کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / روستای فورگ

روستای فورگ

روستای فورگ

خراسان جنوبی بخش مرکزی شهرستان در میان اینبار به روستای فورگ سر خواهیم زد که در میان دو شهر درمیان و بیرجند قرار دارد. روستایی تاریخی ک در بین دژ تاریخی با قدمتی دیرینه قرار دارد که گفته می شود مربوط به سده ۱۲ قمری است، که در این بین کوه های بلند از شمال باختری تا جنوب نیز این روستا را در آغوش خود جای داده است. مسجد بلال حبشی و قلعه فورگ از جاذبه های گردشگری روستای فورگ می باشند.

روستای فورگ

همانند دیگر مکان های تاریخی و باستانی کشور زیبایمان ایران که همیشه از مهندسی و معماری خاصی برخوردار بوده، روستای فورگ درمیان نیز ازین قايده مستثنی نیست. اگر قدم به کوچه های روستای فورگ بزنید خواهید دید که خانه ها و دیوار های این روستا آنقدر ماهرانه بلند ساخته شده اند که از تابش مستقیم و تند آفتاب جلوگیری کند وسایه ای ملایم و خنک را به کوچه ها و دیگر خانه ها ببخشد، کوچه هایی آجرفرش با دیوارهایی کاهگلی با خانه هایی زیبا به همراه ایوان هایی خشتی روستایی که نقش و نگاری زیبا به روستا بخشیده است. منتظر امتیاز و نظرات شما هستیم.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
https://intoday.ir/?p=73086

سردبیر ارشد

مطالب مرتبط
فرودگاه بیرجند
بهنام خیریه
0 دیدگاه
باغ جهانی و موزه اکبریه بیرجند
آتنا بنی اسدی
0 دیدگاه
قلعه بیرجند
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
روستای سطل سر لاهیجان
مهری شاپوری
0 دیدگاه
روستای زرین گل علی آباد
مهدی خانی
0 دیدگاه
روستای کلمه کلاردشت
مهدی خانی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس