معرفی موزه حیات وحش دارآباد تهران با عکس

موزه حیات وحش دارآباد تهران یک تفریح جذاب و متفاوت در پایتخت می باشد که در آن برای لذت بیشتر بازدیدکنندگان یک کافه رستوران زیبا در آن تعبیه شده است، شما با مراجعه به باغ وحش حیوانات را زنده مشاهده می کنید اما در موزه حیات وحش دارآباد تهران همه حیوانات در گونه های مختلف به صورت تاکسی درمی شده قابل رویت هستند، در این مقاله با دیدنی ها، آدرس ، نرخ بلیط ورودی و تصاویر این موزه کم نظیر آشنا خواهید شد، همراه این تودی باشید.

 • آدرس موزه حیات وحش دارآباد : کره زمین، قاره آسیا، ایران، استان تهران، شهر تهران، میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه
 • ساعات بازدید : به غیر از شنبه ها از 8 صبح الی
 • مدت زمان پیشنهادی بازدید : 2 الی 3 ساعت
 • ویژگی های بارز : بهترین موزه تاکسی درمی ایران
 • نرخ بلیط ورودی : ایرانی 4 و خارجی 15 هزار تومان
 • قدمت : از سال 1439 – 1372 شمسی افتتاح رسمی
 • شماره تماس اطلاعات : 02122803539
 • امتیاز در این تودی : 4.8 از 5
 • امکانات رفاهی و دیدنی ها :سینمای 6 بعدی، کتابخانه، آموزشگاه تاکسیدرمی، آموزشگاه گیاه شناسی، آمفی تئاتر روباز، راهنمای گردشگری، هیومن پارک ، فضای سبز، سالن های مختلف، فروشگاه صنایع دستی ، بخش فسیل ها، سرویس بهداشتی، آنتن دهی موبایل، صندلی، کافه رستوران، دامپزشکی
 • نکات منفی بازدید : ندارد
 • لوازم مورد نیاز بازدید : وجه نقد، کارت بانکی، قلم و کاغذ، دوربین عکاسی، موبایل، کفش راحتی
 • دیدنی های نزدیک : بوستان ساحلی دارآباد ، پارک نیاوران و کاخ نیاوران
 • Address : Mooze St., Darabad St., Niavaran Square, Tehran, Tehran Province, Iran

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

موزه حیات وحش دارآباد

موزه حیات وحش دارآباد تهران از بهترین جاذبه های گردشگری استان تهران می باشد که در سالیان اخیر سیل عظیمی از گردشگران را به خود جذب کرده است، ساختمان موزه دارآباد در قبل از انقلاب مورد استفاده یکی از شاهزاده های پهلوی قرار داشت که پس از انقلاب و در سال 1372 شمسی با کمک شهرداری تهران برای حفاظت از محیط زیست و آشنایی مردم با حیوانات و طبیعت به اولین موزه حیات وحش ایران مبدل گردید.

مساحت این ساختمان 2500 متر مربع می باشد با 10 گونه تاکسی درمی شده کار خود را آغاز کرد و تا امروز بیش از 27 گونه را پوشش می دهد، در صحن ورودی موزه طبیعت تهران تعداد از حیوانات زنده نگهداری می شوند اما با ورود با ساختمان فقط مجسمه هایی بی روح از حیوانات نادر را خواهید دید که برای گسترش علم به این شکل درامده اند.

بیشترین گونه ای که در موهز حیات وحش دارآباد مشاهده خواهید کرد مربوط به پرندگان می شود که تعداد آنها از 500 گونه عبور کرده است ، در ادامه با دیدنی های موزه طبیعت تهران بیشتر آشنا خواهید شد :

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

حیات موزه دارآباد

یک محیط روباز و سرسبز در ابتدای ورودی موزه حیات وحش دارآباد رویت می شود که در آن یک فواره زیبا و چندین صندلی برای استراحت گردشگران در نظر گرفته شده است ، فواره این حیات دارای تعدادی مجسمه سنگی کم نظیر از حیوانات مختلف کره زمین می باشد که برای تهیه عکس موقعیت مناسبی در موزه بشمار می روند.

تندیس دایناسور ایرانی

در سال 1380 شمسی طی تحقیقات دانشمندان در استان کرمان یک فسیل از دایناسور ایرانی یافت شد که با تحقیقات بیشتر مشخص شد این گونه گیاهخوار بوده است، این دایناسور 6 متری را امروزه می توانید از نزدیک در حیات موزه دارآباد تماشا نمایید.

سالن اول موزه حیات وحش دارآباد

در اولین سالنی که به آن پا خواهید گذاشت حیوانات تاکسی درمی شده ای را خواهید دید که متعلق به قاره ای آسیا، اروپا و آمریکا می باشند ، حیواناتی نظیر خرس های قهوه ای، گوزن زرد ایرانی ، مار پیتون و طاووس از جمله آنها می باشند.

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

پرندگان زنده دارآباد

در ابتدای ورود موزه یک قفس پر از پرندگان زنده مشاهده خواهید کرد که برای لذت بیشتر بازدیدکنندگان در این جاذبه تعبیه شده است، در این قفس عقاب ها، طاووس و چندین گونه دیگر از پرندگان و جوندگان زندگی می کنند.

سالن دوم موزه حیات وحش دارآباد

در سالن شماره دو موزه حیات وحش دارآباد تهران حیوانات تاکسی درمی شده ای را خواهید دید که بیشتر در مناطق جنوبی و مرکزی فلات ایران زندگی می کنند، انواع مارهای کویری، انواع کفتار، مارمولک، روباه های قرمز و پرندگانی خشک شده در سقف این سالن ، از دیدنی های آن هستند.

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

سالن سوم موزه حیات وحش دارآباد

موضوع این سالن بیشتر به حیوانات و جانداران شمال ایران می باشد ، البته نیمی از آنها تقریبا در کشور ما منقرض شده اند و نیمی دیگر در خطر انقراض می باشند، حیوانات موجود در سالن شماره سه موزه حیات وحش دارآباد شامل گربه جنگلی، سیاه گوش، گرگ، فلامینگو، بوف، شوکا، آهو ، ببر مازندران و ببر هیرکانی هستند.

سالن آبزیان موزه حیات وحش دارآباد

در این سالن همانطور که از نامش مشخص می باشد خزندگان و آبزیانی را مشاهده خواهید کرد که در اعماق اقیانوس ها زندگی می کنند و کمتر کسی در طول زندگی اش فرصت تماشای آنها را به صورت زنده خواهد داشت، بیشتر این ابزیان مربوط به اطراف قاره آفریاقا، امریکای لاتین و آسیا می باشند که به صورت تاکسی درمی شده با توضیحات کامل قابل رویت هستند.

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

سالن آفریقا موزه حیات وحش دارآباد

قاره آفریقا دارای غنی ترین و پاک ترین سیستم حیات وحش در کره زمین می باشد ؛ از همین رو در موزه طبیعت تهران یک سالن اختصاصی به حیات وحش آفریقا تعلق پیدا کرده است که در آن حیواناتی نظیر کرگدن، فیل، پلنگ، گراز و برخی فسیل های قدیمی مربوط به قاره آفریقا قابل رویت هستند.

سالن اثر پای دایناسورها

در یکی دیگر از بخش های دیدنی این موزه تعداد زیادی از رد پاهای دایناسورهای منقرض شده در ایران و سایر نقاط کره زمین را از نزدیک تماشا خواهید کرد، این بخش خاص برای افرادیست که علاقه ویژه ای به زندگی این جانداران در میلیون ها سال پیش دارند.

سالن زمین شناسی موزه حیات وحش دارآباد

یکی از بخش های علمی موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد تهران سالن زمین شناسی آن می باشد، خود این سالن شامل بخش های علمی – آموزشی نظیر فسیل شناسی با وجود تعداد زیادی از فسیل ها و سنگواره های جانداران از بین رفته ، سالن دیورماها که در آن صفحات بزرگی از معرفی و چگونگی تشکیل حیوانات و رشد آنها در کره زمین، سالن کانی شناسی برای شناسایی و اشنایی با انوع سنگ های کانی و و خواص آنها در امرضا مختلف و استفاده در صنعت ساختمان و یک فروشگاه صنایع دستی با کالاهایی در زمینه زمین شناسی می باشد.

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

سالن گیاه شناسی دارآباد

یکی از موضعتی که در موزه درآباد به آن پرداخته شده است آشنایی با طبیعت ایران و کره زمین می باشد که در سالن گیاه شناسی این امر به وضوع دیده می شود، در این سالن با انوع گیاهان نادر و کمیاب از نزدیک اشنا خواهید شد که تعداد آنها به بیش از 700 گونه می رسند.

سالن پروانه موزه حیات وحش دارآباد

در سالن پروانه ها علاوه بر این حیوانات گونه هایی از حشرات و برخی عقرب های خاص تاکسیدرمی شده را از نزدیک خواهید دید که در کنار هر یک توضیحات مفصلی از پیدایش و محل رشد آنها برای بازدید کنندگان قرار گرفته است.

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

آمفی تئاتر روباز دارآباد

تماشای فیلم و تئاتر در سالن هایی روباز لذت دیگری دارد، از همین در طول فصول گرم سال آمفی تئاتر موزه حیات وحش دارآباد ازدحام جمعیت بالایی دارد و مردم از اقسی نقاط تهران برای تماشای فیلم یا نمایش به این محل می آیند .

سینمای 6 بعدی دارآباد

یک سالن مدرن با ظرفیت 40 نفر برای پخش فیلم های شش بعدی در دارآباد طراحی شده تا گردشگران در کنار کسب علم های طبیعت و حیات وحش ، کمی تفریح داشته باشند، این سینمای 6 بعدی طبق ساعات موزه به غیر از شنبه ها فعالیت داشته و با پخش فیلم های ترسناک و ژوراسیک انتخاب ایده آلی برای شماست.

هیومن پارک دارآباد

هیومن پارک یعنی پارک انسانی که در آن شما می توانید وارد محیط 3 بعدی بدن انسان شوید تا با بخش های مختلف و شگفت انگیز بدن آدم اشنا شوید، این پارک یکی از پیشرفته ترین هیومن پراک های قاره آسیا می باشد که به تازگی در موزه طبیعت افتتاح شده است و در حال حاضر بلیط ورودی آن 30 هزار تومان می باشد.

تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران تصاویر موزه حیات وحش دارآباد تهران

آموزشگاه تاکسیدرمی

اگر به تاکسیدرمی علاقه دارید می توانید تحت نظر یکی از بهترین اساتید این رشته یعنی آقای دکتر اله تاجبخش در کلاس های نحوه تاکسی درمی حیوانات و گیاهان شرکت داشته باشید، برای شرکت در این کلاس ها و آموزش با شماره تماس 02122290002 تماس حاصل فرمایید .

کتابخانه موزه حیات وحش دارآباد

یکی از 5 کتابخانه برتر تهران در درب ورودی موزه دارآباد قرار دارد که با دارا بودن بیش از 3 هزار جلد کتاب بیشتر در زمینه های زمین شناسی، حیوانات، جانداران ، گیاه شناسی و کزه زمین انتخاب ایده آلی برای تحقیقات علمی دانش آموزان و دانشجویان است.

شما می توانید در این کتابخانه به صورت رسمی عضو شوید تا از خدمات بی نظیر آن در طول سال همراه با اینترنت رایگان استفاده نمایید، نرخ ثبت نام در این کتابخانه برای هر نفر 10 هزار تومان است که در روزهای جمعه و شنبه هر هفته تعطیل می باشد .

امکانات موزه حیات وحش دارآباد

برای رفاه حال گردشگران در موزه طبیعت تهران یک کافه رستوران با کیفیت، تاکسی سرویس، راهنمای گردشگری، سرویس های بهداشتی، آنتن دهی موبایل، نمازخانه، آبخوری ، صندلی نشیمن و بخش اطلاعات تعبیه شده اند.

همچنین در نزدیکی موزه حیات وحش دارآباد تهران یک کلینیک دامپزشکی و فروش حیوانات با کیفیت وجود دارد که می توانید از آن برای حیوانات خانگی خود استفاده کنید و یا پرندگان و حیوانات مجاز را از آن محل تهیه نمایید.

چگونه به موزه دارآباد بروم

برای مراجعه به موزه دارآباد بوسیله مترو در ایستگاه تجریش پیادهش وید تا با کمی پیاده روی یا استفاده از تاکسی وارد خیابان موزه شوید ، همچنین با اتوبوس خط داراباد – تجریش در ایستگاه موزه حیات وحش پیاده شده ، چنانچه خودروی شخصی دارید آدرس ابتدای مقاله را دنبال نمایید.

سخن پایانی

شما می توانید نظراتف سوالات و تجربیات خود را درباره موزه حیات وحش دارآباد تهران در بخش زیر کامنت کنید و یا در انجمن گردشگری این تودی با دیگران به بحث بگذارید.

منبع : این تودی بلیط هواپیما رزرو هتل

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری