ezgif-1-ff200d5a3d

بهترین جاهای دیدی فیلیپین کجاست؟

بهترین جاهای دیدی فیلیپین کجاست؟
ezgif-1-eca2962dc6

بهترین جاهای دیدی فیلیپین شامل تور پاوالان، دیدنی های مانیل، بوراکای و تعدادی جزیره بکر در فیلیپین می باشد که در این مقاله جذاب تک تک آنها را معرفی کرده ایم، جاذبه های گردشگری فیلیپین اکثر شامل مکان های طبیعی با پوشش گیاهی خاص می شود که از همین رو در سال های اخیر با توجه به هزینه های کم سفر به این شهر، با افزایش تقاضا روبرو بوده است، بدون اتلاف وقت با لیست بهترین جاهای دیدی فیلیپین آشنا خواهید شد ، همراه  من در این تودی باشید.

شهرستان پاوالان 

پاوالان فیلیپین

یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در فیلیپین، پالاوان است. پالاوان یک شهرستان جزیره ای است که از میندورو تا بورنئو بین چین جنوبی و مناطق سولو Sulu امتداد می یابد. پوئرتو پرینسسا که دارای یک رودخانه ی زیرزمینی است، مرکز این جزیره به شمار می رود.کورون ریفز Coron Reefs در جزیره ی بوسوآنگا Busuanga یکی از نقاط محبوب غواصی است که غواصان علاقمند به اکتشاف بقایای کشتی های ژاپنی جنگ جهانی دوم را به این منطقه می کشاند. یکی دیگر از نقاط محبوب «ال نیدو» است که بین صخره های بلند آهکی و خلیج زیبای باکوئیت قرار گرفته است.

جزیره بوراکای

بوراکای از دیدنی های فیلیپین

سواحل ماسه ای سپید رنگ، سواری در قایق های رنگی Outrigger sailboat و تفرجگاه های زیبای این جزیره باعث شده اند که در سایت های سفر، این مکان به صورت ثابت در لیست سه مورد از برترین سواحل جهان قرار گیرد. پرجمعیت ترین منطقه ی بوراکای، بخش مرکزی ساحل سپید است که بیشترین فرصت ها برای غذا، ماجراجویی، خرید و نشاط عمومی در آن وجود دارد. کمی که از این مکان دورتر شویم، گزینه های بکر بیشتری در دسترس ما قرار می گیرند که البته امکانات آنها هم به همین صورت کمتر شده و اسکان در آنها از آلونک های اقتصادی تا اقامتگاه هایی با امکانات کامل را شامل می شود. اما به طور کلی سواحل ماسه ای سپید رنگ، آبهای فیروزه ای و جو نشاط بخش این جزیره در دسترس عموم بازدیدکنندگان قرار دارند.

شهر تاریخی بانائوئه

بانائوئه از جاذبه های طبیعی فیلیپین

دیواره های گلی تراس های برنج در بانائوئه آنقدر زیبا هستند که برای بازدید از آنها سوار اتوبوس شده و خود را به این شهر بومی منحصر به فرد برسانید. سیستم کشاورزی این مکان ۲۰۰۰ سال پیش ساخته شده و از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته است و در عین حال بسیار نیز کاربردی می باشد. هرچند که دشت های آرام و تاثیرگذار این منطقه به تنهایی دلیل کافی برای بازدید از آن را در اختیار شما قرار می دهند اما بازدید از محافظ های چوبی برنج این تجربه را ارزشمندتر نیز می کند.

بنا بر باور عموم، این مجسمه های باستانی و زمخت برای حفاظت از دانه های برنج در مقابل آسیب های مختلف به کار می رفته اند. هرچند صنعت گردشگری، دنیای غربی را به این شیوه ی زندگی باستانی انتقال داده و یک بازار بزرگ گردشگری در این منطقه راه انداخته است، اما آن دسته از افرادی که همچنان خواهان تجربه ای اصیل تر هستند می توانند از شهرهایی که توریست ها کمتر به آن سر می زنند و در آنها محصول برنج هنوز جز اصلی اقتصاد به شمار می رود، بازدید کنند.

جزیره میندورو

میندورو از جاهای دیدنی فیلیپین

میندورو جزیره ای است که از دو منطقه ی مختلف به نام های میندورو شرقی و غربی تشکیل شده که با رشته کوه های بلند از هم جدا می شوند. قسمت های شمالی این منطقه دورافتاده بوده و عمدتا خانه ی قبایل بدوی مانگایان می باشد. در میندورو شرقی، مهم ترین مکان گردشگری شهر پوئرتو گالرا است که با داشتن تفرجگاه ها و سواحل ماسه ای سفید، مکانی ایده آل برای دوستداران آب به شمار می رود. همچنین اینجا محلی مناسب برای سفر با جیپ در دل طبیعت است، ضمن اینکه جنگل های بارانی مالامال از ارکیده، آبشارها و رودخانه های مناسب برای کایاک سواری به جذابیت میندورو برای طبیعت گردان می افزاید.

جزیره سبو

سبو از جاذبه های دیدنی فیلیپین

سبو شهرستانی جزیره ای در فیلیپین است که از یک جزیره ی اصلی و ۱۶۷ جزیره ی دیگر در محدوده ی اطراف خود تشکیل شده است. مرکز آن به نام سبو سیتی قدیمی ترین شهر در فیلیپین به شمار رفته و دومین فرودگاه بزرگ بین المللی کشور در آن قرار گرفته است. این شهر از مانیلا کوچک تر اما نسخه ی شلوغی از آن به شمار می رود که بسیاری از منافع زندگی شهری جدید، قدیمی، پیشرفته و فرهنگی را در خود جای داده است.

یکی از مزایای سبو، جزیره ی ماکتان است که مکانی برتر برای شیرجه و غواصی به شمار می رود و با طی کردن مسیر سواره ی کوتاهی از یک فرودگاه بین المللی می توان به آن دسترسی پیدا نمود. یکی دیگر از مکان های بینظیر برای غواصی و شیرجه جزیره و تفرجگاه مالاپاسکوآ است که در فاصله ی ۴ ساعت سواره تا شهر بندری مایا قرار گرفته و به همین دلیل دسترسی به آن از طریق قایق صورت می گیرد. به هر حال از آنجا که این مکان منطقه ای درجه یک برای شیرجه و غواصی در سراسر فیلیپین به شمار می رود، به هیچ روی بازدید از آن را از دست ندهید.

تاگایتای و آتشفشان تال

تاگایتای از دیدنی های طبیعی فیلیپین

آتشفشان تال که بصورتی جادویی بر بلندای شهر تاگایتای واقع شده در حقیقت ترکیبی از دهانه های فعال و خاموش می باشد که در مجموع یکی از جاذبه های دیدنی فیلیپین به شمار می رود. دریاچه ی تال در دهانه ی قدیمی آتشفشان قرار گرفته و جزیره ی مرکزی این دریاچه دهانه های فعال آتشفشانی را در خود جای داده که در روزهای خاصی بخارات بلند شده از آنها قابل رویت می شود. این منطقه برای آن دسته از افرادی که تا به حال آبهای بکر یک دریاچه ی آتشفشانی را از نزدیک مشاهده نکرده اند بسیار حیرت انگیز بوده و از زیبایی آن شگفت زده خواهند شد. شهر طویل تاگایتای در امتداد این خط الراس قرار گرفته و به عنوان مکانی بسیار تمیز و پناهگاهی برای دوستداران غذا شناخته می شود. از جمله جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به چراغ دریایی پونتا د سانتیاگو، زیارتگاه سنت آن و کشتزارهای بزرگ گل اشاره نمود.

دهکده ماهیگیری دونسول

دهکده ماهیگیری دونسول

دهکده ی ماهیگیری دونسول در شهرستان سورسوگان واقع شده و دارای سواحل بکر و زیبا، آبشارهای خیره کننده و غارهای کشف نشده می باشد. دونسول یکی از مکان هایی در فیلیپین است که در آن می توان موفق به تماشای کوسه-وال ها شد. این موجودات به آبهای استوایی بسیار علاقمند هستند و همین موضوع خلیج دونسول را به زیستگاهی عالی برای آنها تبدیل کرده است. این گونه های محافظت شده بین نوامبر و ژوئن از طریق دونسول مهاجرت کرده و بین فوریه و می تعداد آنها به حداکثر می رسد. این ماهی های بزرگ ترسی از نزدیک شدن به قایق ها ندارند به همین دلیل بعضی از آنها زخم هایی از مواجهه با پروانه ی کشتی ها بر بدن خود حمل می کنند.

مانیلا پایتخت فیلیپین

مانیلا پایتخت فیلیپین

این کلان شهر آسیایی پایتخت فیلیپین و مقصد بسیاری از گردشگران بوده و فرصتی برای تجربه ی مرزهای فرهنگی نو و کهنه در کنار هم در اختیار شما قرار می دهد. از ساختمان های بلند و آسمان خراش ها گرفته تا نشانه های شهری پایان قرن، به طور کلی می توان گفت که مانیلا جاذبه های زیادی برای ارائه به شما دارد. غذا در مانیلا چه از دکه های خیابانی یا از رستوران های بسیار باکیفیت تهیه شده باشد، در هر حال عالی و متنوع است و در حقیقت چیزی بیشتر از ترکیب غذاهای اسپانیایی، بومی و چینی که راه خود را به این کشور جزیره ای باز کرده اند به شما ارائه می دهد. هیچ زمان نامناسبی برای بازدید از مانیلا وجود ندارد چرا که هر سال تقریبا ۲۰ فستیوال مختلف در این شهر برگزار شده و جشن گرفته می شوند.

بوهول

جنگل های بوهول فیلیپین

میمون فوق العاده کوچکی به نام tarsier با چشم های درشت نارنجی و انگشتان کوچک خود به عنوان مدل سخنگوی جزیره ی بوهول شناخته می شود. سفر کوتاهی از سبو Cebu شما را به منطقه ای می رساند که یکی از معدود نقاط باقیمانده برای زندگی این پستاندار کوچک است. ویژگی های جغرافیایی خاص و عجیب تپه های شکلاتی به عنوان دومین جاذبه برای افرادی که قصد غواصی در این منطقه را ندارند به شمار می رود. شکل خاص تپه های این منطقه با افسانه ای مرتبط است که تشکیل آنها را به پرتاب کردن صخره هایی توسط یک غول عصبانی نسبت می دهد. هرچند بیشتر بازدیدکنندگان این منطقه برای لذت بردن از فرصت های نفس گیر شیرجه و غواصی به این منطقه می آیند.

ویگان

ویگان در فیلیپین

بازدید از منطقه ی خیابان کریسولوگو مانند قدم گذاشتن به دوره هاتی استعماری قبل است. در این مسیر اسب ها ارابه ها را به حرکت درآورده و عمارت های ساخته شده از چوب سیاه در دو طرف خیابان دیده می شوند و یادآور زندگی اعیانی بسیاری از ساکنان این منطقه در دوران استعمار اسپانیایی ها هستند. در آن زمان تجارت کالاهایی مانند موم و طلا به چین برای ساخت اشیا عجیب و غریب آسیایی رونق داشته است. امروز، درآمد اصلی این بندر از راه گردشگری است هرچند شکوه و جلال تاریخ تجارت آن به حول و قوه ی خود باقی است. قلب تپنده ی ویگان در دو بخش این منطقه قرار گرفته است که عبارتند از مرکز خریدی در شمال و محله ای تجاری در جنوب آن. گردشگران می توانند از موزه های ویگان، کلیسای سنت پاول و منطقه ی مستیزو بازدید کرده و لذت ببرند.

سخن پایانی

یکی از کامل ترین لیست ها در زمینه بهرتین جاهای دیدنی فیلیپین را مشاهده فرمودید، اگر مکانی از قلم افتاده، یا سوالی دارید می توانید در بخش زیر برای ما کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=58946

مریم عبداللهی

چهار سال تور لیدر در مناطق مختلف بودم که فهمیدم علاقه بیشتری به سفرنامه نویسی و مقاله های توریستی دارم ، یکی از بزرگان می گفت ما درخت نیستیم که یجا بشینیم همش، پس سفر کنیم .

مطالب مرتبط
اپل استور زورلو سنتر استانبول
آتنا بنی اسدی
11 دیدگاه
چی ببریم دبی سود کنیم؟
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
مرکز خرید ویالند مال استانبول
مریم عبداللهی
4 دیدگاه
عرشه رصد شیشه‌ای هتل ادرس اسکای ویو دبی
پروانه ماندگار
0 دیدگاه
خوراکی های محبوب قطری
مریم عظیمی
0 دیدگاه
پلاژ هالک مارماریس
پروانه ماندگار
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس