دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

توصیه های سفر به اسپانیا و نکات مهم گردشگری

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

در این مقاله با توصیه های سفر به اسپانیا آشنا خواهید شد تا در طول این سفر جذاب دچار دردسر نشوید ، جالبه بدونید میزان جذب گردشگر این کشور در طول سال بیشتر از جمعیت کل اسپانیا می باشد که یک رکورد فوق العاده برای این صنعت بشمار می رود ، ما در بخش بلاگ جهانگردی به معرفی بهترین جاذبه های گردشگری اسپانیا پرداختیم که می توانید آنها را مطالعه کنید ، در ادامه همراه این تودی باشید تا با نکات مهم سفر به اسپانیا آشنا شوید .

توصیه های سفر به اسپانیا

پلیس های تقلبی

پلیس های تقلبی اسپانیا همیشه در صفحات اول خبری هستند ، خیلی از بومیان با به تن کردن لباس پلیس اسپانیا از گردشگران خارجی اخاذی می کنند که باید مراقب آنها باشید .

توصیه های سفر به اسپانیا

چورو بخورید

چورو نوعی دنات محلی می باشد که با یک لیوان بسیار غلیظ شکلات داغ سرو می شود ، البته این خوراکی کمی برای ایرانیان گران تمام می شود و بهتر است در حین میل آن کمی با آرامش خاطر این خوراکی را بخورید .

البسه زیاد نبرید

البسه زیاد نبرید به این معناست که مراکز خرید برند متعددی در این کشور است که با نرخ های مقرون به صرفه ترین نسبت به سایر کشورهای اروپایی برای خرید ایرانی ها مناسب بوده .

قدم زدن با شورت ممنوع

قدم زدن با شورت ممنوع است و ای در همه خیابان های اسپانیا با جریمه فرد خاطی روبر می شود ، پس دقت کنید که زیاد لباس کوتاه و برهنه به تن نکنید .

مدفوع سگ ممنوع

این کشور در بین مناطقیست که تقریبا هر خانواده یک سگ در منزل خود دارد و از همین رو در خیلی مواقع در خیابان ها مدفوع سگ خواهید دید ، البته از این بابت تعجب نکنید چون اگر پلیس فرد خاطی را مشاهده کند با جریمه 2 هزار یورویی از آن استقبال می کند .

توصیه های سفر به اسپانیا

در اسپانیا صبور باشید 

بهتر است در اسپانیا صبور باشید ، کلا مردم در شهرهای مختلف ، رستوران ها و مراکز خرید امور را خیلی کند و آرام انجام می دهند که شاید برای ایرانی های عجول کمی ناراحت کننده باشد.

توصیه های سفر به اسپانیا

معنای پرچم های ساحلی

از آنجایی که کشور اسپانیا دارای مشهورترین سواحل دنیاست در طول این مناطق پرچم های ساحلی متعددی مشاهده خواهید کرد که هر رنگ آن یک معناست ، رنگ سبز یعنی منطقه آزاد برای شنا ، رنگ زرد یعنی شنا برای کودکان ممنوع است ، رنگ قرمز شنا ممنوع و رنگ نارنجی به معنای عدم وجود غواصان غریق نجات است .

گفتگوی سیاسی و دینی ممنوع

گفتگوی سیاسی و دینی ممنوع است و این مورد با توجه به سیستم سکولار این منطقه می باشد ، البته خیلی از بومیان دارای دین مسیحیت هستند و نسبت به عقاید خود بسیار حساس ، پس بهتر است به هیچ عنوان از دین یا سیاست حرف نزنید.

اسپانیا کشوری با 5 زبان رسمی

این کشور دارای 5 زبان رسمی می باشد که البته 90% بومیان اسپانیایی حرف می زنند ، سایرین در مناطقی نظیر کاتالونیا و باسک با زبان خودشان صحبت می کنند و به انگلیسی تسلط کامل دارند .

توصیه های سفر به اسپانیا

تاپاس بخورید

تاپاس نوعی میان وعده است که خیلی از مردم در بین وعده های غذایی از آن میل می کنند ،رستوران ها در شهرهای مختلف از ساعت 13 الی 15 و 18 الی 21 فعالیت می کنند که در خارج از این تایم ها غذای خوبی سرو نمی شود .

انعام را فراموش نکنید

دادن انعام را فراموش نکنید ، هم در تاکسی ها و هم در کافه رستوران ها یک رسم بوده که گردشگران مبلغی را به عنوان انعام بالغ بر 10% مبلغ کل فاکتور باید پرداخت کنید .

توصیه های سفر به اسپانیا

دریافت مجوز رانندگی

برای دریافت مجوز رانندگی از این لینک باید استفاده کنید ، اگر قصد اجاره خودروی سواری داشته باشید براحتی می توانید مجوز راهنمایی و رانندگی این کشور را که ویژه توریست هاست تهیه نمایید .

توصیه های سفر به اسپانیا

تماشای گاوبازی

تماشای گاوبازی یکی از مهم ترین تفریحات مسافران خارجی اسپانیاست که بیشتر در شهرهای مادرید و سویا انجام می شود و تقریبا نیمی از توریست ها برای تماشای یک گاوبازی اقدام به تهیه بلیت می کنند .

توصیه های سفر به اسپانیا

وجه نقد داشته باشید 

همیشه و در همه حال مبلغی را به عنوان وجه نقد داشته باشید ، در خیلی از فروشگاه ها و مراکز خرید کارت های اعتباری پذیرفته نمی شود و لازم است پول همراهتان باشد .

سخن پایانی

این بود توصیه های سفر به اسپانیا و شما می توانید نظرات ، سوالات و تجربیات سفر خودتان به این منطقه را در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا