نام شهر یا مکان
Generic filters
جهانگردی

بهترین جاذبه های گردشگری باکو آذربایجان

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط
رزرو هتل

بهترین جاذبه های گردشگری باکو همراه با یک برنامه سفر ایده آل سه روزه در این مقاله ویژه کسانیکه قصد سفر به این شهر زیبا را دارند ، این منطقه در همسایگی کشور ایران و نزدیک به استانهای اردبیل و آذربایجان شرقی امروزه مورد توجه گردشگران ایرانی واقع شده است ، نرخ ارزان اقامت و تفریحات در باکو باعث شده در سالهای اخیر بر تعداد مسافران ایرانی در این کشور افزوده شود و از همین رو در این مقاله به طور مختصر با بهترین جاذبه های گردشگری باکو پایتخت کشور آذربایجان آشنا خواهید شد ، همراه این تودی باشید .

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

جاذبه های گردشگری باکو

مرکز خرید متروپارک باکو

مرکز خرید مترو پارک

مترو پارک یکی از بهترین مراکز خرید شهر باکو، پایتخت آذربایجان است که اول از همه، ظاهر متفاوت و معماری جذابش توجه را به خود جلب می کند. ، وقتی به درون این مجتمع بروید ، با 7 طبقه مختلف رو به رو خواهید شد که انواعی از فروشگاه های پوشاک، کیف و کفش، جواهرات،  لوازم آرایشی، لوازم دیجیتال و … را در آن خواهید دید. البته تمام جذابیت مترو پارک در معماری متفاوت و فروشگاه های متنوعش خلاصه نمی شود و بخش های تفریحی چون شهربازی و سینمای مجهز ، شما و کودکان تان را به قدر کافی سرگرم می کند.

 •  آدرس : جمهوری آذربایجان ، باکو ، خیابان 106 تبریز

مسجد بی بی هیبت

مسجد بی بی هیبت باکو ( Bibi Heybat Mosque ) یکی از مهم ترین اماکن مذهبی کشور آذربایجان در همسایگی ایران می باشد که مقبره اوکیما خانم دختر حضرت امام موسی کاظم (ع) در آن واقع شده است ، این بنای تاریخی در دوره حکومت شوروی سابق در این کشور به طور کل از بین رفت و به مخروبه ای تبدیل شد که با روی کار آمدن دولت جدید این بخش از منطقه قفقاز دوباره مرمت و بازسازی گردید ، حیدر علی اف مشهورترین شخصیت سیاسی عصر حاضر باکو در سال 1996 دستور ساخت دوباره آن را صادر کرد که بالاخره با تلاش های مهندسین معمار امامزاده در سال 2004 میلادی به صورت عمومی افتتاح گردید.

 • آدرس مسجد بی بی هیبت : کره زمین ، قاره اروپا ، آذربایجان ، باکو ، بزرگراه سالیان ، خیابان نامیک قلیف

عکس کاخ شروان شاهان باکو

کاخ شروان شاهان

کاخ شروان شاهان باکو یکی دیگر از اماکن تاریخی کشور آذربایجان می باشد که در فهرست میراث جهانی یونسکو به صورت رسمی به ثبت رسیده است ، این عمارت در زبان انگلیسی به Palace of the Shirvanshahs شهرت دارد و قدمت آن به دوره حکومت شروان شاهان بر می گردد، در واقع این نام یکی از سلسله های حکومتی کشور آذربایجان می باشد که در قرن سوم الی نهم خورشیدی در این مناطق تاریخی حکومت می کردند .

 • آدرس کاخ شروان شاهان باکو : کره زمین، قاره آسیا، آذربایجان، باکو، خیابان کیچیک قلا

تصاویر مسجد تازه پیر باکو

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

مسجد تازه پیر باکو

مسجد تازه پیر باکو یکی از مهم ترین اماکن مذهبی کشور اروپایی آذربایجان می باشد که در سال 1914 میلادی به طور رسمی درب های آن به روی مذهبیون بازگشایی شد ، این مسجد که توسط خیری مشهور ساخته شد با ورود جماهیر شوروی و تصرف این کشور به یک سینمای کمونیستی تبدیل گردید که خیلی از مردم به آن اعتراض داشتند ، سرانجام در سال 1943 میلادی دوباره به مسجد مسلمین تغییر کاربری داد و امروزه از بهترین دیدنی های شهری باکو لقب دارد .

 • آدرس مسجد تازه پیر باکو : کره زمین، قاره اروپا، آذربایجان، باکو، خیابان آذربایجان، خیابان چنگیز مصطفی یف، خیابان میرزا فتحعلی آخوندف

تصاویر مرکز خرید پورت باکو

مرکز خرید پورت

مرکز خرید پورت باکو به عنوان مدرن ترین لوکس ترین مجتمع تجاری کشور آذربایجان شناخته می شود که با حضور بهترین برندهای بین المللی بهترین انتخاب برای خرید و تفریح در قبل شهر باکوست، این مجتمع تجاری جدیدترین و بزرگ ترین مرکز خرید باکو می باشد که در سال 2014 میلادی درب های آن به روی گردشگران کشور اذربایجان باز شد .

 • آدرس مرکز خرید پورت : اروپا ، آذربایجان، باکو، خیابان ۱۵۱ نفتچیلار

قلعه دختر باکو

قلعه دختر

قلعه دختر باکو یکی از مهم ترین آثار باستانی کشور آذربایجان می باشد، به قدری اهمیت دارد این قلعه که تصاویر آن بر روی پول رایج این کشور درج شده است، با وجود اینکه این قلعه در گذشته توسط ایرانیان در دوره ساسانیان در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است و عبادتگاهی برای زرتشتیان آن منطقه بوده، اما در تاریخ حال حاضر آذربایجان هیچ نامی از ایرانی بودن آن به میان نیامده است و در واقع ثبت جهانی این قلعه هم در سال 2001 میلادی زیر نظر میراث فرهنگی باکو صورت گرفت.

 • آدرس قلعه دختر باکو : اروپا، آذربایجان، باکو، مرکز شهر، قلعه دختر

تصاویر مرکز خرید پارک بلوار باکو

مرکز خرید پارک بلوار

مرکز خرید پارک بلوار باکو به عنوان مدرن ترین مجتمع تجاری آذربایجان با امکاناتی فوق العاده یک انتخاب ایده آل برای خرید هر نوع کالایی می باشد که در قلب شهر باکو قرار دارد، در این مرکز خرید علاوه بر حضور برندهای معتبر بین المللی رستوران ها و سینمایی مجهز دالبی سراند وجود دارد و با امکانات رفاهی ویژه محل مناسبی برای خرید و تفریح شماست.

 • آدرس مرکز خرید پارک بلوار : اروپا، آذربایجان، باکو، بلوار پریمورسکی، خیابان نفتچیلار

موزه فرش باکو آذربایجان | Azerbaijan Carpet Museum

موزه فرش باکو

در موزه فرش باکو بیش از 15 هزار شی قیمتی و گران قیمت از فرش های زینتی تا عتیقه جات وجود دارد، تاریخ افتتاح موزه فرش شهر باکو به سال 1974 برمیگردد چیزی بالغ بر 50 سال قدمت قدیمی ترین موزه آسیاست.

 • آدرس موزه فرش باکو : آذربایجان، باکو، بلوار باکو، خیابان میکاییل اوسینوف 28، موزه فرش آذربایجان

مرکز خرید 28 مال باکو

مرکز خرید 28 مال

مرکز خرید 28 مال باکو یکی از بهترین مراکز خرید آذربایجان و در عین حال مدرن ترین آنهاست، این مجتمع تجاری دقیقا در مرکز شهر باکو قرار دارد و برای مراجعه به آن کار راحتی در پیش دارید، از کشورهای شمالی همسایه ایران نظیر گرجستان، ارمنستان و آذربایجان، شهر باکو پایتخت اذربایجان تنها شهریست که دارای ساحلی زیبا به دریای خزر می باشد.

 • آدرس مرکز خرید 28 مال باکو : اروپا، آذربایجان، باکو، خیابان آزادلیق پراسپکتی

برج های شعله باکو | Baku Flame Towers

برج های شعله

برج های شعله باکو که از نمای بیرونی آن ها دقیقا شبیه به شعله های یک آتش می باشند به صورت سه قلو در مرکز شهر باکو ایجادشده اند، ارتفاع بلندترین برج این آسمان خراش ها 190 متر و کوچک ترین آن برج ها 140 متر است و اگر کمی با دقت به این برج های سه قلو بنگرید شعله های آتش را به صورت منحنی های زیبای مهندسی در این بناها خواهید دید.

 • آدرس برج های شعله باکو : آذربایجان، باکو، برج های شعله

تصاویر مرکز توریستی حیدر علی اف باکو در آذربایجان

مجتمع حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علی اف در این سالیان اخیر جز پرترافیک ترین و شلوغ ترین جاذبه های شهر باکو بوده و غیر ممکن است گردشگری از این ساختمان زیبا با مهندسی مدرن اروپایی دیدن نکند، مساحت و متراژ کلی مرکز گردشگری و توریستی حیدر علی اف که همیشه محل برگزاری نمایشگاه های دائمی و بین المللی در کشور آذربایجان بوده است بالغ بر 58.000 متر مربع بوده .

 • آدرس مرکز حیدر علی اف باکو : آذربایجان، باکو، خیابان حیدرعلیف اول

سخن پایانی

شما می توانید نظرات ، سوالات و تجربیات خود را درباره بهترین جاذبه های گردشگری باکو آذربایجان در بخش زیر کامنت کنید .


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا