کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / جاذبه های گردشگری مارسی ( تاپ ۱۰ )

جاذبه های گردشگری مارسی ( تاپ ۱۰ )

بهترین جاذبه های گردشگری مارسی

وقتی به فهرست جاذبه های گردشگری مارسی از زیباترین شهرهای ساحلی مدیترانه ای و بهترین شهرهای فرانسه در بین گردشگران می باشد که ایرانی ها بیشتر با تیم فوتبال بسیار محبوبش آن را می شناسند، بهترین زمان سفر به مارسی فصل بهار و تابستان است با توجه به تفریحات دریایی ایده آل نظیر کشتی های کروز، قایق های تفریحی، رییزورت های لوکس و آب و هوای مدیترانه ای که البته در سایر فصول هم گردشگران راهی منطقه می شوند، این مقاله توسط تیم این تودی از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه شده که لینک منبع خارجی در انتهای مطلب درج گردیده است، بدون اتلاف وقت با بهترین جاذبه های گردشگری مارسی آشنا شویم، همراه من باشید.

منطقه طبیعی کالانکه

منطقه طبیعی کالانکه مارسی

کالانکه و پارک ملی کالانکواز مجموعه ای از آبدره های مینیاتوری در لیست جاذبه های گردشگری مارسی و نزدیک کاسیس است. راه آب های باریک این آبدره ها با دیوارهای شیبدار از جنس سنگ آهک یا دولومیت احاطه شده و بسیار زیبا و شگفت انگیز می باشند. کوهنوردی روی صخره های مشرف به دریای مدیترانه و آبدره های آن می تواند یک روز کامل از شما بگیرد، البته گذر از میان آبدره ها با کشتی تنها چند ساعت زمان می برد. سامنا در جنوب مارسی یکی از کالانکه های بسیار دیدنی بوده و با ساحل صخره ای خود مکانی محبوب برای غواصان به شمار می رود.

کلیسای نتردام گارده

کلیسای نتردام گارده مارسی

از قرن پانزدهم سکوی دیده بانی بر روی تپه ی Garde قرار داشت که همان بعدها به عنوان فونداسیون کلیسای Notre Dame de la Garde مورد استفاده قرار گرفت. امروز مجسمه ی بزرگی از مریم مقدس بر فراز برج ناقوس جا گرفته و دریانوردان، ماهیگیران و این شهر بندری را زیر نظر دارد و یکی از نشانه های شاخص مارسی محسوب می شود. در داخل کلیسا محرابی قرار دارد که به مریم مقدس اختصاص یافته و ۵ ام آگوست هر سال جشنی برای او برگزار می شود. این کلیسا مکانی محبوب برای زیارت کنندگان است.

جزیره تاریخی شاتو دیف

جزیره تاریخی شاتو دیف در مارسی

شاتو دیف در حقیقت جزیره ای می باشد که روی آن قلعه و سازه های نظامی قرار گرفته و در دریای مدیترانه و حدود دو مایلی بندر قدیمی مارسی واقع شده است. استحکامات واقع شده روی این جزیره تقریبا بیشتر بخش های آن را احاطه کرده اند. این قلعه در سال ۱۵۲۴ ساخته شده تا از مارسی در برابر مهاجمان دریایی دفاع کند. این قلعه بعدها به عنوان محبس زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار گرفت. این قلعه به طور خاص به عنوان مکان شکل گیری رمان قرن نوزدهمی کنت مونت کریستو اثر الکساندر دوما معروف است. مسافران می توانند از مارسی با استفاده از قایق به این قلعه دسترسی پیدا کنند.

بندر تاریخی مارسی

بندر تاریخی مارسی

از دیگر جاذبه های گردشگری مارسی می توان به بندر قدیمی مارسی اشاره کرد، Vieux Port مکانی است که از زمانی که یونانی های باستان ۲۴۰۰ سال پیش این شهر را بنیان نهادند مورد استفاده بوده است. این بندر آنقدر بزرگ و مهم بوده که در آن واحد ۱۸ هزار کشتی در کناره آن پهلو می گرفتند. اینجا مکان مناسبی برای استراحت و تمدد اعصاب است. صومعه ی ویکتور، یکی از قدیمی ترین کلیساهای مسیحیت فرانسه و فانوس دریایی سنت ماری نیز در همین مکان واقع شده اند.

قلعه سن ژآن

قلعه سن ژآن از جاذبه های گردشگری مارسی

قلعه ی سن ژان، سازه هایی بزرگ در لب آب است که به عنوان ورودی بندر قدیمی کاربرد داشته است. پادشاه لوئی ۱۴ علاوه بر دستور ساخت این قلعه، فرمان ساخت قلعه ی سن نیکلاس در آن طرف بندر را نیز صادر کرد. این قلعه در زمان انقلاب فرانسه برای نگهداری از زندانیان سیاسی مورد استفاده قرار می گرفت، بعدها نیز از آن به عنوان نقطه ی شروع عملیات نیروهای خارجی هنگ فرانسه استفاده شد. در زمان جنگ جهانی دوم بخش های زیادی از قلعه توسط نیروهای آلمانی اشغال شده و زمانی که یک انبار مهمات در آن منفجر شد بخش های زیادی از آن ویران گشت. ۳۰ سال بعد قلعه بازسازی شده و امروز بخشی از MuCEM است.

خیابان تاریخی لاپانیر

خیابان تاریخی لاپانیر مارسی

له پانیر این مکان محله ی قدیمی مارسی است و زمانی که سال ۶۰۰ قبل از میلاد توسط یونانی ها پایه گذاری شد ماسالا نام داشت. اشغالگران نازی بالغ بر ۱۵۰۰ خانه را در طول جنگ جهانی دوم بمباران کرده و بدین ترتیب بیشتر بخش های این محله در این زمان تخریب شد. این محله امروز در حال بازسازی است اما با این وجود طراوت آن به خودی خود پابرجاست. بهترین راه برای کاوش در شهر قدیمی پای پیاده است بنابراین بازدیدکنندگان باید از پوشیدن کفش های راحت اطمینان حاصل کنند. پلاک هایی که در زمین نصب شده اند نقش راهنما را برای گردشگران بازی می کنند و بدین ترتیب بدون راهنما نیز می توان به گشت و گذار در شهر پرداخت. علاوه بر اینها مارسی مکان مناسبی برای خرید صنایع دستی و گشت و گذار در گالری های هنری می باشد.

کلیسای دلا ماجور

کلیسای دلا ماجور مارسی

از مهم ترین جاذبه های گردشگری مارسی کلیسای کاتولیک دلا ماجور با سقف های بلند و موزاییک های شگفت انگیز است. بازدید از این کلیسا امکان تماشای مناظر بندر را فراهم می آورد. کلیساهای جامع از قرن ۵ در مارسی ساخته شدند. آخرین کلیسای جامع به سبک بیزانس- رومانسک بنا گشته و ساخت آن به قرن نوزدهم باز می گردد. این بنای یادبود ملی قدیمی ترین کلیسای شهر است هرچند مشهورترین آن نمی باشد. عنوان معروف ترین بنای قدیمی این شهر به Notre Dame de la Garde اختصاص دارد.

موزه مارسی

موزه مارسی

موزه تمدن های اروپایی و مدیترانه ای MuCEM که با عنوان موزه ی تمدن اروپا نیز شناخته می شود، به تاریخ و فرهنگ اروپا و دریای مدیترانه از بیروت تا جبل الطارق اختصاص یافته است. در حقیقت، این موزه در کنار قلعه ی سن ژان قرار گرفته و در سال ۲۰۱۳ زمانی که مارسی به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نامگذاری شد، افتتاح گشت. ساختمان فوق مدرن این موزه، تصویری از مارسی مدرن است.

کاخ لانگ چمپ

کاخ لانگ چمپ از جاهای دیدنی مارسی

کاخ یادبود Longchamp به این دلیل ساخته شد تا تجلیلی بر ساخت کانال مارسی باشد، کانالی که آب را از رودخانه ی دورانس به مارسی می آورد. ساخت این ساختمان ظریف و زیبا که در سال ۱۸۶۹ افتتاح شد، ۳۰ سال به طول انجامید. این ساختمان هنگامی که شب ها چراغانی می شود، منظره ای شگفت انگیز را پیش چشمان شما قرار می دهد. امروز، در این کاخ موزه تاریخ طبیعی و هنرهای زیبا قرار گرفته است. بخشی از مجموعه شامل پارک Longchamp می شود که یکی از شاخص ترین پارک های فرانسه می باشد. زمانی در این پارک یک باغ وحش نیز قرار داشت. همینک در این پارک مجسمه هایی زیبا و یک پارک فرانسوی کلاسیک قرار دارند، همچنین غاری دست ساز در این محوطه قرار گرفته که آب از میان آن می گذرد.

موزه باستان شناسی و هنرهای آفریقا

موزه باستان شناسی و هنرهای آفریقا مارسی

این بنا که زمانی یک نوانخانه برای گدایان بوده، امروز یک موزه و مرکز فرهنگی است. بعدها این مکان پادگان هنگ خارجی فرانسه شد. در طول قرن ها این ساختمان مورد بی توجهی واقع شد تا اینکه در دهه ی ۷۰ مورد بازسازی قرار گرفت. امروز این مکان دو موزه ی مهم را در خود جای داده، یکی از آنها موزه ی باستان شناسی و دیگری موزه ی هنرهای آفریقا، اقیانوسیه و آمریندیا می باشد که در آن جمجمه های انسانی از جنوب آمریکا و نقاب هایی از آفریقا به معرض نمایش در آمده اند. داخل حیاط مرکزی مجموعه یک کلیسای کوچک به سبک باروک قرار گرفته که گفته می شود اصلی ترین پروژه ی پیر پوگت بوده است.

سخن پایانی

پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین جاذبه های گردشگری لیون را هم در ادامه فهرست جاذبه های گردشگری مارسی مطالعه کنید تا درک بیشتری از شهرهای توریستی فرانسه بدست آورید، در ادامه می توانید هر گونه سوال و نظر خود را کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=59719

الهه شاکردوست

با هشت سال سابقه کار در آژانس های هواپیمایی متعدد تهران بیکار شدم ، از اونجایی که گردشگری از علایقم بود نا امید نشدم و با گروه این تودی آشنا شدم ، پیشنهاد می کنم چالش های زندگیتون رو با سفر کاهش بدید.

مطالب مرتبط
نقشه پاریس
سردبیر ارشد
0 دیدگاه
میدان کنکورد پاریس
الهه شاکردوست
0 دیدگاه
موزه باستان شناسی و هنرهای آفریقا مارسی
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
کاخ لانگ چمپ از جاهای دیدنی مارسی
مهسا مطهری
0 دیدگاه
موزه مارسی
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
تئاتر رومی فور ویر از جاذبه های گردشگری لیون
کوروش ابریشمی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس