دانستنی های گردشگریراهنمای سفر

دانستنی های سفر به بریتانیا و نکات جالب

FavoriteLoadingافزودن به لیست علاقه مندی
مطالب مرتبط

دانستنی های سفر به بریتانیا را برای شما تهیه کرده ایم تا علاوه بر آشنایی با محیط حاکم بر این شبه جزیره بزرگ شمال اروپا ، کمی با فرهنگی ، آداب و پیشینه این کشور هم اشنا شوید ، بریتانیا که نامش از دیرباز در کتب تاریخی به عنوان یک کشور استعمارگر آمده است امروزه یکی از مدرن ترین مناطق گردشگری قاره اروپا بوده که همچنان برخی از کشورها نظیر استرالیا ، کانادا ، هند و نیوزیلند به صورت زیر پوستی با سیاست های اداری بریتانیا اداره می شوند ، در ادامه همراه این تودی باشید .

لینک های پیشنهادیرزرو هتل کیش☀️ رزرو هتل استانبول☀️ رزرو هتل دبی

دانستنی های سفر به بریتانیا

پشه های خطرناک

پشه های خطرناک انگلستان در بین دانشمندان جهان مشهور هستند ، از آنجایی که انگلیس اولین کشوری بود که اقدام به حفر تونل قطار شهری کرد ، این موضوع باعث شد تا پشه های زیرزمینی عجیب و غریبی و خیلی تکامل یافته تر از سایر پشه ها در این منطقه رشد کنند که با گزیدن تنها یکی از آنها شاید دست یا محل گزیدگی به صوررت کامل سرخ شود .

دانستنی های سفر به بریتانیا

نزدیکترین مسیر پروازی دنیا

نزدیکترین سمیر پروازی دنیا در بریتانیا قرار دارد ، دو جزیره وستری و پاپا وستری که در دریای شمال واقع شده اند روزانه پروازهای دو دقیقه ای انجام می دهد که در کتاب کوردهای گینس هم ثبت شده است .

دانستنی های سفر به بریتانیا

انگلیسی های بی احساس

انگلیسی ها جز بی احساس ترین انسان های کره زمین قلمداد می شوند ، از همین رو در اکثر مجالس فوت وابستگان گروه هایی حرفه ای برای گریه و زاری استخدام می کنند تا به جای آنها گریه کنند .

دانستنی های سفر به بریتانیا

لینک های پیشنهادیخرید بلیط اتوبوس☀️ خرید بلیط اتوبوس مشهد☀️ بلیط اتوبوس تهران

انگلیسی های چای دوست

از دیگر نکات جالب در سفر به بریتانیا این است که در هر محیط عمومی و خصوصی که مراجعه بساط چای داغ براه است ، بومیان این منطقه علاقه وافری به این نوشیدنی دارند و از لحاظ آماری سه برابر ایرانیان چای مصرف می کنند.

نزدیکترین مسیرهای ساحلی

شما در بریتانیا نزدیکترین مسیرهای ساحلی را تجربه خواهید کرد ، این بدان معناست که اگر شما در هر نقطه این کشور باشید تنها 115 کیلومتر با دریا فاصله خواهید داشت ( یا کمتر ) .

لهجه های گوناگون در انگلستان

لهجه های گوناگون در انگلستان وجود دارد ، به طوری که در هر 30 کیلومتر مربع یک لهجه خاص انگلیسی حاکم بر بومیان بوده و از این حیث باز هم از ایران پیشی گرفته است .

مردمان خرافاتی

از دیگر دانستنی های سفر به بریتانیا این است که این بومیان در بین خرافاتی ترین اقوام کره زمین قرار دارند ، به طور میانگین در این کشور و در هر منطقه یک خانه توسط ارواح تسخیر شده و به طور کلی درب آنها پلمپ شده اند .

دانستنی های سفر به بریتانیا

قلعه ویندسور

قلعه ویندسور علاوه بر اینکه خود ثبت میراث ملی انگلستان است امروزه از قدیمی ترین قلعه های تاریخی برتانیاست که همچنان مورد استفاده ملکه و خانواده اش است .

دانستنی های سفر به بریتانیا

انگلیسی ها مخترعین فوتبال

در خیلی از محافل ورزشی و کتاب های تاریخی آمده است که انگلیسی ها مخترعین فوتبال هستند ، این ورزش به طور اتفاقی در بین سربازان بریتانیایی باب شد که بعدها به شکل امروزی اش در آمد ، البته تیم ملی انگلستان هیچگاه نوتانست رتبه های نخست را از آن خود کند و در بین ضعیف ترین تیم های فوتبال جهان قرار دارد.

نام های تکراری شناسنامه ای

جالبه بدانید در بریتانیا بیش از یک چهارم بانوان با نام مری ثبت شده اند ، به طور کلی بومیان برای نام گذاری فرزندان خود دنبال نام افراد مشهور و معتبر می گیردند و در هر بازه یک نام تعداد زیادی نوزاد را در بر می گیرد .

دانستنی های سفر به بریتانیا

رستوران سلف سرویس آکاش

رستوران سلف سرویس آکاش را در سفر به بریتانیا فراموش نکنید ، این رستوران امروزه با عنوان بزرگ ترین رستوران هندی جهان در شهر یورک غربی واقع شده است که خیلی از گردشگران خارجی حداقل یک مرتبه در آن غذا میل می کنند .

ملکه پر قدرت

ملکه پر قدرت انگلستان با نام ملکه الیزابت دوم در این کشور قوانین خاص خودش را دارد ، این شخصیت می تواند بدون اخذ ویزا به بیش از 140 کشور دنیا سفر کند و همچنین خیلی از پرندگاه و حیوانات نادر انگلیس متعلق به وی هستند .

جنگ 38 دقیقه ای

جنگ 38 دقیقه ای بین نیروهای گارد سلطنتی و زنگبار تانزانیا فقط 38 دقیقه به طول انجامید که در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است .

استعمارگری عجیب انگلیس

سفر به بریتانیا شاید چندان جالب نباشد ، اما سابقه عظیم استعمارگری این کشور در نوع خود کم نظیر است ، در اوج قدرت سلطنت انگلیس حاکم یک چهارم مناطق کل جهان بود که امروزه به صورت زیرپوستی خیلی از جزیره ها ، کشورها و مناطق حیاتیه کره زمین زیر نظر این پادشاهی اداره می شوند .

دانستنی های سفر به بریتانیا

آب و هوای خنک بریتانیا

آب و هوای خنک و همیشه ابری بریتانیا زبانزد گردشگران خارجی بوده است ، به طور میانگین این منطقه شش ماه از سال شاهد بارش بوده و در بینس ردترین کشورهای جهان قرار دارد ، البته برخی روزهای تابستان دمای هوا به بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد افزایش پیدا می کند .

سخن پایانی

این بوده دانستنی های سفر به بریتانیا و نکات جالب درباره این کشور نیمه مدرن و پیشرفته اروپایی ، شما می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خودتان را در بخش زیر کامنت کنید .

بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا