کاربران گرامی، سایت این‌تودِی در حال بروزرسانی می‌باشد در این هنگام ممکن است شما با خطا هایی مواجه شوید لطفاً تا پایان اصلاحیه سایت ما را همراهی کنید. باتشکر
خانه / روش های اخد اقامت چین از صفر تا صد

روش های اخد اقامت چین از صفر تا صد

روش های اخذ اقامت چین

کشور چین یکی از پرجمعیت ترین و قدیمی ترین کشور از لحاظ تمدن میباشد . پایتخت کشور چین پکن می باشد و زبان رسمی مردم کشور چین زبان چینی است . این کشور از لحاظ اقتصادی دومین کشور اقتصاد در جهان می باشد که باعث افزایش امار مهاجرت به چین بوده است . متقاضیان اقامت چین می توانند بر اساس کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری و ازدواج و خرید ملک ، اقامت کشور چین را دریافت کنند و اخذ اقامت چین به منزله شهروند چینی با ملیت چینی نمی باشد و به افراد دوتابعیتی امتیازات و امکانات شهروند چینی تعلق نمی گیرد .

متقاضیان برای اخذ اقامت چین باید دارای حرفه و تجربه ای از لحاظ اقتصادی باشند یا سرمایه گذاری مستقیم در این کشور انجام دهند و یا اینکه افراد باید کار شاخصی در کشور چین انجام دهند و در غیر اینصورت باید یکی از اعضای خانواده اقامت چین را داشته باشد تا بتواند برای دیگر اعضا دعوتنامه ارسال کنند.متقاضیانی که دارای کارت سبز چین هستند محدودیتی برای اقامت چین ندارند و هر زمانی که نیاز بود بدون اخذ ویزا کشور چین را ترک کنند و مجدد مراجعه کنند و این کارت را به عنوان مدرکی معتبر در تمام طول اقامت می توانند به همراه داشته باشند.

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

متقاضیانی که قصد اقامت چین از طریق ازدواج دارند باید درنظر داشته باشند که سن قانونی ازدواج برای خانم ها ۲۰ سال و برای آقایان ۲۲ سال است . ازدواج با افرادی که تابعیت کشور چین را دارند باعث می شود بعد از ارائه مدارک و اثبات صحت ازدواج بتوانند اقامت چین را دریافت کنند.معمولا برای اقامت چین بعد از ازدواج به افراد اقامت کوتاه مدتی داده می شود و بعد از گذشت بازه زمانی مشخص افراد می توانند برای اقامت دائم چین اقدام کنند.

اخذ اقامت چین از طریق کار

متقاضیانی که قصد اقامت چین از طریق کار دارند باید دعوتنامه کاری داشته باشند و با مراجعه به سفارت چین باید درخواست دهند ولی با توجه به جمعیت زیاد این کشور و نیروی ارزان در این کشور برای افراد خارجی لذا باید تخصص و حرفه و تجربه کافی داشته باشند تا موافقت شود. یکی از شرایط اخذ اقامت چین برای افرادی است که به طور پیوسته ۴ سال کار کرده باشند و هر سال بیشتر از ۶ ماه اقامت داشته باشند و درآمدی بالای ۶۰۰ هزار یوان در سال داشته باشند.

متخصصینی که برای مدت ۵ سال درخواست کار دهند می توانند بعد از ۳ سال همکاری با شرکت درخواست اقامت دائم دهند.دانشجویانی که فارغ التحصیل از دانشگاههای چین هستند اگر قصد راه اندازی بیزینس دارند می توانند برای مدت ۲ سال اقامت بگیرند تا زمانی که بیزینس راه اندازی شود.افراد باید دارای سن بیشتر از ۱۸ سال باشند و سابقه کیفری نداشته باشند و دارای ویزای استخدام و پاسپورت معتبر باشند.

روش های اخذ اقامت چین

اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری برای کشور چین به مدت ۳ سال دارند در صورت پرداخت مالیات و دارا بودن یکی از شرایط زیر می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند
– سرمایه گذاری در صنایع به مبلغ بیش از ۵۰۰ هزار دلار که دولت چین مشخص کرده باشد
– سرمایه گذاری در مناطق غربی کشور چین بیش از ۵۰۰ هزار دلار
– سرمایه گذاری در مرکز کشور چین با مبلغی بیش از یک میلیون دلار
– متقاضی سرمایه گذاری باید با یک شخص چینی مشارکت داشته باشد یا خودش به تنهایی در چین سرمایه گذاری کند.

اخذ اقامت چین از طریق تحصیل

دانشگاههای چین به علت بالا بودن سطح علمی و آموزشی و هزینه های کم برای تحصیل در چین یکی از راههای اخذ اقامت چین می باشد.دانشگاههای چین در تمامی مقاطع دانشجو می پذیرند و در مقطع لیسانس به دلیل آموزش به زبان چینی باید متقاضیان مسلط به زبان چینی باشند و به دلیل اوضاع اقتصادی خوب کشور چین فارغ التحصیلان میتوانند در شرکت های این کشور مشغول به کار شوند.ویزای دانشجویی چینی به نام ویزای X می باشد در دو نوع ویزای X1 مختص دانشجویانی که بیش از ۱۸۰ روز اقامت برای تحصیل داشته باشند و نوع دیگر ویزای X2 مختص دانشجویانی که کمتر از ۱۸۰ روز تحصیل دارند می باشد و اعتبار هر دو نوع ویزا ۹۰ روز از تاریخ صدور ویزا می باشد.

اخذ اقامت چین از طریق خرید ملک

افرادی که به مدت یک سال در کشور چین تحصیل کرده باشند یا کار کرده باشند می توانند برای خرید ملک اقدام کنند که در مناطق مختلف چین دارای شرایط متفاوت می باشد. به طور مثال افرادی که در شانگهای قصد خرید ملک دارند باید در طول ۲ سال اخیر رسیدهای مالیاتی برای یک سال را ارائه دهند و همچنین متاهل نیز باشند.افرادی که قصد خرید ملک در پکن دارند باید حداقل تا ۵ سال بیمه و مالیات پرداخت کنند.افراد بعد از خرید ملک اجازه اجاره دادن آن را ندارند و فقط برای مصارف مسکونی می توانند از آن استفاده کنند و افرادی که قصد خرید ملک تجاری دارند باید در ابتدا شرکتی را در کشور چین به ثبت برسانند.

نتیجه گیری :در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به یکی از موسسات حقوقی مهاجرت رسمی در کشور ایران مراجعه کنید. موسسه حقوقی Go2TR توانسته با جذب بیش از ۳۵۰ هزار نفر دنبال کننده در شبکه اجتماعی خود اطلاعات گسترده ای در زمینه مهاجرت برای علاقمندان تولید نماید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=25352

کوروش ابریشمی

اینکه رشته نرم افزار خوندم و هیچ کمکی تو زندگی بهم نکرد داشت نا امیدم می کرد تا بعد از آزمون و خطاهای متعدد با شغل گردشگری آمیخته شدم ، همین که به کارم علاقه دارم ایزد رو شکر می کنم هر روز.

مطالب مرتبط
تحصیل در کانادا بهتر است یا آمریکا
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
سفارت قطر تهران
مهسا مطهری
0 دیدگاه
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
مریم عبداللهی
0 دیدگاه
تحصیل در کانادا بهتر است یا آلمان؟
الهه شاکردوست
0 دیدگاه
سفارت پاکستان تهران
مهری شاپوری
1 دیدگاه
آیا برای اخذ ویزا نیاز به وکیل داریم
الهه شاکردوست
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس