خانه / با جاهای دیدنی دانمارک آشنا شوید

با جاهای دیدنی دانمارک آشنا شوید

بهترین جاهای دیدنی دانمارک

جاهای دیدنی دانمارک در حوزه اسکاندیناوی که لقب کوچک ترین کشور را یدک می کشد از منظر تاریخی اهمیت بالایی دارد، دانمارک از نظر جاهای دیدنی تعدد بالایی دارد همچنین کپنهاگ پایتخت کشور نیز جاذبه های زیادی را دارا می باشد. از نظر تاریخی، دانمارک مرکز اصلی حکومت وایکینگ ها بوده است. حدود ۶ میلیون جمعیت داشته که بیشتر اماکن گردشگری کشور نیز بر پایه تاریخ چن صد ساله آن بنا شده است. در این مقاله شما را با جاهای دیدنی دانمارک آشنا می کنیم.

قلعه اگسکوف (Egeskov Slot)

قلعه اگسکوف (Egeskov Slot) دانمارک

در ۱۵ کیلومتری شهر اودنس یکی دیگر از جاهای دیدنی دانمارک با نام قلعه اگسکوف قرار دارد. این قلعه در واقع دژی بوده  که در قرن ۱۶ میلادی با زیربنایی از درختان بلوط ساخته شده است. یک قلعه بسیار شکیل که محافظت خوبی از آن صورت گرفته و گردشگران متعددی نیز برای دیدن آن به جزیره فین دانمارک پا می گذارند. نکته جالب توجه درباره معماری قلعه ساخت دو خانه متصل به هم برای اهداف دفاعی بوده است.

کاخ کریستینسبورگ (Christiansborg Palace)

کاخ کریستینسبورگ (Christiansborg Palace)

یکی از اصلی ترین مراکز حکومتی پادشاهی دانمارک، کاخ کریستینسبورگ یا کریستین برگ می باشد که اکنون از بهترین جاهای دیدنی دانمارک است. بخش هایی از این کاخ برای بازدید عموم بوده اما بخش های زیادی هم در اختیار خانواده سلطنتی دانمارک قرار دارد. این کاخ در جزیره اسلوتشولمن کپنهاگ واقع شده که در درون آن آثار قورن وسطایی زیادی به چشم می خورد.

کاخ آمالینبورگ (Amalienborg Palace)

کاخ آمالینبورگ (Amalienborg Palace)

کاخ های زیادی در کپنهاگ وجود دارد که یکی از آنها در منطقه فردریکستادن موجود است. کاخ آمالین برگ از قدیمی ترین جاهای دیدنی دانمارک در واقع خود از ۴ کاخ تکشیل یافته که امروزه در اختیار خانواده سلطنتی می باشد. به خصوص در زمستان یکی از اقامتگاه های اشراف زادگان و نزدیکان پادشاه کاخ آمالینبورگ است.

موزه ملی دانمارک (National Museum)

موزه ملی دانمارک (National Museum)

در لیست جاذبه های گردشگری کپنهاگ موزه ملی دانمارک رویت می شود، همانطور که گفتیم دانمارک کشوری با فرهنگ و تاریخ قرون وسطایی می باشد، در این موزه می توانید به تماشای این فرهنگ و آداب و سنن بپردازید. آثار تاریخی متعددی همچون مبلمان های زیرخاکی، بقایای باقیمانده از کلیساهای مشهور دانمارک و ظروف نقره ای و چینی دانمارکی را مشاهده کنید.

خانه لِگو (The LEGO House)

خانه لِگو (The LEGO House)

از مشهورترین جاهای دیدنی دانمارک، خانه لگو در شهر بیلوند را نام می توان نام برد. این مکان خاطرات زیادی را چه در ذهن کودکان و چه بزرگسالان یادآوری می کند. برای بازدید از خانه لگو نیاز به پرداخت هیچ پولی نیست! زمین های بازی متعدد همراه با درخت های ساخته شده از لگو سرگرمی های زیادی را برای توریستها و افراد محلی بوجود آورده است. البته یک بلیط مخصوص نیز برای انجام کارهای ادراکی و انتزاعی وجود دارد که در نوع خود جالب می باشد.

برج گرد (Rundetårn)

برج گرد (Rundetårn)

برجی ۳۵ متری که می توانید تمام شهر کپنهاگ را در آنجا زیر نظر داشته باشید! یک منظره فوق العاده از شهر در برج گرد کپنهاگ که نوعی رصد خانه قدیمی به شمار می رود. مکان مورد علاقه بازدیدکنندگان این برج، بام آن بوده که شما را به روی کفی شیشه ای می برند و از آنجا به صورت معلق منظره ۳۶۰ درجه شهر را به زیبایی تماشا می کنید.

قلعه کرانبورگ (Kronborg Slot)

قلعه کرانبورگ (Kronborg Slot)

قلعه کرانبورگ که از مشهورترین اماکن تاریخی دانمارک به شمار می رود،  در میراث جهانی یونسکو نیز ثبت گردید. در قرن ۱۶ بنا شده که معماری مخصوص آن در بین اهالی هنر بسیار جالب توجه می باشد . نکته هنری دیگر درباره قلعه کرانبورگ، اجرای تعداد زیادی از نمایشنامه هملت شکسپیر در اینجاست. از همین رو، نام دیگر آن قلعه هملت گذاشته شده است. به طور کلی از جاهای دیدنی دانمارک، قلعه کرانبورگ بسیار شناخته شده می باشد.

باغ تیوولی (Tivoli Gardens)

باغ تیوولی (Tivoli Gardens)

از محبوب ترین باغ های دانمارک که ساخت آن به قرن ۱۹ بر می گرد، تیوولی نام دارد. تفریحات زیادی در این باغ جریان دارد از جمله تئاترهای عروسکی، کنسرت های موسیقی، وسایل بازی متعدد و کافه رستوران های دانمارکی که غذاهای بومی کپنهاگ را سرو می کنند. به علت زیبایی باغ تیوولی، پارک مفهومی  دیزنی لند نیز از آن نمونه گرفته است.

موزه تاریخ ملی در کاخ فردریکسبورگ (Frederiksborg Palace)

موزه تاریخ ملی در کاخ فردریکسبورگ (Frederiksborg Palace)

از زیباترین جاهای دیدنی دانمارک می توان کاخ فردریکسبورگ را نام برد. در درون آن موزه تاریخ ملی دانمارک واقع شده که جذابیت های کاخ را بیشتر می کند. اکثر آثار هنری_تاریخی دانمارک در این موزه گنجانده شده همچنین خود کاخ شامل اتاق ها و سراهایی می باشد که تاریخی ۳۰۰ ساله دارند. نمای خود کاخ بسیار جذاب می باشد همچنین آب نماها و فضای خارجی کاخ نیز لذت بازدید را دوچندان کرده است.

موزه کشتی وایکینگ ها 

موزه کشتی وایکینگ ها 

علاقمندان به سریال وایکینگ ها، بی شک عاشق این موزه می شوند. در اینجا با هر چیزی که به تاریخ وایکینگ ها به خصوص کشتی هایشان مربوط می شود آشنا خواهید شد. نحوه ساخت کشتی توسط آنها، تعمیر ومسیریابی فوق العاده شان در اینجا توسط کشتی سازی کنونی انجام می شود. همچنین در قسمتی از موزه کشتی های تاریخی وایکینگ ها به دیده عموم گذاشته شده. اما تفریحی بسیار لذت بخش، سفر با تکنولوژی نام دارد که به شما امکان می دهد زندگی بک وایکینگ را به صورت مجازی ببینید. این موزه در روسکیلد دانمارک قرار دارد.

پل اورسوند

پل اورسوند

از دیگر جاهای دیدنی دانمارک، پل اورسوند با غروب فوق العاده آفتاب می باشد. پل اورسوند در واقع راه اتصال دانمارک به سوئد از طریق آب است. پلی منحصر بفرد که هم خطوط راه آهن دارد و هم جاده هایی برای اتوموبیل؛ در دو سوی این پل شهر مالمو سوئد و جزیره زلاند قرار گرفته که منظره ای زیبا در روی پل وجود دارد.

موزه هانس کریستین اندرسن (Hans Christian Andersen)

موزه هانس کریستین اندرسن (Hans Christian Andersen)

علاوه بر کاخ های متعدد، موزه های زیادی جز جاهای دیدنی دانمارک وجود دارد. موزه هانس کریستین اندرسن از سال ۱۹۰۸ ساخته شده که جزو موزه های کهن دانمارک محسوب می شود. نام موزه از اسم نویسنده معروف دانمارکی، هانسن گرفته شده و خود موزه هم به معرفی این هنرمند می پردازد. 

 گالری ملی دانمارک (Statens Museum for Kunst)

 گالری ملی دانمارک (Statens Museum for Kunst)

اکثر آثار هنری دانمارک در شهر کپنهاگ در گالری ملی دانمارک قرار دارد. فضای خارجی گالری ملی بسیار زیبا بوده که آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین نمایشگاه های هنری دانمارک کرده است. گالری ملی کپنهاگ از دیگر جاهای دیدنی دانمارک می باشد، که پیشنهاد می کنیم علاقمندان هنر به آنجا حتما سر بزنند.

موزه رو باز لینگبی (Lyngby)

موزه رو باز لینگبی (Lyngby)

از نکاتی که این موزه را در بین سیل زیادی موزه های دانمارک مستثنی می کند، روباز بودن آن است. همانطور که از اسم آن بر می آید، این موزه به صورت پویا و زنده برگزار می شود. خانه ها، کلبه ها، مزارع و زمین های کشاورزی قدیمی در زمین ۳۵ هکتاری این موزه جای گرفته اند. عکاسی در این موزه بسیار رایج بوده، شما می توانید در خانه های سنتی و بومی کپنهاگ، در فضای وسیع اینجا قدم بزنید. حتی با کالسکه سواری به بازدید آصار تاریخی بپردازید.

نیهاون کپنهاگ (Nyhavn)

نیهاون کپنهاگ (Nyhavn)

شاید در تصاویر زیادی، این منظقه دیدنی دانمارک را دیده باشید اما ندانید کجاست! بله ساختمان ها و بناهای رنگی این منطقه در کنار بندر تازه تاسیس شده کپنهاگ لذتی وصف ناپذیر به شما القا می کند. در اینجا کافه، رستوران و قایق های متعددی وجود دارد که شما می توانید از این منظره زیبای کنار آب لذت ببرید. نیهاون در مجموع یکی از برترین جاهای دیدنی دانمارک به شمار می رود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم  شما را با جاهای دیدنی دانمارک آشنا کنیم. همانطور که دیدید بیشتر دانمارک از موزه ها و کاخ های قدمت دار تشکیل شده که با توجه به حکومت وایکینگ ها دور از ذهن نیست.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
https://intoday.ir/?p=56421

Behnam.kh

مطالب مرتبط
روسیا مال ایروان
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
فرودگاه بین‌المللی چمپینو رم
زهرا کشاورز
0 دیدگاه
فرودگاه بین‌المللی لئوناردو داوینچی فیومیچینو ایتالیا
زهرا کشاورز
2 دیدگاه
نقشه نیکوزیا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
نقشه لارناکا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
نقشه قبرس
مریم عبداللهی
0 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس