نام شهر یا مکان
Generic filters
لیون

بهترین جاذبه های گردشگری لیون فرانسه

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

بهترین جاذبه های گردشگری لیون فرانسه در واقع بیشتر شامل اماکن تاریخی می شود، هر ساله در لیست بهترین شهرهای فرانسه نام لیون به چشم می خورد، بومیان اینجا را پایتخت تمدن فرانسه خطاب می کنند که در همسایگی مرز دو کشور ایتالیا و سوئیس هم قرار گرفته است، شب گردی در لیون با توجه به نورپردازی حیرت انگیز لذت خاصی دارد که برخی گردشگران اینجا را پایتخت نور قاره سبز می گویند، منطقه ای که در دوره های تاریخی مختلف از جمله عهد عتیق ، جنگ های صلیبی و رنسانس از مراکز مهم قاره بود امروزه با لقب مرکز غذاهای خوشمزه قاره اروپا هم هزاران گردشگر را به خود جذب می کند، این مقاله ترجمه شده از سایت تورپیا می باشد که لینک آن در انتهای مطلب درج شده است.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

ترابول های تاریخی لیون

ترابول های تاریخی لیون

ترابول های تاریخی یکی از شاخصه های اصلی لیون به شمار می روند. ترابول ها گذرگاه های پوشیده ای هستند که برای حفاظت از پارچه های ظریف ابریشمی در برابر آب و هوای نامساعد و به هنگام جابجایی طراحی شده اند. منطقه ی لیون قدیمی دارای یکی از بلندترین ترابول های شهر است که از خیابان سن ژان تا خیابان بوف کشیده شده است. این کریدورها در زمان جنگ جهانی دوم نیز بسیار کارآمد بوده و فرار محلی ها از دست ماموران گشتاپو را تسریع می کردند. امروز بیشتر این ترابول را می توان در املاک خصوصی یافت که به عنوان ورودی آپارتمان ها مورد استفاده هستند. هرچند، بازدیدکنندگان می توانند با فشار دکمه ی خدماتی در کنار هر در و در طول ساعات روز به بسیاری از این ترابول ها دسترسی داشته باشند.

کلیسای نوتردام لیون

کلیسای نوتردام لیون

کلیسای نوتردام Fourviere در اواخر قرن نوزدهم توسط معماری به نام پیر بوسان و مسلط به تپه ای بنا شده است. معماری این کلیسا در نوع خود بسیار خاص است چرا که دارای دو سبک مختلف بیزانس و رومانسک می باشد. علاوه بر چهار برجی که در گوشه های ساختمان قرار دارند، کلیسا دارای یک برج ناقوس با مجسمه ی طلایی مریم مقدس نیز می باشد. لازم به ذکر است که محراب کلیسا با موزاییک و شیشه های رنگی تزئین شده است. بازدید کنندگان می تواند از ایستگاه مترو در لیون قدیمی سوار قطار برقی شده یا شیب تند به سمت بالای تپه را پای پیاده بپیمایند.

نوشته های مشابه

پارک دلا ته ته

پارک دلا ته ته از جاذبه های گردشگری لیون

پارک دلا ته ته بزرگترین جاذبه های دیدنی لیون بوده و مقصدی محبوب برای خانواده ها، کودکان و دوچرخه سواران محسوب می شود. بسیاری از جاذبه های پارک برای کودکان طراحی شده اند که از میان آنها می توان به چرخ و فلک، باغ وحشی کوچک، قطاری مینیاتوری و یک تئاتر عروسکی اشاره نمود. همچنین تنوعی از امکانات ورزشی در این پارک فراهم است. دریاچه ی موجود در این پارک امکان قایق سواری و پیک نیک ساحلی را فراهم می آورد. مسلما برجسته ترین ویژگی پارک برای گردشگران باغ گیاهشناسی آن می باشد. این باغ دارای گلخانه هایی قرن نوزدهمی است که با گستره ای از گیاهان استوایی شامل کاملیا، گیاهان گوشتخوار و نیلوفرهای آبی آمازون پر شده اند.

میدان تر آوکس

میدان تر آوکس از جاهای دیدنی لیون

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

میدان تر آوکس (منسوب به قرن سیزدهم) در منطقه ی Presqu’île واقع شده و نقشی مهم در تاریخ لیون بازی کرده است. در اصل این میدان به عنوان بخشی از استحکامات محصور ساخته شده و در قرن هفدهم میلادی به میدان شهر تغییر کاربری داده است. در این میدان و در طول انقلاب فرانسه اعدام های زیادی با گیوتین صورت انجام شده است. امروز میدان مرکزی با تالار شهر لیون از سمت شرق و موزه ی هنرهای زیبا در جنوب احاطه گشته، در جبهه ی شمالی میدان نیز فواره ای توسط فردریک آگوست بارتولدی (خالق مجسمه ی آزادی) طراحی شده است.

منطقه سن ژان

منطقه سن ژان از جاذبه های گردشگری لیون

خیابان سن ژان که زمانی مرکز صنعت ابریشم شهر بوده، شاهراه اصلی منطقه ی قدیمی لیون به شمار می رود. بازدیدکنندگان می توانند برخی از ظریف ترین و زیباترین نمونه های معماری و حیاط داخلی به سبک رنسانس را در این خیابان بیابند. بسیاری از خانه ها و کاخ های ساخته شده برای تجار ابریشم و اشراف لیون در حال حاضر به رستوران هایی تعلق دارند که در قرن نوزدهم شکوفا شدند. اینجا یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید در آن غذای محلی را مزه کنید.

دیوار کانوت

دیوار کانوت از دیدنی های لیون

این دیوار در بلوار کانوت در محله ی Croix Rousse واقع شده و نقاشی های گسترده ی آن نشان دهنده ی میراث فرهنگی این محله می باشد که زمانی مکان زندگی ابریشم بافان بوده است. این نقاشی ها به سبک خطای دید طراحی شده و با محیط اطراف خود به خوبی ترکیب شده اند؛ این موضوع باعث می شود که بیننده برای درک تفاوت بین هنر و واقعیت وارد چالش شود. این نقاشی اولین بار در سال 1987 کشیده شده، اما بزرگترین نقاشی دیواری اروپا بارها مورد بازبینی قرار گرفته تا بتواند تغییرات ایجاد شده در ساختمان های اطراف را در خود نمایش دهد و بدین ترتیب این دیوار به یکی از جاذبه های گردشگری شهر لیون تبدیل شده است.

موزه هنرهای زیبا لیون

موزه هنرهای زیبا لیون

موزه ی هنرهای زیبای لیون که زمانی صومعه ی سن پیر بوده، از سنگ های جمع آوری شده از دیوارهای فروریخته ی واقع در Place des Terreaux ساخته شده است. زمانی که در طول انقلاب فرانسه راهبه ها از شهر اخراج شدند، شورای شهر این ساختمان را به عنوان مکانی برای حفاظت از میراث فرهنگی تعریف کرد. این موزه به طور رسمی در سال 1803 بازگشایی شده و در دهه ی آخر قرن بیستم به طور کامل بازسازی شد. امروز این موزه از نظر حجم و تنوع آثار به نمایش درآمده رقیب موزه ی لوور محسوب می شود. مجموعه ی این موزه از عتیقه های مصر باستان تا نقاشی های قرن بیستمی متعلق به هنرمندانی مانند ماتیس، پیکاسو، براک و میرو را شامل می شود.

تئاتر رومی فور ویر

تئاتر رومی فور ویر از جاذبه های گردشگری لیون

تئاتر رومی فور ویر، قدیمی ترین جاذبه های گردشگری لیون بوده و به فرمان آگوستوس از سال 17 تا 15 قبل از میلاد ساخته شده و در زمان سلطنت هادریان گسترش یافته است. این تئاتر نزدیک تپه Fourvière ساخته شده که در زمان رومن ها درست در مرکز شهر قرار داشته است. این تئاتر دارای جایگاه نشستن شیبدار، کف پوشی تزئین شده و فونداسیون های یکی سن بزرگ است. در نزدیک این تئاتر بازمانده های ادئون Odeon – یک تئاتر کوچک تر- قرار دارد که برای نمایش های موزیکال و مسابقات شعر مورد استفاده بوده است.

کلیسای جامع سنت ژان باتیست

کلیسای جامع سنت ژان باتیست لیون

کلیسای جامع سنت ژان باتیست لیون از مهم ترین اماکن مذهبی فرانسه در لیون است. این کلیسا در پروسه ای 300 ساله ساخته شده و هر دوره از ساخت کلیسا در سازه ی آن نمود پیدا کرده است. قدمت شیشه های رنگی پنجره ها و صلیب های اطراف محراب به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد. ساعت نجومی منسوب به قرن چهاردهم نیز یک پیشرفت بزرگ از نظر تکنولوژی برای زمان خود محسوب می شده است. ارگ چشمگیر کلیسا در قرن نوزدهم بازسازی شده و با سه کیبرد به روز شد. باغ باستان شناسی کنار کلیسا بازمانده های ساختمان قرن چهارم را در خود جای داده و از این نظر ارزش بازدید دارد.

میدان بله کور

میدان بله کور از جاذبه های گردشگری لیون

از بهترین جاذبه های گردشگری لیون میدان بله کور است که در بین رودخانه های Saône و Rhône واقع شده است. ابعاد بزرگ این میدان آن را به مکانی مناسب برای برگزاری جشنواره های محلی، کنسرت های فضای باز و رویدادهای ویژه تبدیل کرده است. لازم به ذکر است که اخیرا یک چرخ و فلک به محوطه ی این میدان اضافه شده که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. در این میدان تعدادی مجسمه ی قابل توجه نیز وجود دارد که از آن جمله می توان به تندیس پادشاه لوئی چهاردهم نشسته بر پشت اسب خود اشاره نمود. اما آنچه بیش از همه باعث شلوغی شدن این میدان می شود، نزدیکی میدان به منطقه ی خرید لوکس لیون می باشد. 4 مورد از خیابان های اصلی با مغازه ها و مراکز خرید خود از این مکان آغاز می شوند.

سخن پایانی 

حال که با لیست بهترین جاذبه های گردشگری لیون از مهم ترین شهرهای توریستی فرانسه آشنا شدید در قسمت زیر نظرات، سوالات و تجربیات لیون گردی خود را برای ما و سایر کاربران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

منبع
touropia
مطالب پیشنهادی از سراسر وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا