دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

دانستنی های سفر به کویت و نکات جالب

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

در این مقاله با دانستنی های سفر به کویت ، یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس آشنا خواهید شد ، این کشور که با خدمات رفاهی شهروندی و واحد پول ارزشمندش در جهان شهره است رابطه خوبی با ایران نداشته و ویزای توریستی آن به سختی صادر می گردد ، کویت یک کشور بی ریشه در سالهای اخیر با توسعه قوانین غربی باعث جذب سرمایه گذاران خارجی شده و خیلی از ایرانی ها متاسفانه آرزوی سفر یا اقامت در این منطقه را در سر دارند ، در ادامه همراه این تودی باشید تا با دانستنی های سفر به کویت آشنا شوید .

دانستنی های سفر به کویت

جمع کردن پا

اگر به جمعی دعوت شده اید یا ملاقات مهمی دارید بهتر است در جمع کردن پا های خودتان دقت کنید ، در کویت برخی بومیان دراز کردن پا را نوعی توهین می پندارند و لازم است این مورد را رعایت کنید .

اسم همسران

اسم همسران در کویت همانند کشور خودمان ایران اسمیست که از پدر یا مادر دختر به وی رسیده و مثله کشورهای غربی اسم شوهر ، روی آن نمی آید .

دانستنی های سفر به کویت

با چپ دست ندهید

در کوچک ترین ملاقات ها تا بهترین آنها به هیچ عنوان با دست چپ خودتان دست ندهید ، تقریبا اینکار نوعی توهین و بی فرهنگی در کویت محسوب می شود ( آنها دست چپ را نماد کثیفی می دانند ) .

دانستنی های سفر به کویت

گرانترین واحد پولی دنیا

دینار کویت امروزه گرانترین واحد پولی دنیا بشمار می رود که تقریبا هر دینار برابر با 4 دلار امریکاست و این در حالیست که پوند ارزشش نصف این ارز می باشد .

دانستنی های سفر به کویت

تنوع نژادی

شاید با خود فکر کنید که در این کشور همه زنان با چادر سیاه و روبنده رفت و آمد می کنند ، با وررود به فرودگاه کویت تنوع نژآدی با پوشش های گوناگون مشاهده خواهید کرد که این امر به دلیل رشد مهاجرین از کشورهای مختلف به این منطقه می باشد .

مهاجرین ایرانی

میگن اگر تو خیاباون های کویت بگی اصغر قطعا یک یارانی سرشو میچرخونه تا ببینه کی صداش کرده !!! تقریبا 200 هزار تن ایرانی امروزه در کویت زندگی می کنند که در نوع خود عجیب و غریب است .

شترهای روباتی

شتررهای روباتی که در سال 2018 از آن رو نمایی شد توسط یک کمپانی ژاپنی طراحی و به اجرا در آمد ، در این طرح یک روبات به عنوان مالک شتر همانند یک انسان این حیوان را به صحرا می برد ( با دستگاه کنترل از راه دور ) ، اگر شتر اینجوری دیدید تعجب نکنید .

خانواده رکن اصلی

در کویت خانواده رکن اصلی زندگی بشمار می رود که همانند ایران احترام به پدر و مادر و افراد بزرگتر فامیل بسیار مهم و ارزشمند است .

با کفش وارد نشوید

اگر به مکانی ، منزلی یا باغی دعوت شده اید بهتر است با کفش وارد نشوید ، البته برخی از بومیان خودشان به شما می گویند که لازم نیست کفش را در بیاورید .

دانستنی های سفر به کویت

کویتی های مدرن

در هر صورت دیدیی که ما از کشور کویت داریم شاید صحرا ، بیابان یا تعدادی چادر باشد که این چنین نیست ، بومیان ساکن این منطقه گرانترین لوازم دیجیتالی ، موبایل ها و برترین تکنولوژی های روز دنیا را برای رفاه بیشتر خود استفاده می کنند .

کویتی های مهمان نواز

کویتی های مهمان نواز در قرن های دور هم با همین عنوان در بین گردشگران شناخته می شدند ، از همین روست که در ضرب المثلی پارسی ( مگه اینجا کویته ؟ ) بیان شده است ، اگر به جایی دعوت شدید به هیچ عنوان دست رد به سینه یک کویتی نزنید که از شما خشمگین می شود .

آدرس اینجوری بنویس

اگر قصد نامه نگاری یا نوشتن آدرس خودتان برای شخصی داشتید بهتر است در انتهای آدرس با یک ویرگول نام و نام خانوادگی کامل خودتان را هم بنویسید ، این یک شیوه در معرفی نامه های مختلف این کشور محسوب می شود .

دانستنی های سفر به کویت

کویت نفت خیز

با وجود وسعت کم این منطقه ، کویت یک کشور نفت خیز بوده که صادرات عظیمی در این زمینه انجام می دهد ، از همین رو نرخ آب آشامیدنی از نرخ گاز و نفت برای شما گرانتر تمام می شود !

کویتی های پرنده باز

از دیگر دانستنی های سفر به کویت می توان به پرنده بازی این بومیان اشاره کرد ، آنها علاقه شدیدی به حیوانات بویژه عقاب و شاهین دارند که در هر خانه ای یک عدد نگهداری می شود .

دانستنی های سفر به کویت

بی نظم ترین کشور جهان

یکی از نکات جالب سفر به کویت نبود نظم در هیچ جای این منطقه است ، این امر شاید برای ایرانیان دلخراش باشد اما برای خود مردم عادی بوده که تقریبا سبک زندگی آنها روی این چرخه می چرخد .

سخن پایانی

شاعر میگه اگر بر خری پالان طلایی نهی ، باز هم خر است و این حکایت کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد ، شما می توانید نظرات ، سوالات و تجربیات سفر خودتان را با در میان بگذارید به صورت کامنت .

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا