اروپا

بهترین جاذبه های گردشگری مسکو

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

در این پست به معرفی مهم ترین جاذبه های گردشگری مسکو خواهیم پرداخت، جاهایی که نباید بازدید از آن ها را از دست داد، همراه این تودی باشید، کشور روسیه دارای بزرگترین نقشه جغرافیایی در بین کشورهای دنیاست و البته نه از لحاظ جمعت بلکه از لحاظ وسعت بزرگترین کشور جهان است، همچنین مسکو پایتخت کشور روسیه بزرگترین شهر در بین کشورهای اروپایی می باشد .

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

 این کشور از سمت شمال با اقیانوس آرام، اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با دریای مازندران هم مرز است، قدمت بالای کشور روسیه سبب شده تا این کشور و به خصوص مسکو یکی از شهرهای تاریخی و دارای تعداد زیادی جاذبه های گردشگری باشد و در بین گردشگران از شهرت خاصی برخوردار است.

1 – دانشگاه دولتی لومونُسُـف مسکو

بلندترین ساختمان دانشجویی جهان در قلب مسکو واقع شده است، یعنی دانشگاه دولتی لومونسف به سبک معماری خارق العاده و چشم نواز از جاذبه های گردشگری این شهر می باشد، تاریخ افتتاح دانشگاه دولتی لومونسف مسکو به سال 1754 میلادی برمیگردد یعنی چیزی در حدود 280 سال تا به اکنون.

سبک معماری به کار رفته در ساخت دانشگاه دولتی مسکو گوتیک و باروک می باشد، این دانشگاه دقیقا در بالای یک تپه در شهر مسکو به اسم Sparrow Hills یا تپه گنجشکان ایجاد شده است، در مسکو پایتخت روسیه 7 آسمان خراش تاریخی وجود دارد که به دستور استالین ساخته شده که دانشگاه دولتی لونسف مسکو یکی از هفت برج بلند تاریخی این شهر می باشد.

ارتفاع برج اصلی دانشگاه دولتی لونسف مسکو به دویست و چهل متر می رسد و این برج تا سال 1991 میلادی بلندترین آسمان خراش قاره اروپا لقب داشت، وسعت این دانشگاه و ساختمان هایش به قدری زیاد است که برای بازدید از همه اتاق های آن باید 5 سال تلاش کنید و امروزه از بهترین جاذبه های گردشگری مسکو می باشد .

2 بنای یادبود فتح فضا 

دیگر جاذبه گردشگری مسکو بنای بادبود فتح فضا می باشد که در سال 1964 میلادی پس از اینکه برای اولین روسیه توانست بوسیله فضا پیمایی کره ماه را کشف کند، این برج با ارتفاع 107 متر ساخته شد، برج یادبود فتح فضا از جنس تیتانیوم خالص می باشد و در مقابل باران و هوا کاملا مقاوم است و در بین بهترین جاذبه های گردشگری مسکو نامش حضور دارد.

همچنین اگر اهل موزه هستید می توانید از اولین موزه فضا در اروپا که دقیقا در زیر این برج قرار دارد بازدید نمایید و کلی تجهیزات و لوارم فضانوردی را از نزدیک مشاهده کنید، یک پارک زیبا به اسم VDNK در کنار بنای یادبود فتح فضای مسکو قرار دارد که دیدن از آن هم توصیه می شود.

3 – برج مخابراتی اوستانکینو | Ostankino Tower

برج مخابراتی اوستانکینو با ارتفاع 540 متر بلندترین برج مخابراتی اروپا و دهمین برج بلند در جهان لقب دارد، بیس این برج برای امور رادیویی و تلویزیونی مورد استفاده قرار میگیرد و در بین برج های مخابراتی مشابه یک شاهکار محسوب میشود، مشاهده منظره ای زیبا از شهر مسکو در روی این برج لذتی فراموش نشدنی را به شما دست می دهد وقتی که زیر پای شما به جای سیمان شیشه قرار داشته باشد و از برترین جاذبه های گردشگری مسکو است .

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

4 – آرامگاه لنین | Lenin Mausoleum

مقبره زیبای لنین نخستین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی سابق دقیقا در میدان سرخ مسکو جنب کاخ زیبای کرملین قرار دارد و یکی دیگر از جاهای دیدنی روسیه می باشد، ولادیمیر لنین یکی رهبران مهم شوری پس از فوت به صورت مومیایی شده در آمد و هم اکنون در مقبره لنین به صورت کاملا سالم قرار دارد.

شما می توانید جسد این رهبر بزرگ کشور روسیه را از نزدیک تماشا کنید، برای بازدید از ارامگاه ولادیمیر لنین باید هرگونه دوربین عکاسی و فیلم برداری را به نگهبانی این مقبره تحویل دهید و همچنین در هنگام ورود باید احترامی ویژه به جنازه لنین بگذارید.

5 – برج های هفت خواهران استالین 

می رسیم به زیباترین جاذبه گردشگری مسکو یعنی آسمان خراش های هفت خواهران The Seven Sisters or Stalin Skyscrapers مسکو که به سبک مهندسی استالینی در جای جای این شهر ساخته شد و امروزه به عنوان مراکز دولتی، دانشگاهی و گردشگری مورد استفاده قرار گرفته است، مهم ترین این برج های هفت گانه استالینی یا برج های هفت خواهران امروزه به عنوان دانشگاه دولتی مسکو و وزارت امور خارجه مسکو مورد استفاده قرار دارد و همیشه در بین بهترین جاهای دیدنی مسکو قرار دارد.

6 – متروی مسکو

همانطور که در تصاویر می بینید متروی شهر مسکو پایتخت روسیه به عنوان نخستین متروی موضوعی دنیا مشهور است، یعنی شما در هر ایستگاه با نقاشی های زیبا و مینیاتوری روبرو خواهید شد که به معرفی وقایع گذشته آن مکان و خیابان مربوط می شود، متروی مسکو قدیمی ترین مترو در سطح اروپا و آسیا می باشد و دارای پیچیده ترین تونل های متروی دنیا می باشد، عظمت و بزرگی و شکوه خاصی به شما در هر ایستگاه مترو دست خواهد داد.

7 – کلیسای سنت باسیل |  Saint Basil’s Cathedral

می رسیم به سنبل و نماد شهر مسکو که در اکثر تصاویر و فیلم های مربوط به روسیه مورد استفاده قرار میگیرد، یعنی کلیسای سنت باسیل با تاریخچه ای 500 ساله واقع در میدان سرخ شهر مسکو، سقف و گنبدهای این کلیسا از بیرون دارای رنگ های مختلف و بی نظیری است و همچنین از سال 1930 به بعد این کلیسا به موزه سنت باسیل تبدیل گردید و گردشگران فراوانی از سراسر دنیا از آن بازدید به عمل می آورند.

8 – کلیسای جامع مسیح منجی 

کلیسای جامع مسیح منجی مسکو واقع در قسمت جنوب غربی کاخ زیبای کرملین روسیه قرار دارد، این کلیسا رکورددار مرتفع ترین کلیسای ارتودکس در جهان با 103 متر ارتفاع می باشد و علت ساخت آن پس از شکست فرانسوی ها به رهبری ناپلئون بناپارد توسط روس ها این کلیسا به نشانه نجات مسیح و مردم مسکو در این منطقه ساخته شد.

کلیسای جامع مسیح منجی کلیسای جامع مسیح منجی کلیسای جامع مسیح منجی کلیسای جامع مسیح منجی

9 – مجسمه بزرگ پیتر اول | Peter the Great

پیتر یکم یا پیتر اول اولین روسی که نیروی دریایی روسیه را ایجاد کرده است، پس از گذشته سیصد سال از تاسیس نیروی ناوگان دریایی کشور روسیه این مجسمه با ارتفاع 98 متر و وزن 1000 تن از جنس فولاد، سیمان و رنگ های ضد زنگ ساخته شد، موقعیت جغرافیایی بنا و مجسمه پیتر یکم در جنوب کاخ کرملین و در حاشیه رود موسکوا می باشد و از اماکن تاریخی مسکو است .

10 – مقبره سرباز گمنام و آتش جاویدان مسکو

دقیقا در حاشیه آرامگاه ولادیمیر لنین در شهر مسکو آرامگاه سربازان گمنام جنگ جهانی دوم وجود دارد و یک شعله ی آتش که همیشه روشن می باشد، این مقبره کاملا نمادین و سنبلیک بوده و در آن هیچ سربازی به خاک سپرده نشده است، ولی بازدید از آن خالی از لطف نمی باشد.

11 – کاخ کرملین مسکو 

شاید به جرات بتوان گفت زیباترین کاخ دنیاست، کاخ کرملین روسیه که امروزه به عنوان مقر سیاسی این کشور شناخته می شود یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری روسیه می باشد و در ناحیه شرقی میدان سرخ مسکو قرار دارد، در این کاخ بازمانده های تزارهای سابق روسیه زندگی می کنند،.

رئیس جمهوری کشور روسیه همیشه در کاخ کرملین اقامت دارد و از ویژگی های این کاخ می توان به وجود تعداد زیادی کلیسا، دانشگاه، اتاق، مدرسه و هر نوع امکانات دیگری اشاره داشت، دیوارهای کاخ کرملین توسط معماران ایتالیایی به زیبایی هر چه تمام تر ساخته شد،  قسمت هایی از کاخ کرملین برای بازدید گردشگران آزاد است.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا