جاذبه های گردشگری سوئیس

بهترین جاذبه های گردشگری برن سوئیس ( تاپ 10 )

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

بهترین جاذبه های گردشگری برن همیشه جز بهترین جاهای دیدنی سوئیس قرار دارند، این شهر پر از جاذبه های تاریخی نظیر عمارت، کلیسا و کاخ در کنار تعدادی موزه می باشد، جاذبه های طبیعی سوئیس از دیرباز با قرار گیری در کنار رشته کوه آلپ مورد توجه مسافران خارجی بوده است، این مقاله ترجمه شده از سایت معتبر تورپیا به زبان فارسی می باشد که در آن 10 تا از بهترین بهترین جاذبه های گردشگری برن سوئیس را لیست کرده، همراه من در این تودی باشید.

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

1- منطقه تاریخی Altstadt

منطقه تاریخی Altstadt

منطقه تاریخی Altstadt یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری برن بشمار می رود، شهر قدیمی برن یکی از زیباترین ها در کل سوئیس است. کوچه های سنگفرش محاط بین ساختمان هایی با نمای سیمانی در طول پانصد سال تغییرات اندکی را به خود دیده و برخی از قدیمی ترین و شاخص ترین جاذبه های برن را در خود جای داده است. Altstadt از سه سمت با رودخانه ی آر احاطه شده و همین موضوع مرزی طبیعی برای این محدوده ی تاریخی ایجاد نموده؛ این محله ی قرون وسطایی فواره هایی منسوب به قرن شانزده و طاق هایی قرن پانزدهمی را در خود جای داده است. لازم به ذکر است که ترامواهایی از میان این محله می گذرند و چشم اندازهایی به رودخانه، فواره ها و مجسمه ها فراهم می کنند، اما پیشنهاد ما به شما این است که پیاده پتانسیل های این منطقه را کشف کرده و از زیبایی های آن لذت ببرید.

2- برج ساعت Zytglogge

برج ساعت Zytglogge

یکی از شاخص ترین نشانه های برن Zytglogge یا همان برج ساعتی در مرکز Altstadt برن است که منسوب به قرن سیزدهم می باشد. این ساعت اطلاعات خیلی بیشتری نسبت به ساعت های معمولی در اختیار شما قرار میدهد. چند دقیقه قبل از هر ساعت، دلقکی شروع به زدن درام کرده و موسیقی آغاز می شود. راس هر ساعت، کاراکترهایی که پادشاه و خرس هایش را نشان می دهد از ساعت بیرون پریده و مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار می دهند. این نمایش بسیار مورد توجه کودکان است، هرچند بزرگسالان نیز از نقش این ساعت در تاریخ برن آگاه هستند و از تماشای آن لذت می برند. اگر به صفحه ی ساعت با دقت نگاه کنید متوجه می شوید که این ساعت ماه و حتی نماد زودیاک فعلی را نیز نشان می دهد.

3- کلیسای جامع سوئیس

کلیسای جامع سوئیس

هرچند آغاز ساخت این کلیسا به قرن پانزدهم باز می گردد، اما کلیسای جامع سوئیس تازه در سال 1893 تکمیل شد. این بنا بلندترین کلیسای شهر و حتی کل سوئیس از مهم ترین اماکن مذهبی سوئیس است. این کلیسا با معماری گوتیک خود بر تمام شهر اشراف دارد. می توان اینگونه ادعا کرد که زیباترین ویژگی کلیسا مدخل آن است که صحنه ای از روز رستاخیز را به نمایش درآورده است. هرچند که بازدید نزدیک از کلیسا و محیط داخلی آن تجربه ای بسیار خاص و شگفت انگیز است، اما برخی از بهترین چشم انداز های بیرونی را می توان از روی پلی به نام Kirchenfeldbruecke شکار کرد.

4- باغ رز برن

باغ رز برن

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

اگر در جستجوی بهترین جاذبه های طبیعی برن هستید، پس حتما باید توقفی در باغ رز داشته باشید. این پارک شهری کوچک بالای یک تپه واقع شده و این بدان معناست که می توانید از آنجا دیدهای شگفت انگیزی به شهر داشته باشید. در این باغ بالغ بر 200 گونه رز و همین طور چند گونه ی گل دیگر وجود دارند. این پارک همچنین فضای بازی کوچکی برای کودکان و حتی یک رستوران زیبا دارد که می توانید در آن قهوه نوشیده یا ناهاری سبک میل کرده و از آنجا شلوغی شهر را نظاره گر باشید.

5- کاخ فدرال سوئیس

کاخ فدرال سوئیس

کاخ فدرال سوئیس یا همان Bundeshaus جایی است که در آن جلسات مجلس فدرال سوئیس و شورای فدرال تشکیل می شود. دو بال ساختمان به دو شاخه ی مختلف دولت تعلق داشته و همین مسائل باعث شده که این ساختمان به یکی از مهم ترین مکان های کشور تبدیل شود. ساختمان کاخ فدرال در قرن نوزدهم بنا شده و افتخار این را دارد که مقر یکی از اولین دموکراسی های مدرن جهان باشد. زمانی که جلسه ای در ساختمان در حال برگزاری نباشد می توان از ساختمان فدرال دیدن کرد. درست در مقابل این ساختمان به دنبال فواره ای باشید که در میدان Bundesplatz واقع شده و یکی از جاذبه های گردشگری محبوب برن است.

6- گودال خرس

گودال خرس از دیدنی های برن

طبق افسانه محلی، نام برن از کلمه ی Bear به معنای خرس گرفته شده و خرس ها نقشی مهم در تاریخ و فرهنگ این شهر بازی کرده اند. امروز گودال های خرس یا همان Bärengraben تنها جایی برای نمایش این حیوانات نیستند. در حقیقت زیستگاه خرس ها به شدت بزرگ شده و ممکن است آنها را در حال شنا و آب تنی در رودخانه ی آر مشاهده کنید. گودال های خرسی در قرن شانزدهم پایه گذاری شده و در طول این سالها بسیاری از افراد از انیشتین گرفته تا لنین از نزدیک این حیوانات را مورد بازدید قرار داده اند. امروز این گودال های خرسی بخشی از میراث تاریخی شهر برن هستند، البته این روزها خیلی بهتر از قرون گذشته با این حیوانات رفتار می شود.

7- موزه و خانه انیشتین

موزه و خانه انیشتین

خانه انیشتین و موزه انیشتین همیشه در بین پربازدیدترین جاهای دیدنی برن قرار دارد، انیشتین بین سال های 1903 و 1905 در شماره 49 Kramgasse (مرکز برن) به همراه همسر خود میلوا و پسر خود هانس زندگی می کرده است. انیشتین در طول اقامت خود در این خانه مقالات سالانه ی فیزیک را می نوشته که برای بنیان های فیزیک به آن صورت که ما امروزه آن را می شناسیم حیاتی بوده اند. شما می توانید از خانه ی او که با مبلمان سال های 1905 دکور شده دیدن کنید و تاریخ زندگی این فیزیکدان مشهور و ارتباط او را با برن و سوئیس در این مکان مرور نمایید.

8- تپه گورتن

تپه گورتن از جاذبه های گردشگری برن

مردمی که در برن زندگی می کنند تپه ی گورتن را به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری برن می شناسند. هرچند بسیاری از گردشگران به این موضوع واقف نبوده و بازدید از آن را در برنامه ی خود نمی گنجانند. گورتن تپه ای بزرگ درست خارج شهر است که چشم اندازی فوق العاده به شهر ارائه می دهد؛ بدین صورت از یک سمت می توانید زیبایی های شهر را تحسین کنید و از سمت دیگر رشته کوه های برن را ملاحظه کنید. در این منطقه حتما مسیرهای کوهنوردی را بررسی نموده و در منطقه چرخی بزنید تا اشتهای خوبی برای یک شام سوئیسی لذیذ پیدا کنید، از ایستگاه تراموا می توانید پیاده از منطقه بازدید کنید اما در عین حال امکان استفاده از گورتن بان نیز فراهم است. واگنی که طی سفری 5 دقیقه ای مناظری پانوراما را پیش چشمانتان قرار می دهد.

9-  موزه تاریخی برن

موزه تاریخی برن

یکی از بزرگترین موزه های سوئیس، موزه ی تاریخی برن است. نمایشگاه های موزه، تاریخ سوئیس را از دوران ماقبل تاریخ و ریشه های باستانی تا برخی از تاثیرگذارترین دستاوردهای مدرن دنبال می کنند. در این موزه نمایشگاه های متعددی وجود دارد اما مطمئن شوید که از پرده های منقوش بورگاندی و مجموعه های ظریف طلا و نقره منسوب به قرن شانزدهم تا هجدهم دیدن کنید. موزه ی تاریخی برن، موزه ی انیشتین را نیز در خود جا داده که بازدید از آن فرصتی مغتنم در اختیار شما قرار می دهد تا در مورد این دانشمند برجسته، زندگی و آنچه به دنیای علم اهدا کرده، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

10- گالری زنتروم

گالری زنتروم

ساختار مواج این ساختمان به خودی خود یک نشانه ی شاخص شهری محسوب می شود که همیشه در بین بهترین جاذبه های گردشگری برن قرار می گیرد، اما تاثیر موزه زنتروم تنها به بخش بیرونی آن محدود نیست و در درون خود نیز همچنان افراد را مجذوب خود می کند. زنتروم شگفت انگیزترین مجموعه از آثار هنری پاول کله را در خود گرد آورده است. آثار این هنرمند در سبک های اکپرسیونیسم، سوررئالیسم و کوبیسم نقاشی شده اند. در زنتروم می توانید از دو سالن نمایشگاهی بزرگ دیدن کنید و موفق به تماشای قطعاتی بینظیر همچون Park Near Lu شوید؛ اثری رنگارنگ که خطوط سیاه درختان آن در تضاد با برگ های رنگی اطرافش هستند.

سخن پایانی

حال که با لیست بهترین جاذبه های گردشگری برن سوئیس آشنا شدید در بخش زیر می توانید سوالات، نظرات و تجربیات سوئیس گردی خود را برای ما و سایر کاربران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

منبع
touropia
مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا