کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / امامزاده بی بی فاطمه صغری سیاوشان

امامزاده بی بی فاطمه صغری سیاوشان

امامزاده بی بی فاطمه صغری سیاوشان

آستان مقدس بی بی فاطمه صغری یا امامزاده فاطمه صغری در روستای سیاوشان آشتیان اگر در مسیر جاده قم به آشتیان قرار گرفتید و تمایل گذران وقت در مکانی عرفانی و مذهبی را داشتید، حتما به امامزاده بی بی فاطمه صغری که از فرزندان امام موسی کاظم (ع) و خواهر امام رضا علیه سلام می باشد، نیز سر بزنید. سیاوشان روستایی تاریخی و قدیمی است که با قدمتی چندین هزار ساله دارد. این محل از جاذبه های مذهبی استان مرکزی می باشد که مورد توجه اهالی زیارتی است.

امامزاده فاطمه صغری

امامزاده بی بی فاطمه صغری سیاوشانسیاوشان بدلیل قرار گرفتن بر مسیر گذر مسافرانی که قصد زیارت کربلا و نیز مشهد را داشته اند، هیچوقت خالی از مسافر نبوده، مسافرانی که با رسیدن به این روستا و امامزاده مکانی امن برای استراحت و نیز زیارت خود یافته اند. اگر به امامزاده بی بی فاطمه صغری سفر کنید دست نوشته هایی قدیمی و تاریخی را برروی دیوار این آستان مقدس خواهید دید که مربوط به مسافران خسته ای می باشد.

که برای استراحت و زیارت به آنجا آمده اند. دستخط هایی همچون دستخط میرزا علینقی خان مستوفی آشتیانی به تاریخ ۱۲۸۶ هجری. امامزاده فاطمه صغری از فرزندان بلا واسطه امام موسی کاظم می باشند که خواهرانی داشتند با نام های فاطمه کبری (حضرت معصومه در قم)، فاطمه وسطی، نیز فاطمه اخری ک بعداز ایشان بوده اند. در زمان شاه طهماسب صفوی و به دستور ایشان بنای بقعه متبرکه امامزاده فاطمه صغری ساخته شده است. منتظر نظرات و امتیازات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73083

آتنا بنی اسدی

بعد از انصراف از دانشگاه هشت شغل رو تست کردم تا اینکه با گروه خوب این تودی آشنا شدم و مسیر زندگی خودم تغییر کرد ، ترکیب گردشگری با کار باعث شد دید من نسبت به جهان تغییر کند.

مطالب مرتبط
امامزاده زید تهران
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
تکیه میرفندرسکی اصفهان
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
دخمه زرتشتیان اله آباد
فاطمه سادات حسینی
1 دیدگاه
آرامگاه سیبویه شیراز
شهره مقصودی
3 دیدگاه
آرامگاه وصال شیرازی
شهره مقصودی
0 دیدگاه
امامزاده ابراهیم دربند در پس قلعه
پروانه ماندگار
4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس