه کرم (ع)

امامزاده شاه کرم (ع)

آستان مقدس امامزاده شاه کرم (ع) دارای چهار درب ورودی زیباست، در سالهای اخیر یک واحد با کاربری زائر سرا در این محل تعبیه شد تا در کنار 4 سالن نمازخانه در سه طبقه زیبا میزبان زوارین و اهل دل باشد، ایشان از نوادگان امام رضا (ع) هستند که آرامگاهشان با کاشی کاری و تزئینات معماری ایرانی و اسلامی بسیار دلنشین است.

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران
  • آدرس : پانزده کیلومتری اصفهان، نزدیک به فرودگاه شهید بهشتی

امامزاده باقر (ع)

امامزاده باقر (ع)

از دیگر جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان آستان مقدس امامزاده باقر (ع) می باشد که قدمتش به دوران قاجاریه بر می گردد، صحن های زیبا و دلشنین، سالن اقامه نماز و یک کتابخانه از امکانات رفاهی این مجموعه مذهبی می باشد، ایشان از فرزندان امام محمد باقر (ع) هستند.

  • آدرس : خیابان چهارباغ خواجو، خیابان عافیت

امامزاده زینب (ع)

امامزاده زینب (ع)

برخی بومیان اصفهانی اینجا را زینبیه می نامند، آستان مقدس امامزاده زینب (ع) با یک گنبد و گلدسته زیبایی خاصی دارد، ایشان از دختران امام موسی بن جعفر (ع) هستند که بارگاهشان مزین بر معماری ایرانی با آئینه کاری و گچبری های دیدنی می باشد.

  • آدرس : خیابان زینبیه

امامزاده هارون ولایت (ع)

امامزاده هارون ولایت (ع)

اینکه آستان مقدس امامزاده هارون ولایت (ع) در سال 1313 شمسی با شماره 220 به آثار ملی اضافه شده نشان می دهد اهمیت اینجا در بین جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان از همه بیشتر است، ایشان از فرزندان امام حسن (ع) بودند که در سال 918 قمری وفات کردند، بارگاه ایشان شامل یک سردر بسیار بی نظیر، تعدادی کتیبه با خط ثلث و کاشی کاری در دو صحن اقامه نماز جماعت می شود.

  • آدرس : خیابان هارونیه

امامزاده اسماعیل (ع)

امامزاده اسماعیل (ع)

در فهرست میراث ملی ایران ، اثر شماره 112 ، آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) می باشد که در واقع از اولین امامزاده های ایران می باشد که در فهرست نامش ثبت گردید، ایشان از اولاد امام حسن مجتبی (ع) بودند که در زمان سلجوقیان وفات کردند، بنای اینجا که به اولین مسجد اصفهان شهرت دارد شامل دو مناره خشتی و یک گنبد کاشی کاری شده می باشد، همچنین آرامگاه شعیای نبی از پیامبران بنی اسرائیل در این محل قرار دارد.

  • آدرس : خیابان هاتف

جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان

سخن پایانی

وقتی بحث جاهای دیدنی و زیارتی اصفهان نام مسجد امام ، مسجد شیخ لطف الله ، آرامگاه علامه مجلسی، مقبره میر عماد، مقبره بابا رکن الدین و آرامگاه صائب تبریزی هم می تواند در این بخش گنجانده شود که ما در این تودی تک تک آنها را در بخش جاذبه های گردشگری اصفهان معرفی کرده ایم.

نظر شما درباره این اماکن مذهبی و تاریخی چیست ؟ کدام یک از آنها را بازدید کرده اید ؟

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا