aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

زیباترین شهرهای دانمارک

زیباترین شهرهای دانمارک
ezgif-1-eca2962dc6

زیباترین شهرهای دانمارک بزرگترین کشور حوزه اسکاندیناوی در بین علاقه مندان به گردشگری شهرت زیادی دارد، وقتی به تصاویر کشور دانمارک نگاه می کنیم از وجود اینهمه زیبایی در کنار هم شوکه می شویم، بومیانی که لقب وایکینگ ها را یدک می کشند امروزه جز شادترین مردمان دنیا هستند، در این مقاله سری به زیباترین شهرهای دانمارک می زنیم تا کمی با اتمسفر این منطقه رنگارنگ آشنا شوید، این مقاله ترجمه شده از سایت توروپیا به زبان فارسی می باشد که لینک منبع انگلیسی در انتهای مطلب درج شده است، در این جهانگردی همراه من در این تودی باشید.

شهر کپنهاگ

شهر کپنهاگ دانمارک

در رده نخست زیباترین شهرهای دانمارک ، پایتخت و بزرگترین شهر دانمارک ، کپنهاگ ، یکی از بزرگترین شهرهای پیاده دنیاست. این شهر امروزه یک مرکز اقتصادی و ‏فرهنگی مهم در دانمارک به شمار می رود. بیشتر افرادی که به کپنهاگ سفر می کنند جدای از زیبایی ها و سازه های تاریخی ‏شهر به دنبال دو چیز هستند ، به باغ تیوولی ، که پربازدیدترین شهر بازی در اسکاندیناوی است ، بروند ، و دوم اینکه از ‏مجسمه برنز پری دریایی دیدن کنند. شهر کپنهاگ ساختمان هایی با معماری رنسانس دارد و در آن همچنان می توان کلیساها و ‏قلعه های مربوط به قرون وسطی را نیز یافت.

شهر آرهوس

شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک

آرهوس دومین شهر بزرگ دانمارک از لحاظ مساحت است که قدمتش به قرن ۸ میلادی باز می گردد. این شهر در ابتدا محل اقامت وایکینگ ها بوده ‏و مدتها مرکز تجاری مهمی در این کشور به شمار می رفته است. آرهوس پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۱۷ است. ‏ساختمان هایی که در این شهر دیده می شوند بسیار زیبا طراحی شده اند و معماری خارق العاده ای دارند که در برخی مواقع می ‏توان همچنان چهره ای از معماری وایکینگ ها را در آن مشاهده کرد. قدیمی ترین خانه های محافظت شده در قلب این شهر قرار ‏دارند.

شهر ادنسه

شهر ادنسه از زیباترین شهرهای دانمارک

ادنسه هر ساله در لیست بهترین شهرهای توریستی دانمارک قرار دارد . این شهر محل تولد قصه گوی معروف در دانمارک به نام هانس کریستین ‏اندرسون است که امروزه خانه وی به موزه ای خاص تبدیل شده است ، بنابراین عجیب نیست که در گوشه و کنار این شهر مجسمه ها و یادبودهای از این شخصیت مشهور شهر دیده ‏شود. این شهر جاذبه های گردشگری زیبایی دارد که از آنها می توان به قلعه وایکینگ ، موزه روستای فونن ، یکی از قدیمی ‏ترین موزه های هنر دانمارک و کلیسای سنت کانوت که مربوط به قرن ۱۱ می شود ، اشاره کرد.‏

جزیره برنهلم

جزیره برنهلم بزرگترین جزیره دانمارک

برنهلم یکی از جزایر دانمارک است که در دریای بالتیک قرار دارد.این جزیره در شرق دانمارک و همسایگی  سوئد و لهستان ‏قرار دارد که بخاطر آثار هنری و صنایع دستی بخصوص شیشه گری و کوزه گری ، مشهور است. این جزیره چند شهر کوچک ‏دارد که در آنها می توان سازه های قدیمی از جمله کلیساهای باستانی را مشاهده کرد. این جزیره در جنگ جهانی دوم توسط آلمان ‏ها اشغال شده بود.

شهر اسکاگن

شهر اسکاگن از شهرهای دیدنی دانمارک

بندر ماهیگیری اسکاگن از دیگر زیباترین شهرهای دانمارک می باشد، این ‏منطقه سالانه بیش از ۱.۹۰۰.۰۰۰ هزار مسافر خارجی را جذب خود می کند. اسکاگن سواحل شنی زیبا و چشم اندازهای دریایی خارق العاده ای ‏دارد. خاندان سلطنتی دانمارک ، در سالهای ۱۹۰۰ ، تابستان های خود را در این شهر می گذراندند. اسکاگن همچنان یکی از اولین ‏مقصدهای ثروتمندان به شمار می رود.

شهر راسکیله

شهر راسکیله از دیدنی ترین شهرهای دانمارک

از نزدیک ترین شهرها به کپنهاگ ، راسکیله می باشد و یکی از اولین پایتخت های دانمارک می باشد. راسکیله همچنین یکی از ‏قدیمی ترین شهرهای دانمارک است که در آن پادشاهان زیادی زیسته اند که امروزه مقبره برخی از آنها در کلیسای راسکیله ، که ‏در قرن ۱۲ ساخته شده است ، قرار دارد. یکی دیگر از جاذبه های اصلی این شهر موزه کشتی وایکینگ است که در آن بقایای پنج ‏کشتی وایکینگ ها که برای محافظت از شهر راسکیلده غرق شدند قرار دارد.

شهر آلبورگ

شهر آلبورگ از بهترین شهرهای دانمارک

آلبورگ از صنعتی ترین شهرهای دانمارک است. این شهر با وجود اینکه از زیباترین شهرهای دانمارک ‏به شمار می رود اما توانسته به خوبی خود را به یک مرکز فرهنگی و صنعتی تبدیل کند. امروزه این شهر بخاطر تئاتر ، ‏سمفونی و اوپرا و کارناوال های مختلفی که در آن برگزار می شود مشهور است. قلعه آلبورگ که مربوط به قرن ۱۶ می شود ‏یکی از ساختمان های سلطنتی و مشهور شهر است. کلیسای بودولفی نیز از قدیمی ترین کلیساهای شهر است که در قرن ۱۴ ‏جایگزین یک کلیسای قدیمی وایکینگی شده است.‏‏

شهر هلسینگور

شهر هلسینگور دانمارک

هلسینگور که با نام السینور (‏Elsinor‏) در بین بومیان دانمارکی نیز شناخته شده است، محل قرار گرفتن یکی از مشهورترین قلعه های جهان با نام. قلعه ‏کرونبورگ ‏‎(Kronborg)‎‏ است، جایی که به مدت ۸۰ سال است که سالانه در آن نمایش هملت برگزار می شود. این شهرک ‏کوچک روستایی در قرن ۱۵ شکل گرفته است ، هر چند در ان یک قلعه و کلیسا وجود دارد که یک قرن پیش از شکل گیری شهر ‏ساخته شده اند. هلسینگور ، امروزه یک شهر بندری مهم در دانمارک به شمار می رود. از جاذبه های مشهور این منطقه علاوه بر ‏قلعه هملت می توان به موزه دریانوردی و مجسمه ‏Holder Danske‏ که یک شخصیت افسانه ای در دانمارک است ، اشاره کرد.

شهر جیللژ

شهر جیللژ از شهرهای دیدنی دانمارک

این شهر در شمالی ترین نقطه دانمارک و در کنار رودخانه قرار گرفته است ، به همین منظور یکی از شهرهاییست که به ‏شهرماهیگیران مشهور است. موزه محلی این شهر ، اطلاعات خوبی درباره تاریخ شهر جیللژ در جنگ جهانی دوم می دهد.‏‏‏

شهر ریبه

شهر ریبه از قدیمی ترین شهرهای دانمارک

ریبه از قدیمی ترین شهرهای دانمارک است که در یوتلند واقع شده است. این شهر در سال ۱۴۹۶ ساخته شده است. در ریبه می توان ‏ساختمان های قدیمی مربوط به قرون وسطی را دید که از مهم ترین آنها می توان به کلیسای جامع ریبه اشاره کرد که اولین ‏کلیسای مسیحیان در دانمارک می باشد. این شهر آثار باستانی دارد که مربوط به دوره وایکینگ ها می شود.

سخن پایانی

حال که با زیباترین شهرهای دانمارک اشنا شدید توصیه می کنیم مقاله جاهای دیدنی دانمارک را هم برای کسب اطلاعات تکمیلی مطالعه کنید و در بخش زی هر گونه سوال خود را درباره این کشور بنویسید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=59617
banner1

آیدا قوام

اگر عطش دنیا شما رو از زندگی انداخته سفر کنید ، مهم نیست کجا ، دور یا نزدیک ، ارزون یا گرون ، با هتل یا بی هتل فقط سفر کنید.

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
روسیا مال ایروان
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
فرودگاه بین‌المللی چمپینو رم
زهرا کشاورز
0 دیدگاه
فرودگاه بین‌المللی لئوناردو داوینچی فیومیچینو ایتالیا
زهرا کشاورز
2 دیدگاه
نقشه نیکوزیا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
نقشه لارناکا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس