معرفی بازار رضا مشهد با همراه عکس و آدرس

بازار رضا مشهد یکی از مشهورترین و قدیمی ترین مراکز خرید ایران می باشد که در سال 1355 شمسی به دست مهندس برتر آن دوره آقای داریوش بور بور طراحی شد و در سریع ترین زمان ممکن یعنی 11 ماه پروژه ساخت بازار رضا به اتمام رسید و در نوع خود هنوز هم از نظر سرعت ساخت جز برترین هاست.

بازار رضا مشهدعکس بازار رضا مشهد

مشهد مقدس جز پرترافیک ترین و شلوغ ترین شهرهای توریستی کشور و خاورمیانه می باشد و در این بین مراکز و بازارهای تجاری این شهر از رونق و کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند، بازار رضا هم جز مراکز خرید مهم مشهد می باشد و یکی از دلایل آن نزدیکی بسیار به حرم امام رضا است.

عکس بازار رضا مشهد عکس بازار رضا مشهد

بازار رضا مشهد که در بین مسافران و زوارین حرم امام هشتم مشهور تر از بقیه مراکز خرید اطراف حرم است در حاشیه میدان آب قدیم، بیت المقدس هم اکنون قرار دارد.

عکس بازار رضا مشهد عکس بازار رضا مشهد

واحدهای تجاری بازار رضا مشهد

بازار رضا مشهد مقدس دارای دو طبقه سراسری می باشد که مهم ترین طبقه  این مرکز خرید همون طبقه همکف است که دارای تعداد زیادی غرفه و واحد تجاری و خدماتی می باشد که از مهم ترین آنها می توان به فروشگاه های بدلیجات، مغازه های عرضه پارچه، پوشاک بچه گانه، دخترانه، زنانه و مردانه، غرفه های فروش ساعت، انگشتر، عینک، کیف و کفش در همه مدل ها، شعب بانک های مختلف برای انجام امور بانکی، سرویس های خدمات بهداشتی و … اشاره کرد.

عکس بازار رضا مشهد عکس بازار رضا مشهد

در طبقه دوم بازار رضا مشهد کارگاه های قدیمی و بسیار حرفه طلاسازی و تعمیرات سنگ انگشتر فعالیت دارند که در نوع خود برای علاقه مندان بی نظیر است.

عکس بازار رضا مشهد عکس بازار رضا مشهد

مشخصات عددی بازار رضا مشهد

تعداد کل واحد های فروشگاهی و تجاری : 1718 واحد

مساحت زیربنای تجاری بازار رضا مشهد : 2368 متر مربع

طول بازار رضای مشهد : 963 متر

عرض رضا مشهد : 34 متر

دارای خدمات رفاهی از جمله اطلاعات، نمازخانه و سرویس های بهداشتی

عکس بازار رضا مشهد عکس بازار رضا مشهد

سایر نکات در مورد بازار رضا مشهد

بازار رضا دارای دو درب ورودی می باشد که درب اصلی از میدان بیت المقدس و درب دیگر آن از خیابان هفه شهریور است، شکل مهندسی بازار رضا همانند دو رشته طوالانی در دو طبقه می باشد که مجموعه درازای این بازار سه کیلومتر است.

اگر به دنبال سوغات خراسان مثل زعفران، پسته و … هستین در بازار رضا همه این ها پیدا خواهید کرد.

ساعات بازدید از بازار رضا مشهد : از 10 صبح تا 22

آدرس بازار رضا مشهد : ایران، خراسان رضوی، مشهد، خیابان امام رضا، میدان بیت المقدس، بازار رضا

عکس بازار رضا مشهد عکس بازار رضا مشهد

امکانات رفاهی بازار رضا مشهد

برای رفاه حال زواران امام رضا (ع) در بازار رضا امکاناتی نظیر شعب مختلف بانکی، دستگاه های خودپرداز و خودبرداشت، سرویس های بهداشتی، ایستگاه های آبخوری، رستوران ، کافی شاپ، فست فود، غرفه های فروش صنایع دستی، تاکسی سرویس، ایستگاه اتوبوس ، نمازخانه، صندلی استراحت و آنتن دهی خوب موبایل در نظر گرفته شده است.

سخن پایانی

شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را درباره بازار رضا مشهد در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما

بازار رضا مشهد | مراکز خرید مشهد | این تودی
5 (100%) 1 vote[s]
اشتراک گذاری