aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

استادیوم ثامن مشهد

Samen Stadium
استادیوم ثامن مشهد
ezgif-1-eca2962dc6

ورزشگاه ثامن مشهد یکی از قدیمی ترین استادیوم های فوتبال خراسان رضوی بوده که در سال ۱۳۷۳ و در دوره ریاست جمهوری آقای هاشمی رفسنجانی در این شهر افتتاح شد تا قبل از افتتاح ورزشگاه امام رضا مشهد، استادیوم ثامن مهم‌ترین استادیوم فوتبال مشهد و خراسان رضوی بود که خیلی از مسابقات تیم های فوتبال ابومسلم خراسان و پدیده شاندیز در این استادیوم برگزار شد.

البته ورزشگاه ثامن مشهد یکی از طرح های ورزشی نیمه کاره فدراسیون فوتبال خراسان رضوی می‌باشد که فاز دوم آن هیچ وقت افتتاح نشد و در فاز اول هم با ظرفیت ۶۰ هزار نفر قبل از صندلی گذاری دومین استادیوم پرجمعیت ایران بود که البته در سال ۱۳۹۷ با صندلی گذاری، ظرفیت ورزشگاه ثامن به ۲۴ هزار نفر کاهش پیدا کرد. از جمله مهمترین نقاط ضعف ورزشگاه ثامن دور بودن از مرکز شهر، عدم وجود توالت ایرانی و فرنگی بع تعداد لازم، دسترسی نداشتن اتوبوس‌های شهری به این ورزشگاه و از همه مهم تر نتایج ضعیف تیم‌های مشهدی در دوره‌های مختلف در این استادیوم یکی از جمله دلایلی بود، که این طرح ورزشی هیچگاه به اتمام نرسید و امروزه با توجه به ساخت استادیوم امام رضا دیگر کورسوی امیدی هم به ساخت فاز دوم این استادیوم وجود ندارد.

آدرس ورزشگاه ثامن مشهد

در هر صورت چنانچه برای رویداد یا مسابقه قصد راجع به ورزشگاه ثامن مشهد دارید می توانید روی دکمه نقشه ورزشگاه ثامن مشهد در ابتدای مقاله کلیک کنید و این مجموعه ورزشی را با کمک اپلیکیشن‌های مسیریابی گوگل مپ نشان یا بلد دنبال کنید؛ باید دقت کنید که ورزشگاه ثامن هیچگونه ایستگاه اتوبوس یا مترو ای ندارد و تنها راه مراجعه به آن استفاده از تاکسی دربستی یا خودرو سواری شخصی می‌باشد. از لحاظ جغرافیایی ورزشگاه ثامن در شمال شهر توریستی شاندیز بعد از منطقه ویرانی قرار دارد.

جاذبه‌های گردشگری شاندیز

حال که این مسافت طولانی را قصد دارید طی کنید توصیه می‌کنیم سری به جاذبه‌های گردشگری شاندیز و کافه رستوران‌های معتبر این منطقه که در سطح کشور شهرت دارند از جمله رستوران معین درباری، رستوران حسین شیشلیکی یکی از معروف‌ترین رستوران‌های مشهد که شعبه جدیدی در شاندیز افتتاح کرده یا رستوران ارم بزنید و یک پرس شیشلیک مشهدی از معروف ترین غذاهای محلی مشهد میل کنید در پایان منتظر امتیاز و تجربیات شما درباره استادیوم ثامن پایین بود.

تاریخچه استادیوم ثامن

استادیوم ثامن مشهد، ورزشگاهی بزرگ با سوابق درخشان واقع در مشهد که در ۱۰ کیلومتری جاده منطقه توریستی و گردشگری شاندیز قرار دارد. برای این سازه در سال۱۳۷۳ زمینی با ۴۰۰هکتار اختصاص یافت. در سال ۱۳۵۷ کلنگ زنی این مجموعه انجام گردید. در نهایت در سال ۱۳۸۴ همزمان با میلاد با سعادت امام رضا فاز نخست آن افتتاح شد. این مکان با ظرفیت ۴۰۰۰۰ نفر به دست محسن علیزاده معاون رئیس جمهور وقت به بهره برداری رسید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=65508
banner1

زهرا عاملی

مطالب مرتبط
اسکله چوبی آبکنار
الناز ایل بیگی
5 دیدگاه
راندولا پارک شکلاتی مشهد
الناز ایل بیگی
3 دیدگاه
ساندویچ ارزان در مشهد کجا بخوریم؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
بهترین هتل‌های ارزان مشهد نزدیک حرم با غذا
شیما محمدیان
0 دیدگاه
بهترین رستوران‌های شاندیز از نظر مردم
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
پارک آبی بانوان موج‌های آبی مشهد
الهه شاکردوست
6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
ثبت شده در : دومین استادیوم بزرگ مشهد با ظرفیت 24 هزار نفر
قدمت این مکان : 1373 خورشیدی
نوع کاربری : استادیوم فوتبال و دو و میدانی
توضیحات بیشتر
امکانات رفاهی : سرویس بهداشتی، پارکینگ، آنتن دهی موبایل
اطلاعات تماس
آدرس : ایران ، استان خراسان رضوی، مشهد، شاندیز، کیلومتر 10 شمال شاندیز بعد از منطقه ویرانی