ezgif-1-ff200d5a3d

شهر کرالیوو (کرالجیوو) Kraljevo

کرالیوو (کرالجیوو) Kraljevo
ezgif-1-eca2962dc6

کرالیوو (کرالجیوو) که بعنوان یکی از شهرهای دیدنی صربستان از آن یاد می شود، دارای ویژگی های مختلفی بخصوص در زمینه سازه های تاریخی است. شاید این شهر مانند بسیاری از شهرها در اروپا بویژه اروپای غربی مشهور و معروف نباشد و گردشگران کمی نام آن را شنیدند. اما در آینده، از این شهر و جاذبه های گردشگری و توریستی آن قطعا بیشتر خواهیم شنید. این شهر زیبا در ناحیه ی راشکا (راسکا) قرار دارد، ناحیه ای که در اواخر قرن یازدهم میلادی بعنوان مرکز پادشاهی صربستان مطرح بود.

کرالیوو (کرالجیوو) Kraljevo

جاذبه ها

بیشتر از هر چیز مردم با شنیدن نام شهر کرالیوو و ناحیه ی راشکا (راسکا) به یاد صومعه های متعدد، با شکوه و زیبای این منطقه میافتند. صومعه هایی که هرکدام جاذبه ای منحصربفرد و بی نظیر هستند و ارزش وقت گذاشتن برای بازدید را دارند. صومعه ی ژیچا (زیکا) یکی از مهم ترین اینها می باشد، من توصیه می کنم اگر به این شهر سفر کردید، بازدید از این مکان مقدس را از دست ندهید. این کلیسا به دلیل اینکه محل و مقر اصلی اسقف اعظم بود، تاج گذاری در آن صورت می گرفت. در این کلیسای بیزانسی هفت پادشه صربستان تاج بر سر گذاشتند که می گویند هفت تاجی که روی نشان شهر قرار دارد، بیانگر این موضوع است.

کرالیوو (کرالجیوو) Kraljevo

سفر در شهر کرالیوو  خیلی جذاب تر و هیجان انگیز تر می شود که بتوانید قلعه ای تاریخی را بر فراز تپه هایی سر سبز ببینید. من می خواهم یک قلعه ی قرون وسطایی را که شکوه و عظمت خاص دارد، را به شما معرفی کنم. قلعه ای به نام ماگلیچ ، نام این قلعه به معنای مه آلود و یکی از جاذبه های تاریخی این شهر بشمار می رود. اگر شما در سفرتان به این منطقه هنوز زمان و فرصت دارید، سری به موزه ی شهر بزنید. حتما این موزه در شناخت این منطقه به شما کمک می کند.

اگر دوست دارید بیشتر با شهر کرالیوو  جاذبه های صربستان آشنا شوید از سایت این تودی دیدن کنید.

کرالیوو (کرالجیوو) Kraljevo


بیشتر بخوانید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://intoday.ir/?p=68445

مریم عظیمی

مطالب مرتبط
دبی یا استانبول؟ کدام بهتر است؟
مهری شاپوری
0 دیدگاه
رازبورگ ( ‏Rasborg‏ ) ‏‎فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
ساریسلکا (‏Saariselka‏ ) ‏‎از شهرهای دیدنی فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر رووانیمی ( ‏Rovaniemi‏ ) ‏ فنلاند
مهدی خانی
0 دیدگاه
شهر آرهوس از شهرهای توریستی دانمارک
ترلان کمیلی
0 دیدگاه
سانتیاگو پایتخت شیلی
سولماز رضایی
0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دنبال چی می‌گردی؟
جزئیات مکان :
توضیحات بیشتر
اطلاعات تماس