آبشارجهانگردی

زیباترین آبشارهای دنیا کدوماست؟

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی

وقتی بحث زیباترین آبشارهای دنیا میاد مطمئنا انسان با دیدن هر کدام از این جاذبه های طبیعی به وجد می آید؛خود ما ایرانی ها نیز در کشورمان آبشار های بسیار زیبایی داریم که بیشتر آنها در استان لرستان و یا استان های شمالی واقع شده است. عجایب بسیار زیبایی در سرتاسر جهان وجود دارد که در این مقاله شما را با زیباترین آبشار های دنیا آشنا خواهیم کرد، در این مطلب جذاب همراه من باشید تا با هم کمی جهانگردی کنیم!

آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا بسیار خیره کننده در حوالی زیمباوه و زابیما قرار گرفته که تواسنته عنوان عریض ترین آبشار جهان را از آن خودش کند. در بین افراد محلی جنوب آفریقا این آبشار به نام مه خروشان نامبرده می شود که این نام به دلیل صدای بسیار خوفناک آبشار ویکتوریا است. آبشار ویکتوریا از رود زامبزی منشا می گیرد و از زیباترین آبشارهای دنیا می باشد.

آبشار کائتور

آبشار کائتور

در آمریکای جنوبی، کشور گویان آبشاری بسیار زیبا که حدود 3 برابر مرتفع تر از آبشارهای نیاگاریست، قرار دارد. آبشار کائتور یکی از قوی ترین و خروشان ترین آبشار های دنیا بوده که فشار زیادی به زمین پایینش وارد می کند. در اطراف آبشار جنگل های بسیاری قرار دارد که در آنها جانوران و گیاهان متعددی از گونه های مختلف زندگی می کنند. این آبشار در پارک ملی کائتور گویان قرار دارد که گردشگران سالانه به این پارک سر می زنند.

نوشته های مشابه

آبشار توگلا

آبشار توگلا آفریقای جنوبی

در لیست بهرتین ابشارهای دنیا با دومین آبشار بلند جهان آشنا شوید. آبشار توگلا در آفریقای جنوبی واقع در کوه دراکنبرگ منظره ای فوق العاده را بوجود آورده است. جالب است بدانید گردشگران زیادی که به دیدن این آبشار می آیند کمی کوهنوردی کرده تا برترین منظره را از آن داشته باشند. آبشار توگلا در پارک ملی رویال ناتال قرار دارد.

آبشار یوسیمیتی

آبشار یوسیمیتی کالیفرنیا

بلندترین آبشار آمریکای شمالی، آبشار یوسیمیتی نام دارد. پارک ملی به همین نام در کالیفرنیا سالانه توریست های زیادی را جذب خود می کند که دلیل اصلی آن وجود آبشار یوسیمیتی و دیگر جاذبه های طبیعی این منطقه است. همچنین در اطراف این آبشار جانوران و گیاهان زیادی با گونه های متعدد حضور دارند که بر جذابیت پارک ملی یوسیمیتی افزوده است.آبشار یوسیمی بیستمین آبشار بلند دنیا می باشد.

آبشار آنجل

آبشار آنجل ونزوئلا

اما بلندترین آبشار جهان، آبشار آنجل نام دارد که در واقع زیباترین آبشارهای دنیا هم می باشد. آبشار آنجل در کشور ونزوئلا قرار داشته که ارتفاعی نزدیک به 1 کیلومتر دارد! مطمئنا عضو سازمان یونسکو نیز می باشد؛ این آبشار با قرار گرفتن در میان جنگل هایی بسیار زیبا منظره ای محشر را برای بازدید کنندگان به ارمغان آورده است. کوهی که آبشار آنجل از آن نشات می گیرد کوه شیطان نام دارد که اسمی مخوف برای گردشگران محسوب می شود.

آبشار ایگوازو

آبشار ایگوازو امریکای لاتین

آبشار ایگوازو یک آبشار منحصرفرد به لحاظ ساختار است، از  270 آبشار خرد و بزرگ تشکیل یافته و خود آبشار نعلی شکل می باشد. این آبشار در واقع بین دو کشور برزیل و آرژانتین قرار دارد که جانوران و گونه های گیاهی زیادی در این مناطق وجود دارد. این شکل نعل مانند آبشار با عنوان گلوی شیطان نیز توسط افراد بومی شناخته می شود!

آبشار دتیفوس

آبشار دتیفوس

آبشاری زیبا در سرزمین وایکنیگ ها یعنی ایسلند که زیباترین آبشارهای دنیا در قاره اروپا محسوب می شود؛ در سال های دور برای بازدید از آبشار دتیفوس مسیری وجود نداشت اما از چندین سال قبل راهی ساخته شد تا گردشگران به آسانی از دتیفوس بازدید به عمل آورند.

آبشار پلیتویک

آبشار پلیتویک کرواسی

در مرز بین شهرهای زاگرب و زادار آبشار پلیتویک با منظره ای محشر قرار دارد. این منطقه شاید یکی از 10 مکان زیبای دنیا باشد چرا که از 15 دریاچه تشکیل شده،  در سطوح مختلف توسط آبشار های کوچک و بزرگ به یکدیگر وصل می شوند. در بین این دریاچه های درختان و گیاهان سبز، این منظره رنگارنگ را تشکیل داده اند. آبشار پلیتویک یکی دیگر از آبشارهای زیبای دنیا می باشد.

آبشار دتیان

آبشار دتیان ویتنام

آبشار دتیان در واقع ترکیبی از دو آبشار مختلف بوده که چهارمین آبشار مرتفع جهان نیز محسوب می شود. البته در گذشته آبشار دتیان محل اختفای راهزنان محلی بوده اما نترسید اکنون دیگر چنین نیست! همانطور که در تصویر می بینید گیاهان مختلفی اطراف آبشار را در بر گرفته اند. این تلفیق رنگ سبز و آبی سالانه گردشگران زیادی را به  مرز چین و ویتنام می کشد.

آبشار رامونا

آبشار رامونا امریکا

اورگان آمریکا محلی است که آبشار رامونا در آن قرار گرفته است. توریست های زیادی به اینجا می آیند تا علاوه بر کوهنوردی از زیبایی های طبیعی آن لذت ببرند. شکل جالب صخره های آبشار رامونا بر اثر فرسایش بوجود آمده، همچنین سرد شدن مواد مذاب دلیل دیگری برای چنین ساختار بی نظیر می باشد، این مکان از بهترین جاذبه های طبیعی دنیا هم محسوب می شود که اکو سیستمی خاص دارد.

آبشار گودافوس

آبشار گودافوس ایسلند

یکی دیگر از آبشار های ایسلند آبشار خدایان یا گودافوس نام دارد. همانطور که در تصویر می بینید یکی از قشنگ ترین آبشار های دنیا می باشد، با اینکه ارتفاع حدود 12 متر دارد اما خارق العاده است. نام این آبشار از افسانه های محلی گرفته شده و در نوع خود بسیار جالب می باشد.

آبشار دودهساگار

آبشار دودهساگار هندوستان

در لیست جاذبه های گردشگری هند آبشاری وجود دارد که خیلی ها در نگاه اول فکر می کنند بجای آب، شیر روان است. به همین دلیل اسم آبشار نیز دریای شیر گفته می شود؛ جنکل ها و درختان زیادی اطراف  آبشار دودهساگار را فراگرفته که باعث شده آرامشی خالص نصیب گردشگران به هند شود. در اینجا شما می توانید در میان جنگل ها، کوهنوردی کنید و از زیبایی های آبشار لذت ببرید.

آبشار کاسکاتا دل مارمور

آبشار کاسکاتا دل مارمور ایتالیا

در بین جاذبه های طبیعی ایتالیا آبشاری ساخته ی دست بشر که کاسکاتا دل مارمور نام دارد! بله این آبشار به دست رومی ها در 270 سال قبل از میلاد بنا شده است. بسیاری از شاعران به نام دنیا در آثار خود نام این آبشار را به کار گرفته اند که در نوع خود جالب می باشد.

آبشار سلیالاندفوس

آبشار سلیالاندفوس ایسلند

در سواحل جنوبی ایسلند آبشار سلیالاندفوس قرار دارد. نکته بسیار مهیج در مورد این آبشار وجود غاری در پشت این آبشار بوده که به گردشگران امکان مشاهده ریزش آبی را می دهد. در اینجا شما می توانید فرود آمدن آب را از ارتفاع 60 متری مشاهده کنید. این ویژگی را کمترین آبشاری در جهان دارد و همین باعث شده توریست های زیادی سالانه پا به ایسلند بگذارند.

آبشار هاواسو

آبشار هاواسو آریزونا

در پارک ملی گرند کانیون آریزونا آمریکا، آبشاری واقع شده که تنها راه دسترسی به آن با اسب سواری و کوهنوردی می باشد. نکته جالب توجه درباره آبشار هاواسو دمای ثابت و غیر متغیر آب در طول سال  که حدود 20 درجه ثبت گردیده، است، این محل همیشه در بین زیباترین آبشارهای دنیا نامش قرار می گیرد.

آبشار اسکگوافوس

آبشار اسکگوافوس

یکی دیگر از زیباترین آبشار های دنیا باز هم در ایسلند قرار دارد که آبشار اسکگوافوس نام دارد. زیباترین منظره در اینجا زمانی است که خورشید طلوع می کند و با تشکیل رنگین کمان نمایی خارق العاده را در اختیار گردشگران قرار می دهد. همچنین در پایی این آبشار 60 متری ماهیان زیادی زندگی می کنند که بر جذابیت های اینجا افزوده است.

آبشار کوانگ سی

آبشار کوانگ سی لائوس

آبشار کوانگ سی یکی دیگر از بهترین آبشارهای دنیا می باشد که در فصول مختلفی از سال رنگ های متفاوتی به خودش می گیرد. از رنگ آبی تا سبز تیره را می توانید در آبشار کوانگ سی مشاهده کنید. این آبشار در کشور لائوس در قاره آسیا واقع شده که توریست ها برای صرفه جویی در هزینه ها از دوچرخه یا وسایل نقلیه عمومی برای بازدید استفاده می کنند.

آبشار شیراتو

آبشار شیراتو ژاپن

آبشار شیراتو در کشور ژاپن قرار دارد، همانطور که تصویر به زیبایی می بینید ریزش قطرات آب در شیراتو بسیار خارق العاده است که به صورت نخ نما دیده می شود.  همچنین فضای سبز و درختانی که در اطراف قرار دارند در هرفصل از سال رنگ به خصوصی به این محل اضافه می کنند. پیشنهاد می کنیم در فصل پاییز به اینجا سفر کنید چرا که تلفیق رنگ ها بسیار دلنشین است.

آبشار اراوان

آبشار اراوان

آبشار اراوان تایلند با تالاب های متعددی که دارد مکانی مناسب برای شناکردن می باشد. آبشار اراوان در تایلند واقع شده که از 7 سطح مختلف تشکیل یافته است. آب بسیار زلالی از سطوح مختلف به پایین می ریزد که مسافت حدود 1500 متری را پوشش می دهد.

آبشار ماداکاری پورا

آبشار ماداکاری پورا اندونزی

آبشاری در اندونزی که لقب آبشار جاودان را یدک می کشد؛ حتما در سفر به اینجا همراه خود چتر ببرید چرا که برای رسیدن به این آبشار از راه هایی گذر خواهید کرد که آب به پایین فرو می ریزد، در فهرست زیباترین آبشارهای دنیا همیشه این جاذبه ی طبیعی اندونزی لیست می شود.

آبشار لانگفوس

آبشار لانگفوس نروژ

همانطور که در تصویر می بینید این مکان فوق العاده در نروژ قرار دارد. کوه، درخت و آبشار سه جز اصلی آبشار لانگفوس هستند که روزانه افراد زیادی برای دیدن چنین جاذبه طبیعی پا به نروژ می گذارند، اگر قصد بازدید از جاذبه های طبیعی نروژ دارید خوب است بدانید یکی از زیباترین آبشارهای دنیا در این کشور با همین اسم قرار دارد.

آبشار تاوارو

آبشار تاوارو فیجی

در حوالی جنوب اقیانوس آرام، جزیره ای به نام فیجی واقع شده که جاذبه های طبیعی زیادی دارد. از آنها می توان به سواحل محشر، صخره های متعدد، جنگل های سرسبز و آبشار زیبای تاوارو اشاره کرد. این آبشار آبی در میان رنگ سبز درختان اطراف منظره ای لذت بخش را پدید آورده است.

آبشار آکاکا

آبشار آکاکا هاوایی

هاوایی خود سالانه مقصد گردشگری بسیاری از توریست ها می باشد که مناطق دیدنی زیادی دارد. یکی از آنها آبشار آکاکا بوده که ارتفاع 135 متری داشته و در پارکی به همین نام واقع شده است. مسیر رسیدن به این آبشار بسیار زیباست و شما از میان مناطق سرسبز رد خواهید شد تا به بهشتی این چنین برسید.

آبشار جاگلا

آبشار جاگلا استونی

آبشار جاگلا در استونی یکی از زیباترین آبشار های دنیا لقب دارد.  پیشنهاد می کنیم حتما در فصل زمستان به استونی سفر کرده این منظره را تماشا کنید. با یخ زدن دریاچه های اطراف و آبشار جاگلا یک چشم انداز فوق العاده پدید می آید که هر بیننده ای از دیدن آن به وجد می آید.

آبشار مانتایوپن

آبشار مانتایوپن فیلیپین

در فیلیپین در جزیره ای بسیار گرم به نام سبو، آبشاری به نام مانتا یوپن قرار دارد. علاوه بر مردم بومی، توریست های زیادی برای ماهیگیری، برپایی کمپ و شنا کردن پا به آبشار مانتایوپن می گذارند چرا که حوضچه آبی در پایین آبشار وجود دارد. مطمئنا چنین آبشاری جزو زیباترین آبشارهای دنیا قرار می گیرد.

آبشار اومفانگ تی لر سو

آبشار اومفانگ تی لر سو تایلند

اما در تایلند هم، کشوری که گردشگران زیادی را سالانه به خود جذب می کند آبشار بسیار زیبایی قرار دارد. آبشار اومفانگ تی لر سو جزو حیات وحش می باشد، همچنین نکته منفی دیگر آن داشتن مسیری سخت است. برای رسیدن به اینجا باید از قایق و پیاده روی کمک بگیرید. البته این چشم انداز فوق العاده ارزش وقت گذاشتن را دارد.

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا امریکای شمالی

اما شاید معروف ترین آبشار که ما حداقل یکبار اسم آن را شنیده ایم، نیاگارا باشد. از مشهورترین آبشارهای جهان این آبشار سالانه 15 میلیون بازدید کننده را پذیراست. از 3 آبشار مجزا تشکیل شده که در مرز بین امریکا و کانادا قرار دارد. مطمئنا یکی از زیباترین آبشار های دنیا بوده که همچنین لقب پر سرعت ترین جریان آب را نیز یدک می کشد.

سخن پایانی

بی شک یکی از لذت هایی که آدمی در زندگی تجربه می کند دیدن آبشارهایی با چشم انداز فوق العاده  است. در این مطلب سعی کردیم زیباترین آبشار های دنیا را به شما معرفی کنیم تا حداقل با سفر به یکی از آنها طعم این لذت را بچشید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا