aad0f3ad-933f-4034-8baa-493de507a385

با بهترین فستیوال های جیپور آشنا شوید

فستیوال های جیپور
ezgif-1-eca2962dc6

در این پست با بهترین فستیوال های جیپور یکی از مهم ترین شهرهای توریستی هندوستان در ایالت راجستان آشنا می شوید، این شهر علاوه بر دارا بودن اماکن تاریخی و دیدنی فراوان به جیپور شهر صورتی رنگ هم شهرت دارد، سیل عظیمی از گردشگران خارجی برای شرکت های فستیوال های جیپور به این منطقه در طول سال سفر می کنند، جشنوراه های جیپور در بخش های مذهبی، آواز، محلی، حیوانات و خرید برگزار می شوند که در این مقاله و در ادامه معرفی جاذبه های گردشگری هند با بهترین فستیوال های جیپور آشنا می شوید، همراه این تودی باشید.

فستیوال های جیپور

جشنواره سیتلا ماتا جیپور

برای شرکت در جشنواره سیتلا ماتا باید چهل کیلومتر از شهر جیپور دور شوید و خودتان را به روستای آیدیلیک برسانید، این فستیوال در بخش جشنواره های مذهبی این شهر نامش دیده می شود که هر ساله در این دهکده تاریخی برگزار می شود، در این جشن همچنین غرفه های متعدد بومی در قسمت فروش صنایه دستی هم فعالیت می کنند که فرصت خوبی برای خرید سوغات ایرانیان است.

فستیوال های جیپور

فستیوال بادبادک جیپور

یکی دیگر از بهترین فستیوال های جیپور ، فستیوال بادبادک های این شهر می باشد که همه ساله در روز چهاردهم ژانویه میلادی در مناطق مختلف توریستی این شهر برگزار می شود، هدف از این جشنواره برگزاری و شروع جشن سال نوی هندوها می باشد.

فستیوال های جیپور

جشنواره فیلم جیپور

هر ساله در ماه ژانویه فستیوال بین المللی فیلم جیپور در ایالت راجستان برگزارر می شود که در آن هرمندان، فیلم سازان و نویسندگان سایر کشورها شرکت می کنند، شما می توانید در این فستیوال جدیدترین فیلم های هندی و بین المللی را تماشا کنید و با عوامل فیلم ها در کارگاه های مختلف گفتگو نمایید.

فستیوال های جیپور

جشنواره جواهرات جیپور

جشنواره جواهرات هم از مهم ترین فستیوال های هند قلمداد می شود که در آن نیم میلیون گردشگر شرکت می کنند، این جشن هر ساله در ماه دسامیر میلادی اجرا می شود و مسوولین آن برای هر سال موضوع خاصی را انتخاب می کنند، مثلا در سال ۲۰۱۹ موضوع و تم اصلی نمایشگاه جواهرات یاقوت سرخ بود و در سال قبلتر آن رنگ در جواهر بود.

فستیوال های جیپور

فستیوال ادبیات جیپور

علاوه بر اینکه شما می توانید در فستیوال ادبیات جیپور غرفه اجاره کنید و آثار خودتان را به همگان معرفی کنید، این جشنواره محل گردهمایی برترین نویسندگان و ادبای عصر حاضر هندوستان و سایر کشورها می باشد، البته در قسمتی از نمایشگاه جشنواره موسیقی های محلی و فروش سواغاتی هم فعالیت می کند.

جشنواره مذهبی جیپور دوسرا

این جشنوراه مکان مشخصی ندارد اما در بین مهم ترین فستیوال های مذهبی هند می باشد، در آن مردم با ساخت ماکت هایی از اشکال مختلف شیطان در تایم غروب آنها را به آتش می کشانند، یکی از نکات مقبت این جشنواره این است که اکثر مغازه داران و فروشگاه ها اجناس خودشان با تخفیف به فروش می رسانند.

فستیوال های جیپور

جشنواره کاجلی تیج

از اواسط ماه جولای تا آگوست میلادی جشنواره پرترافیک کاجلی تیج برگزار می شود که هدف آن معرفی آثار، فرهنگ، ادبیات و موسیقی های محلی روستاهای مختلف راجستان برگزار می شود، این فستیوال فرصت خوبی برای خرید صنایع دستی ارزان قیمت روستاهای هند می باشد.

فستیوال فیل جیپور

جشنوار فیل های جیپور از بهترین فستیوال های جیپور ی باشد که در آن برای گرامیداشت این حیوان که نوعی المان مذهبی آنها محسوب می شود در خیابان های مختلف شهر رژه ای متعددی از این حیوانات را خواهید دید، تماشای فیل های رنگی در هیچ کجای دنیا به غیر از این جشنواره امکانپذیر نیست، این جشن همه ساله در ماه مارس میلادی برگزار می شود.

جشنواره گنگور فار

گنگور فار به مناسبت شروع فصل بهار و از همه مهم تر نمایشی از وفاداری زنان در زندگی زناشویی هر ساله از اواسط ماه مارس تا اواسط آپریل اجرا می شود، در این جشن شهر جیپور به رنگی ترین شکل ممکن در می اید و ساختمان های گوناگون با رنگ های شاد آن را گرامی می دارند.

فستیوال تیج جیپور

یکی دیگر از مشهورترین و بهترین فستیوال های جیپور ، فستیوال تیج می باشد که در آن زنان متاهل برای همسرانشان دعا می کنند و در نقطه مقابل دختران مجرد برای باز شدن بختشان در این جشن شرکت می کنند، این جشن هر ساله در ماه سپتامبر میلادی برگزار می شود و در نقاط مختلف این شهر موسیقی های شاد و رقص و آواز برگزار می گردد.

سخن پایانی

حال که با بهترین فستیوال های جیپور آشنا شدید می توانید نظرات، سوالات و تجربیات خود را در بخش زیر برای دیگران کامنت کنید.


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=36084
banner1

مهسا مطهری

مطالب مرتبط
ژئوپارک قشم
الناز ایل بیگی
0 دیدگاه
ژئوپارک چیست؟
فاطمه سادات حسینی
0 دیدگاه
نمایشگاه شهر آفتاب تهران
پروانه ماندگار
8 دیدگاه
ساندویچ ارزان در مشهد کجا بخوریم؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
نقشه مترو مشهد 1402
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
چی ببریم دبی سود کنیم؟
ترلان کمیلی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس